Výpis z rejstříku trestů: Jak si jej zařídit? | VímVíc.cz

Výpis z rejstříku trestů: Jak si jej zařídit?

01. 12. 2017

Chce po vás zaměstnavatel výpis z rejstříku trestů? Nevíte kde výpis z trestního rejstříku sehnat a co si vzít s sebou? Podívejte se na to, kolik výpis trestního rejstříku stojí a kde a jak si jej zařídit.

Můj obrázek

Jak si zařídit výpis z trestního rejstříku?

Pokud si potřebujete zařídit výpis z rejstříku trestů, základní možností je navštívit pobočku České pošty a v ní kontaktní místo CzechPoint. Podívejte se také přímo na článek výpis z trestního rejstříku na poště.

Výpis z trestního rejstříku: Jak dlouho trvá vystavení?

Na zařízení trestního rejstříku není potřeba vyčleňovat si mnoho času. Zpravidla stačí najít nejbližší kontaktní místo CzechPointu (přepážky na mnohých provozovnách České pošty) a samotné vyřízení poté trvá 5 - 10 minut. Také nezapomeňte na to, že by výpis trestního rejstříku přiložený k životopisu neměl být starší než 3 měsíce, proto pokud máte výpis z rejstříku trestů starší, je potřeba si zařídit nový.

Výpis rejstříku trestů by neměl být starší než 3 měsíce.

Výpis z rejstříku trestů cena a co s sebou

Pro vyřízení výpisu z rejstříku trestů je potřeba s sebou přinést:

  • doklad totožnosti
  • vdané ženy musí doložit rodný list (nebo jiný doklad pro kontrolu příjmení)
  • cena ja první stranu je 100 Kč
  • cena za každou další stranu je 40 Kč
Cena výpisu z trestního rejstříku je většinou kolem 100 Kč.

Výpis z rejstříku trestů: Proč ho firma chce?

Pro firmu je jednoduše důležité mít takového zaměstnance, který je trestně bezúhonný. Pokud by totiž zaměstnala člověka, který má zápis v rejstříku trestů, může mít v budoucnu velké problémy. Stále je ale zaměstnavatel povinen zdůvodnit, proč výpis z trestního rejstříku požaduje. Příliš na zdůvodnění ovšem netrvejte. Pokud to uděláte, můžete se stát, že vás firma jednoduše vyškrtne ze seznamu vhodných kandidátů.

Výpis trestního rejstříku na poště

Jak už bylo řečeno výše, výpis z rejstříku trestů můžete sehnat na poště. Stačí přijít v otevírací dobu a poté si počkat až přijdete na řadu u pobočky Czech Pointu. Jestli se bojíte velkých front, nechoďte kolem 16 - 17 hodiny, kdy většině lidí končí pracovní doba. Podívejte se také na článek výpis trestního rejstříku na poště.

Budu zaměstnán, i když mám zápis v TR?

Někteří lidé se ptají, zda budou pro firmy vhodnými kandidáty i přesto, že mají záznam v trestním rejstříku. Pravdou ovšem samozřejmě bohužel je, že pro naprostou většinu zaměstnavatelů je to důvod k vašemu nezaměstnání. A nezáleží ani na tom, na jakou pozici se hlásíte. I “obyčejnější” nekvalifikovaná pozice i pozice manažera vyžaduje bezúhonnost.

Trestní rejstřík. Jde to i online?

Poměrně zajímavou alternativou je také skutečnost, že výpis z rejstříku trestů je možné také vyřídit online. Trestní rejstřík online lze tak získat kdykoli a ještě k tomu zdarma. Tuto službu najdete na kontaktních stránkách veřejné správy a to v aplikaci CzechPOINT@home. Stačí se přihlásit a vy poté obdržíte výpis z rejstříku trestů v podobě datové zprávy. Je v tom tedy malý zádrhel a to ten, že uživatel, který si chce vyřídit takto trestní rejstřík online, musí mít zřízenou datovou schránku. Tu mají podnikatelské subjekty a orgány veřejné moci.

Podívejte se na různé nabídky práce a třeba najdete svou vysněnou práci.

Témata:

Pracovní právo Ze života Ze života firem a kanceláří