Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc | VímVíc.cz

Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

02. 07. 2018

Lidé mohou na našem portálu již dlouhou dobu hodnotit svého momentálního, nebo třeba bývalého zaměstnavatele. Tím přináší reálný pohled do zákulisí jak velikánů v byznysu, tak i nadějných, či již dobře rozjetých startupů. Kde tedy získáte nejlepší hodnotu vaší práce?

Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

Lidl v hodnocení dlouhodobě vede

Firma Lidl je podle hodnocení zaměstnanců dlouhodobě společnost, kde zdá se stojí za to pracovat. Nyní je na profilu Lidl neuvěřitelných 450 recenzí od zaměstnanců, a hodnocení je 4,5 hvězdiček z 5. Díky takovému obrovskému množství hodnocení a tak dobrému výsledku můžeme mluvit o opravdu velmi výrazném úspěchu Lidlu na trhu práce. Všeobecná pozitiva zmíněná v recenzích společnosti Lidl jsou plat, férovost a jistoty práce pro stoprocentně funkční mezinárodní firmu.

Lidl dlouhodobě vede mezi firmami hodnocenými na VímVíc

Nejlépe hodnoceným zaměstnavatelem - Capexus

Firma Capexus je na našem portálu firmou s hodnocením plných 5 hvězd. S pouhými 15 recenzemi by se mohlo zdát, že váha této informace není příliš vysoká. Na rozdíl však od obřího obchodního řetězce Lidl má tato firma jen něco málo přes 70 zaměstnanců. O ty se ale náležitě stará.

To, co nám i tento nízký počet recenzí prozradí, je nadšení lidí v řadách jejich zaměstnanců. Společnosti se stovkami recenzí, jako jsou Tesco, Kaufland, nebo Albert mají společný rys a tím je vzdálení se od osobního styku mezi zaměstnanci a vedením. Toho se u Capexusu bát nemusíte, právě naopak.

Raiffeisen BANK

Vysoká hodnocení se dostává i zaměstnavateli Raiffeisen BANK. S počtem 23 recenzí se sice nestaví vedle zmíněných obrů, recenze o celkové síle 4,8 hvězd však mluví s nadšením o benefitech i velmi dobrém vedení.

Pozitivum, které však spojuje prakticky všechny recenze, je vyzdvihování úctyhodného kolektivu. Stručně řečeno, pokud zvládnete potřebné kvantum práce, budete zde spokojení.

Komerční banka

Komerční banka patří mezi další, zaměstnanci velmi dobře hodnocené firmy. Zaměstnanci ji hodnotí 4,5 hvězdičkami z 5 a v tuto chvíli má na svém profilu KB již 31 recenzí. Oproti Lidlu je to sice o hodně méně, ovšem Lidl na poli hodnocení skutečně vyniká.

DM Drogerie

Hezké hodnocení má také například Drogerie DM. Ta má v tuto chvíli 4,2 hvězdiček z 5 při 22 hodnoceních. Nutno podotknout, že oproti Lidlu s více než 400 hodnoceními jde o skutečně velký rozdíl. Zaměstnanci o DM Drogerii říkají například toto:

Nadstandardní platové ohodnocení. Zajímavá, různorodá práce, skvělé benefity. Loajalita.

IKEA

Známá nábytkářská firma IKEA má v tuto chvíli na kariérním portále VímVíc hodnocení 4,2 hvězdiček z 5 díky 51 recenzím od současných nebo bývalých zaměstnanců. Celkově tento zaměstnavatel stojí na pomezí dvou zmíněných světů - je to skvěle fungující velikán, který si zakládá na velmi dobrém kolektivu. Zaměstnanci píší například toto:

Personální oddělení velice dobře komunikuje a zajistí vše potřebné. Systém zaučení zaměstnance krok po kroku, dostanete svého tutora. Milý kolektiv a příjemná atmosféra. Kantýna. Zajímavá školení a teambuildingy.
Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

Jaké jsou další dobře hodnocené firmy?

Na VímVíc máme mnoho profilů firem, které mají sice nižší počet recenzí, jsou však známými značkami a stojí za to vidět spokojenost jejich zaměstnanců. Mezi takové patří například:

Práce ve VímVíc

Pokud chcete pracovat ve velmi dobře hodnocené firmě, podívat se můžete na pracovní nabídky u nás ve VímVíc. Přivítá vás velmi příjemná a přátelská firemní kultura a také možnost, naučit se spoustu nových znalostí a dovedností. Můžete se také přímo zaregistrovat na kariérním portálu VímVíc. Díky tomu vám žádná zajímavá nabídka práce neuteče a stejně tak můžete pravidelně kontrolovat akční online kurzy.

Hodnocení firem? Reálná zpětná vazba

Přemýšlíte o tom, zda by pro vás byla daná firma tou správnou volbou? Díky profilům firem můžete do firmy nahlédnout v podobě fotek, videí a milých popisů. Pomocí konkrétních hodnocení firem od bývalých nebo současných zaměstnancům se dozvíte více o tom, co na dané firmě zaměstnanci oceňují a naopak. Ohodnotit firmu můžete samozřejmě také vy sami prostřednictvím odkazu recenze firem.

Důležitý feedback také pro firmy

Hodnocení jsou velmi důležitá jak pro potenciální zaměstnance, tak pro firmy. Díky reálným hodnocením totiž mohou firmy zjišťovat, co se zaměstnancům v práci líbí, ale také pracovat na tom, co zaměstnanci hodnotí negativně. Přečtěte si na podobné téma také článek Negativní hodnocení od zaměstnavatele: Jak se bránit?

Zaměstnanci mohou hodnotit v čem se firmě daří, ale také popsat, co by do budoucna mohla zlepšit.

Přes 13 000 hodnocení firem na VímVíc

V současné době máme na VímVíc už 13 516 recenzí firem u 4 670 kariérních profilů. Další nové recenze od současných nebo bývalých zaměstnanců přibývají každý den a zájemci tak mohou zjistit vše potřebné o firmě, do které chtějí nastoupit.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Start kariéry Úspěch v kariéře Uvnitř firem a kanceláří