Výpis z trestního rejstříku na poště | VímVíc.cz

Výpis z trestního rejstříku na poště

07. 07. 2017

Trestní rejstřík v dnešní době vyžaduje téměř každý zaměstnavatel. Výpis z trestního rejstříku můžete získat například na poště. Jak na to?

Výpis z trestního rejstříku na poště

Co je to vlastně trestní rejstřík?

Rejstřík trestů je organizace, která podléhá Ministerstvu spravedlnosti a vede evidenci všech osob, které byly pravomocně odsouzené v trestním řízení a také evidenci veškerých dalších skutečností, které s trestním činem souvisejí. Pro většinu lidí je ale trestní rejstřík nejdůležitější v případě, kdy žádají o nové zaměstnání.

Trestní rejstřík je základní doklad o trestní (bez)úhonnosti při nástupu do nového zaměstnání.

Jak získat výpis z trestního rejstříku?

Jak už bylo zmíněno výše, výpis z trestního rejstříku je potřeba hlavně v situaci, kdy se ucházíme o nové zaměstnání. V tu chvíli stačí navštívit kontaktní místo správy Czech Point a nechat si výpis z trestního rejstříku udělat.

Výpis z trestního rejstříku na poště

Nejjednodušší je zajít na pobočku České pošty, kde pracoviště Czech Pointu zpravidla najdeme. Pak už stačí pouze předložit doklad totožnosti a pracovník Czech Pointu vám výpis z Rejstříku trestů vystaví.

Výpis z trestního rejstříku je nejjednodušší získat na poště.

Jak dlouho to trvá a kolik to stojí?

Cena výpisu je 100 Kč za stranu, přičemž každá další strana stojí 40 Kč. Samotné vystavení trvá pouze kolem pěti až deseti minut. Jedná se tedy o poměrně rychlou záležitost. V současné době se dá výpis z trestního rejstříku získat také online v podobě datové zprávy. Více informací najdete v našem předchozím článku.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Ze života Ze života firem a kanceláří