Co jsou předplacené karty – anonymní karty? | VímVíc.cz

Co jsou předplacené karty – anonymní karty?

20. 06. 2023

Předplacená karta bez účtu s sebou přináší nesporné výhody ve formě většího soukromí. Předplacené platební karty označujeme jako anonymní karty. Jaká je nejvýhodnější předplacená karta bez účtu a co nabídne potenciálním klientům?

Předplacená karta

Co je předplacená platební karta bez účtu?

Když se řekne předplacená karta, mnohým z nás se v mysli možná vybaví předplacené karty od mobilních operátorů nabízející neomezené volání, SMS zdarma a data na několik měsíců v ceně. Předplacená platební karta bez účtu funguje na víceméně podobném principu jako dobíjecí karty od mobilních operátorů. Karta od operátora je dobíjecí, předplacená – nemusí se sjednávat smlouva na paušální tarif a klient se k ničemu nezavazuje.

Přestože anonymní karta nenabízí možnost poslat SMS zdarma, je to jakási kreditní karta bez účtu. Klient nemusí mít založený bankovní účet na své jméno, aby využíval platby kartou nebo výběr peněz z bankomatů. Největší výhodou anonymních karet je právě větší míra soukromí a bezpečí. Kreditní karta bez účtu vypadá podobně jako debetní karta nebo kreditní karta, avšak na přední straně není uvedené jméno držitele karty.

Je-li třeba řešit zrušení účtu České spořitelny, bohužel není možné vyřešit situace online cestou. Zrušení účtu České spořitelny se vyřizuje výhradně osobně na pobočkách nebo po telefonu se zákaznickou linkou.

Předplacené platební karty bez účtu se nepojí ani s konkrétní bankou. Někomu může chybět možnost sledovat pohyb financí v aplikaci typu mobilního bankovnictví nebo možnost sjednat si půjčku online. Kromě absence sjednávání půjček ihned se mezi nevýhody FreePay karty a dalších anonymních platebních karet řadí vyšší poplatky a omezené limity. Omezení limitů přináší ovšem míru bezpečí.

Nejvýhodnější předplacené karty

Mezi nejvýhodnější předplacené karty patří FreePay karta Mastercard. Ani FreePay karta nenabízí klientům možnost sjednat půjčku ihned na účet či jinou půjčku online. Kreditní karty bez účtu nejsou výsadou velkých bankovních domů, ale spíše nebankovních společností. Je pravdou, že v minulosti nabízela MONETA Money Bank předplacené karty bez účtu, dnes se kvůli omezeným limitům rozhodla zrušit nabídku anonymních platebních karet a soustředí se na jiné finanční produkty.

Po náročném pracovním dni je občas potřeba si odpočinout. S tím může pomoci MultiSport karta jako zaměstnanecký benefit. Ne u všech zaměstnavatelů je MultiSport karta samozřejmostí. Karta nabízí nejen relax v saunách a bazénech, ale umožňuje navíc posilovat tělo návštěvami v posilovnách a fitness centrech.

Anonymní kartu nabízí třeba ČSOB či Blesk peněženka. Nejlepší předplacené karty využívají rodiče pro své děti. Místo sjednání dětských platebních karet a účtů dají svým dětem anonymní platební kartu bez účtu. Nemusí se bát zneužití osobních údajů nebo čerpání vysokých částek na kartě. Nejvýhodnější předplacené karty bez účtu jsou skvělým řešením pro online platby na internetu, zejména ne neznámých zahraničních webových stránkách. Anonymní platební karty poskytují bezpečí osobních údajů klienta a díky nastavení omezeného limitu nehrozí přečerpání.

Anonymní karta: FreePay karta

Anonymní karta bez účtu FreePay karta je plnohodnotná platební karta bez nutnosti bankovního účtu – to je největší výhoda anonymních platebních karet obecně. FreePay karta nabízí výběry z bankomatů a platby u obchodníků po celém světě. Nejlepší předplacená karta FreePay se dá objednat online na webových stránkách freepay.cz nebo zakoupit na jednom z prodejních míst. FreePay jako nejvýhodnější předplacená karta bez účtu se dobíjí převodem nebo hotovostním vkladem. FreePay karta je určená pro osoby, které pobývají v České republice. Naopak se nehodí pro firmy a podnikatele.

Nejčastější využití pro anonymní platební karty

Předplacené platební karty bez účtu mají široké využití v České republice i v zahraničí. Nejlepší předplacené karty jsou využívány rodiči, kteří je předávají svým dětem. Předem nabitou kartu na určitou částku není možné přečerpat a děti získají první zkušenosti s placením kartou, s výběrem hotovosti v bankomatu a nehrozí odcizení osobních údajů. Anonymní platební karty jsou dále využívané pro své vysoké zabezpečení pro platby na internetu a v kamenných prodejnách.

Na předplacenou kartu není možné posílat výplatu od zaměstnavatele, není možné propojení s mobilním nebo internetovým bankovnictvím. Povinnost nahlásit dlužníkům předplacenou platební kartu je u lidí, kteří mají exekuci. Z anonymní karty je možné měsíčně čerpat maximálně 6.250 Kč. Nejlepší předplacené karty se proto nehodí na větší nákupy a výběry z bankomatů. Na tyto skutečnosti je potřeba předem myslet. Nesporné výhody předplacených karet jsou bezpečnost a soukromí.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Investice a spoření Peníze Půjčky Návody