SMS zdarma: Jak a kde posílat? | VímVíc.cz

SMS zdarma: Jak a kde posílat?

17. 06. 2019

V současné době už příliš mnoho lidí SMS neposílá. Je to dané zejména rozvojem sociálních sítí, kde lze zprávy posílat zdarma, kdykoliv, komukoliv a v jakémkoliv množství. Přesto však se najdou lidé, kteří nemají chytrý telefon ani žádnou sociální síť. Podívejte se na možnosti, které máte, když za tyto zprávy nechcete platit.

Jdou posílat SMS zdarma?

Jednou z možností, jak poslat SMS zdarma, je prostřednictvím SMS brány. To znamená, že si sednete k počítači a zadáte určitou webovou adresu. Na této adrese poté vyplníte telefonní číslo , na které chcete zprávu odeslat a text samotné zprávy. Tyto zprávy lze posílat do všech sítí. Dokonce můžete ke zprávě přiložit i obrázek v menším rozlišení.

Nezapomeňte se však podepsat. SMS brána zdarma má samozřejmě výhodu v podobě bezplatného psaní. Nicméně jako všechno má i své nevýhody, zejména pak omezený počet znaků . A 180 písmenek je v dnešní době opravdu málo. U některých SMS bran nemůžete přiložit žádnou přílohu, tedy ani zmiňovaný obrázek.

SMS zdarma

U všech bran probíhá odeslání v podstatě stejně, nicméně je otázkou, zda zpráva skutečně dorazí tomu, komu jste ji posílali. Pokud jde o SMS zdarma O2, můžete posílat zprávy většinou bez registrace , často však máte velmi omezený počet znaků. U některých bran se i dočkáte kontrolní zprávy o doručení.

U zpráv které pošlete do sítí dalších operátorů, to probíhá obdobně, nicméně vždy závisí na tom, co vám daná SMS brána umožní. V minulosti byly tyto brány poměrně populární a to zejména pro ty, kteří neustále bojovali s nedostatkem kreditu v dobách, kdy ještě sociální sítě nefungovaly.

Jak už bylo zmíněno, na SMS bráně se nemusíte registrovat, nicméně i samotná registrace přináší určité výhody a SMS zdarma se vám možná i zalíbí. Pokud tuto službu využíváte často, možná je registrace i lepší.

SMS zdarma posílat jdou. O délce každé textové zprávy i o možnosti přidání různých příloh rozhoduje vždy provozovatel brány.

Když máte chytrý telefon, je jednoduší poslat SMS zadarmo

Je pravda, že většina lidí má chytrý telefon a používá sociální sítě pro komunikaci s ostatními. Může se ale stát, že zrovna ten, komu chcete napsat, již tak moderně vybavený není. SMS zdarma do všech sítí lze poslat i pomocí aplikace z chytrého telefonu.

Podívejte se do obchodu aplikací a her, jestli tam něco takového najdete a pokud se zaregistrujete, budete SMSky posílat neomezeně. Pokud bychom měli zmínit výhody, bez diskuse tou největší výhodou je, že jsou zdarma. Ostatně také proto portály SMS bran lidé vyhledávají.

Vodafone SMS zdarma nejsou ty jediné oblíbené, podobně je tomu i u ostatních operátorů. Možná pokud se na to podíváme z jiného pohledu, leckdo by mohl výhodu spatřovat v tom, že SMS můžete poslat v podstatě anonymně, což by se někomu také mohlo hodit.

Posílat SMS lze i prostřednictvím aplikací. Výhodou je jednoduchost, stejně jako určitá jistota vaší anonymity – když si ji chcete zachovat.

SMSzdarma je jednou z nejrozšířenějších a nejpoužívanějších internetových rozhraní pro zasílání SMS zpráv přes internet. Smsky lze zasílat bez registrace a to do všech sítí včetně O2. Posílání bezplatných SMS dnes není žádná věda, ovšem jejich popularita díky hromadným přechodům na paušály klesá.

Jaké jsou nevýhody zpráv zdarma?

Možná těch nevýhod bude o něco málo více, než je zde vyjmenováno. Nicméně je potřeba si uvědomit, že ti, kteří SMS brány využívají, tak jen jednou za čas. Zejména jde o počet znaků, který je bez registrace omezený. Dnes jsme zvyklí i do zpráv psát poměrné dlouhé slohové práce.

Kdysi ale klasické SMS zdarma z dnes již vysloužilých mobilních telefonů byly také velmi krátké. Je docela zajímavé vzpomenout si, na oblíbené mobilní telefony, kde se dál hrát maximálně had. Je škoda, že tyto telefony se dnes již nevyrábějí. Mnozí totiž by si je klidně koupili znova. Jde zejména o ty, kteří se nechtějí anebo jednoduše neumí sžít s dobou dotykových telefonů.

Pokud patříte mezi majoritu obyvatel a vlastníte chytrý mobilní telefon, jistě vás nepřekvapí, že lze posílat SMS zprávy zdarma do všech sítí. A to zejména díky tarifům, které mobilní operátoři nabízejí. Můžete si tak vybrat ze široké nabídky a mít kromě zpráv i volání do všech sítí za měsíční poplatek.

Využít také můžete nejrůznějších slevových akcí, které operátoři nabízejí. Podívejte se například na SMS zdarma O2,které můžete získat, když si budete pravidelně dobíjet kredit, a to formou odměny za dobití. Nicméně O2 není jediný operátor, u kterého najdete výhodné balíčky.

Posílat zprávy zdarma může mít i pár negativ. Někde je to například omezený počet znaků. U některých operátorů nutnost využití dalších služeb.

Jak je to se spolehlivostí?

Možná si říkáte, že to nejsou SMS, které byste chtěli mít zdarma, ale uvítali byste také něco jiného. Vyzkoušet můžete tóny SMS zdarma, stejně tak jsou populární uvítací melodie, které zazní volajícímu ve sluchátku v době, když telefon nezvedáte. I tyto melodie si lze vyzkoušet.

Je jasné, že každý, kdo si své služby platí, tak chce, aby byly spolehlivé. Je otázkou, jestli toto funguje u placených služeb, protože se samozřejmě mnozí setkávají s tím, že občas prostě něco nefunguje. Poměrně často se to stává u sociálních sítí, ale také u jednotlivých operátorů, kteří mívají třeba několika hodinový výpadek.

Asi nikdo se za to nedočkal žádné slevy nebo bonusu. U služby, jako je SMS brána zdarma, se často v minulosti stávalo, že zpráva kterou jste odeslali, jednoduše nedorazila tam, kam měla. Proto je lepší si ověřit, jestli SMS, kterou jste nutně potřebovali odeslat, dorazila příjemci. Stačí do krátké zprávy napsat něco v tom smyslu, že vyžadujete potvrzení a podobně. SMS brány nejsou ani dnes stoprocentně spolehlivé a klasické odeslání SMS je mnohem jistějším způsobem. Výhodou je ovšem například přehledné zasílání anonymních SMS zpráv.

Různé SMS brány nejsou garantovanou službou. Na druhou stranu stoprocentní spolehlivost nemají ani klasičtí operátoři.

Kolik se dá ušetřit?

Pokud vyloženě nemáte neomezený tarif, kde se úspora neprojeví, tak lze říci, že na zprávách, které pošlete přes bránu SMS zdarma T-mobile, se dá ušetřit a částka tak nebude strhnuta z vašeho kreditu. Je však potřeba počítat s tím, že ať chcete, nebo ne, musíte si sednout k počítači, který má připojení k internetu a zprávu tak neodešlete mimo domov nebo jinou místnost, kde by byl k dispozici počítač s internetem.

Když už sedíte u internetu, je jednoduší a výhodnější poslat dotyčné osobě třeba email, který si však daná osoba nemusí přečíst hned. Když bychom to shrnuli, SMS brány byly oblíbené a to zejména v době starých telefonů a především u těch, kdo měli problém vyjít s kreditem.

Bránu nejčastěji používali teenageři, kteří potřebovali nutně napsat něco své kamarádce nebo kamarádovi. Jistě mělo takové posílání SMS mělo své příznivce, nicméně jim dnes už asi odzvonilo. Stejně tak v budoucnu může odzvonit sociálním sítím a možná se k SMS branám rádi vratíme. A bude k tomu stačit moment, kdy dnešní možnosti posílání zpráv budou zpoplatněné, což klidně může nastat.

Vyplatí se dnes poslat SMS zdarma? Určitě ano, ale jen v případech, kdy je to nezbytně nutné a nepotřebujete psát román. V každém případě se pokuste ověřit, jestli dotyčnému zpráva přišla a ujistěte se, že vůbec poznal, kdo mu vlastně psal. Zprávy bývají anonymní a je tedy vhodné se také podepsat.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný