Nejlepší půjčky online 2020 z pohodlí domova | VímVíc.cz

Nejlepší půjčky online 2020 z pohodlí domova

19. 09. 2020

Půjčky jsou již po mnoho let nejpoptávanějším finančním produktem na českém finančním trhu a jinak tomu není ani v roce 2020. V posledních několika letech se ale trend trochu změnil a klienti upřednostňují půjčky online oproti tradičním půjčkám, které si klienti vyřizují v kamenných pobočkách bankovních a nebankovních institucí. Zvítězilo klientovo pohodlí. Jaké jsou ale další výhody a nevýhody půjček online? Jsou půjčky online doménou pouze nebankovních společností nebo už je mají v nabídce také bankovní instituce? Jak je ta nejlepší půjčka online?

Nejlepší půjčky

Co jsou a jak fungují půjčky online?

Půjčky online byly na český trh uvedeny hlavně nebankovními společnostmi. Nejdříve nebyly úplně konkurenceschopné bankovním půjčkám a obvykle je volili ti klienti, kteří nemohli z nejrůznějších důvodů získat půjčku u bankovní společnosti. Postupem času nebankovní společnosti vylepšily svou nabídku finančních produktů natolik, že nebankovní půjčky online byly a jsou občas výhodnější nebo stejně výhodné jako online půjčky bankovních společností. Navíc některým bankovním společnostem trvalo poměrně dlouho, než do své stálé nabídky půjčky online zavedly. Byly bankovní instituce, které v nabídce půjčky online ihned na účet neměly.

Mnoho bankovních společností má i v současnosti pořád hodně omezené online služby a velmi často je například vyžadováno dokončit žádost nebo podepsat půjčku v kamenné pobočce. Další bankovní společnosti například půjčky online ihned na účet nabízejí, ale půjčka je limitována maximální možnou částkou, kterou si klient může online půjčit. Bankovní instituce například online poskytne půjčku do 700 000 Kč, pokud si ale klient bude chtít vypůjčit více, musí navštívit kamennou pobočku. Toto omezení se netýká nebankovních společností, které většinou ani nemají kamenné pobočky. Zde probíhá celá žádost o půjčku online z pohodlí domova a klient vše vyřídí za pár kliknutí.

Proč jsou půjčky online tak oblíbené? Hlavním benefitem půjček online je nepochybně pohodlí jejich vyřízení, protože klienti vše vyřídí z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Další výhodou je rychlost, jedná se o půjčky ihned. Klient velmi často obdrží peníze na svůj bankovní účet již během několika minut. Dále si klienti pochvalují menší administrativu a dokumentaci, která je mnohem jednodušší, než-li v případě kamenných poboček. Mnoho klientů má pocit, že půjčky online mají vyšší schvalovatelnost, a že se jedná o tzv. nebankovní půjčky online bez registru, ale není tomu tak, i u většiny půjček online je kontrolována platební bonita klienta.

Co je potřeba k vyřízení půjčky online?

Jak již bylo řečeno výše, půjčky online ihned na účet jsou mnohem jednodušší na administrativu a dokumentaci. Pokud si klient žádá o půjčku online, měl by být na žádost dobře připravený a všechny potřebné doklady a dokumenty by měl mít u sebe, s možností je naskenovat či ofotit, aby byly řádně přiloženy k žádosti o půjčku. Jaké doklady/dokumenty jsou k žádosti o půjčku potřeba?

 • občanský průkaz + druhý doklad totožnosti,
 • potvrzení o příjmu nebo 3 poslední výpisy z bankovního účtu dokládající pravidelný příjem,
 • telefonní číslo a e-mailovou adresu,
 • bankovní účet v jedné z českých bank.
Přišla vám omylem vyšší výplata? Co říká zákoník práce

Nebankovní půjčky online bez registru

Někteří klienti se mylně domnívají, že všechny půjčky online jsou bez registru, ale rozhodně tomu tak není. Všechny bankovní instituce nahlíží do bankovních registrů, není bankovní půjčky online, o kterou by si mohli zažádat klienti s negativní platební bonitou. Nebankovní půjčky bez registru existují, ale je nutné počítat s méně výhodnými smluvními podmínkami. Klienti naleznou v nabídce nebankovní půjčky online bez registru, ale většinou s vysokou úrokovou sazbou a RPSN.

Nebankovní půjčky online mají v současnosti podobný schvalovací proces jako bankovní půjčky online a je to tak dobře. Nejedná se o nebankovní půjčky bez registru. Tím, že bankovní i nebankovní úvěrové společnosti, nahlíží do registrů dlužníků, chrání sebe i své klienty. Podobně na tom jsou také půjčky online bez doložení příjmu. Pokud je klient nezaměstnaný, nemá pravidelný měsíční příjem, není doporučováno, aby svůj nebo rodinný rozpočet navíc zatěžoval půjčkami. Mohl by proto projevit zájem o půjčky online bez doložení příjmu. Hrozí mu ale, že se dostane do dluhové pasti, ze které už nebude cesty zpět a může skončit až v exekučním řízení. Klient může možná nalezne nebankovní půjčky online bez registru, ale musí počítat s tím, že tyto půjčky online jsou obvykle velmi nevýhodné.

Nejlepší půjčky online srovnání 2020

Na internetu jsou k nalezení desítky až stovky bankovních i nebankovních online půjček. Jaká je ale nejlepší půjčka pro daného klienta? Před podpisem smlouvy je nutné důkladně prostudovat smluvní podmínky, pokuty v případě nesplacení splátky, možnosti předčasného splacení nebo splátky navíc apod. Obecně je možné říct, že jsou výhodnější bankovní půjčky online, ale je určité množství nebankovních půjček online, které se snaží těm bankovním sekundovat a často se jim daří. Pokud existuje důvod, kdy klient neobdrží půjčku od bankovní instituce, je možné najít nebankovní instituci, která problémovému klientovi půjčku poskytne, podmínky ale nebudou tak výhodné, jedná se například o půjčky online bez doložení příjmu. Níže jsou představeny bankovní i nebankovní online půjčky, které v současnosti klienty zaujaly nejvíce.

Bankovní půjčky online

 1. Air Bank bankovní půjčka online
 2. Air Bank půjčka je na českém trhu od roku 2011 a mezi klienty patří mezi nejoblíbenější bankovní půjčky online. Klient si může online půjčit 5 000 Kč až 900 000 Kč a vše vyřídí online z pohodlí svého domova bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky, které jsou po České republice také k nalezení. Doba splatnosti Air Bank půjčky online ihned na účet je 6 až 92 měsíců. Tato půjčka nestojí klienta žádné další poplatky a může ji kdykoliv předčasně splatit, což bývá pro klienty také velmi důležité.

 3. Minutová půjčka Equa bank Raiffeisenbank
 4. Minutová půjčka Equa bank Raiffeisenbank online patří také mezi oblíbené půjčky online ihned na účet, kdy si klient může půjčit 5 000 Kč až 800 000 Kč. I zde klient vyřídí vše online z pohodlí svého domova. Půjčka ihned na účet může být na bankovním účtu klienta již do 3 minut od schválení žádosti. Také půjčka online od Equa bank je možná kdykoliv předčasně splatit. Splatnost půjčky je 3 až 120 měsíců a klient si může nechat půjčku pojistit.

 5. mBank půjčka online
 6. Mezi nejoblíbenější bankovní půjčky online ihned na účet patří mBank půjčka online, která byla vůbec jednou z prvních bankovních online půjček na českém bankovním trhu. Klient si může půjčit 10 000 Kč až 1 000 000 Kč se splatností až 96 měsíců. mBank půjčka má roční úrokovou sazbu od 5,99 %. Pokud se klient rozhodne pro mBank půjčku s pojištěním schopnosti splácet, úroková sazba se sníží o 3 %.

 7. MONETA Money Bank bankovní půjčka online
 8. Jedna z nejtradičnějších bankovních půjček v České republice je MONETA půjčka online, kde si klient může půjčit 5 000 Kč až 1 500 000 Kč na cokoliv. MONETA půjčka je bankovní půjčka online od MONETA Money Bank. MONETA Money Bank bankovní půjčka online je jedna z těch, která má omezenou maximální výši půjčky online. Klient si může vypůjčit peníze online, telefonicky nebo v kamenné pobočce. Online si klient může půjčit maximálně 600 000 Kč. V případě, že si chce klient půjčit větší obnos, je nutné, aby navštívil kamennou pobočku.

 9. Era půjčka
 10. Dalším úvěrem, který se dá kompletně vyřídit z pohodlí domova, je Era půjčka. Jedná se o neúčelový úvěr, který je v nabídce Poštovní spořitelny. Podmínky pro získání má Era půjčka obdobné jako všechny předešlé bankovní společnosti. Žadateli musí být více než osmnáct let, stejně tak se musí prokázat platným dokladem a doložit, že má nějaký stálý příjem. Více informací o tom, jak Era půjčka funguje, vám prozradí internetové stránky společnosti. Na těch se dokonce nachází úvěrová kalkulačka, která vám je schopná usnadnit rozhodování.

Nebankovní půjčky online

 1. Home Credit nebankovní půjčka online
 2. Home Credit půjčka je jedna z nejstarších nebankovních půjček online v České republice a na trhu se objevila již roku 1997. Mezi klienty je velice oblíbená a Home Credit se snaží neustále rozšiřovat své služby. Home Credit půjčka online ihned na účet je flexibilní a bezúčelová, klient si může půjčit až 250 000 Kč. Splatnost půjčky je 4 - 70 měsíců. Nevýhodou Home Credit půjčky online je, že se nedá předčasně splatit bez vysokých poplatků. Home Credit půjčka online je také velmi rychlá, je to tzv. nebankovní půjčka ihned na bankovní účet.

 3. Razdva půjčka nebankovní půjčka online
 4. Typická nebankovní půjčka online je Razdva půjčka, kde si klient může vypůjčit 10 000 Kč až 50 000 Kč. Tato půjčka lze sjednat pouze online, protože společnost nemá kamenné pobočky. Razdva půjčka je nebankovní půjčka online. Patří mezi půjčky online bez doložení příjmu a klient může mít peníze na svém bankovním účtu již do 15 minut od podání žádosti. Splatnost půjčky je 3 až 48 měsíců. Jedná se o bezúčelovou půjčku.

 5. Zaplo nebankovní půjčka online
 6. Zaplo půjčka patří mezi krátkodobé půjčky online ihned na účet. Klient může požádat o Zaplo nebankovní půjčku online a může si půjčit 1 000 Kč až 30 000 Kč. Splatnost Zaplo půjčky je maximálně 30 dní. Jedná se o bezúčelovou půjčku na cokoliv a první půjčka je u Zaplo zdarma, to si klienti velmi často pochvalují. Klient obdrží peníze během několika minut na svůj bankovní účet, je to tzv. půjčka ihned na bankovní účet. Existuje také možnost vyzvednout si půjčku v hotovosti a to v síti trafik společnosti GECO.

 7. Zonky nebankovní půjčka online
 8. Nejoblíbenější půjčka online současnosti je Zonky nebankovní půjčka online, která je na českém trhu od roku 2014. Jedná se o tzv. P2P půjčku, kde se mohou realizovat také investoři a lze říci, že zde lidé půjčují lidem. Klienti si zde mohou půjčit 25 000 Kč až 750 000 Kč s dobou splatnosti 18 až 24 měsíců. U Zonky je také možné pojištění úvěru nebo předčasné splacení půjčky zdarma. Zonky půjčka online je také velmi rychlá, klienti si zde mohou zažádat o půjčky online ihned na účet.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Úspěch v kariéře Investice a spoření