Nejlepší české komedie | TOP nejvtipnější filmy | VímVíc.cz

Nejlepší české komedie | TOP výběr nejvtipnějších filmů

15. 07. 2019

Nejlepší české komedie se vyznačují inteligentním, ironickým humorem, který je pro Čechy typický. Bez servítek si děláme legraci z náboženství, ideologií i tragédií, ale filmařům naopak neodpouštíme klišé a banálnost. Nebo ano? V posledních letech skutečně vzniká hodně „hloupých komedií“, na které se ale během roku zapomene a do kinematografické síně slávy niky nevstoupí.

Nejlepší české komedie

Nepřeberné množství českých komedií bohužel zvyšuje riziko, že u filmu usnete nudou, nebo si vykroutíte hlavu nad předvídatelností zápletky. Proto vám přinášíme několik tipů na české klasiky i modernější kousky, které vás určitě pobaví. Výhodou českých filmů, v porovnání se zahraničními filmy, je možnost navštívit filmová místa, kde se natáčelo. Místo toho abyste vyrazili v dobré víře na to, co zrovna hrají v Cinema City a byli potom zklamaní, nechte si od nás poradit!

Nejlepší komedie všech dob

Všichni máme oblíbené komedie, o kterých víme, že nám zaručeně zvednou náladu, ač za sebou máme sebenáročnější den, nebo filmy, které si pravidelně pouštíme při zvláštních příležitostech. Možná že si myslíte, že takové „vánoční filmy“ si není potřeba připomínat, ale třeba si uvědomíte, že zrovna na tuhle klasiku máte dnes chuť. Jaké jsou nejlepší komedie všech dob.

Pelíšky

Psal se rok 1999, když přišla do kin pravděpodobně nejpopulárnější česká komedie, mísící v sobě nostalgii, nespočet kultovních hlášek, ironický humor, i tragickou historii. Hřebejkova poetika dokáže oslovit snad všechny generace. Film je zasazen do podivného roku 1968 a sleduje tragické i komické momenty v životech tří rodin. Diváci mohou navštívit některá filmová místa v Praze. Škoda, kde se konají rodičovské schůzky, je ve skutečnosti Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Není divu, že obdržel Českého lva za divácky nejúspěšnější český film, vždyť kdo by neznal hlášky jako „A to jsem ti tu nástěnku chtěl svěřit!“ nebo „Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“?

Sněženky a machři

„Dřepkins!“ Film Sněženky a machři je staršího data, byl natočen roku 1982. Technicky vzato se tedy jedná o československý film, ale na seznam komedií, které běží o Vánocích ve většině českých domácností, dozajista patří. Starší generace se díky nim vrátí do období bouřlivého mládí a mladší diváci si alespoň lépe představí dobu nekončících front a lámajících se lyží. Příběh studentů gymnázia na lyžařském výcviku patří ke komediálním evergreenům.

Nejlepší romantické komedie

Ženy v pokušení

V hlavní roli romantické komedie jsou tři ženy. Jde o hedonistickou babičku, její dceru - pragmatickou čtyřicátnici, které se rozpadá manželství a vnučku, jež se potýká s první láskou. Ač je to klasický příběh o zamilovanosti, nevěře a rodině, naštěstí se neuchyluje ke klišé a pobaví jak skvělým scénářem, tak i četnými gagy. Nalákat vás může také skvělé obsazení. Eliška Balzerová, Jiří Macháček, Vojtěch Dyk i všichni ostatní herci odvedli skvělou práci.

Muži v naději

Film „Muži v naději“, které má stejně jako „Ženy v pokušení“ na svědomí Jiří Vejdělek, jsou v podstatě takovým zrcadlem, které nám ukazuje, jak vnímají nevěru a vztahy (někteří) muži. Místy lehce šovinistický humor diváka provede filmem vtip po vtipu a zaujme i ženy, pokud ho budou brát s nadhledem. Divácky nejúspěšnější český film roku 2011 má co nabídnout všem, kteří si chtějí u komedie odpočinout.

Nejlepší rodinné komedie

Chcete zabavit děti filmem, ale zároveň se sami nenudit? Tohle jsou filmy přístupné lidem všeho věku, u kterých se pobavíte. A možná v nich najdete i ponaučení!

S tebou mě baví svět

Marie Poledňáková film režírovala, ale málokdo ví, že napsala i scénář. A perfektně. Svérázné rodičovské metody, které tatínci aplikují na své potomky, když jsou maminky v nedohlednu, jsou snad nevyčerpatelným tématem pro komické situace. Sladké mámení zůstane sladkým mámením. Soundtrack je stejně legendární jako dětské herecké výkony a všechno dohromady vykouzlí komedii století.

Obecná škola

Obecná škola je laskavý film pro celou rodinu, v hlavní roli s nekompromisním Janem Třískou, který hraje přísného učitele Igora Hnízda. Bezpočet nezapomenutelných scén se postará o zábavu a pokud se budete na film dívat s dětmi, můžete si být jistí přinejmenším tím, že nikdy nebudou v zimě olizovat kovová zábradlí.

Nejlepší letošní komedie

Ženy v běhu

Pokud hledáte nějaký letošní film, který pobaví, tak jedním z divácky nejoblíbenějších je „Ženy v běhu“. Příběh je sice velmi předvídatelný, ale zato vytvoří bezpočet vtipných situací, při kterých se rozesměje i náročnější divák. Úspěch „Žen v běhu“ pravděpodobně spočívá také v tom, že se v příběhu mnoho žen pozná a na konci do sebe vše zapadne a dočkáme se šťastného konce.

Teroristka

Název filmu může v lidech evokovat nějaký brutální horor. Když režisér Radek Bajgar uváděl v dubnu premiéru komedie Teroristka v kině Světozor, říkal, že v dnešní době je náročné získat finance na jakýkoliv film, který není romantická komedie. Snad můžu mluvit za sebe i za ostatní diváky, když řeknu, že je štěstí, že se peníze na film podařilo díky sponzorům získat.

„Teroristka“ si dělá legraci z vážných věcí a jak tématicky, tak zpracováním se skutečně od současného mainstreamu odklání. To ovšem neznamená, že cílí na úzký kruh diváků, ba naopak, u této komedie se zasměje snad každý. Ano, komedie, nejedná se čistě o brutální horor nebo napínavý akční film. Iva Janžurová v roli starší dámy, která vezme spravedlnost do vlastních rukou vám utkví v paměti, filmu totiž nechybí ani společenský přesah.

Tip: Originální tematické dárky nabízí obchod Popron, přičemž jistě potěší také Popron sleva na vybrané dárkové produkty s filmovými náměty .

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata: