Nejžádanější benefit mezi zaměstnanci? Vzdělávání | VímVíc.cz

Nejžádanější benefit mezi zaměstnanci? Vzdělávání

19. 03. 2018

Škála firemních benefitů se obecně hodně rozšiřuje, a to v důsledku snahy přilákat nové zaměstnance nebo si udržet ty stávající. Nejčastější benefity pro zaměstnance je možnost home office, sick day (tzv. indispoziční volno), stravenky nebo MultiSport karta. Aby tento tah ale zafungoval tak, jak má, musí firma nabídnout ty výhody, které zaměstnanci nejvíce požadují. Tím nejžádanějším benefitem je vzdělávání, na které se nyní zaměříme.

Vzdělání

Vzdělání je základ

Když jsme byli ještě malí, tato věta nám připadala protivná a nedůležitá. Dnes si ale 7 z 10 zaměstnanců tento fakt nejen dobře uvědomuje, ale dokonce považuje vzdělání za klíčové nejen před začátkem kariéry, ale i během ní. Stejný pohled na to má i stále více zaměstnavatelů, pro které je vzdělaný personál základem úspěšné společnosti.

MultiSport karta a sick day už nejsou na prvním místě mezi zaměstnaneckými benefity. Není překvapením, že v nynější situaci nedostatku pracovních sil hraje neskutečnou roli škála a kvalita benefitů, které firmy nabízejí. Uchazeči o práci nehledí pouze na finanční hodnocení, ale vybírají i podle toho, co jim může zaměstnanec nabídnout navíc. Podle průzkumu společnosti EdAssist, je právě vzdělání momentálně tím největším lákadlem, které, jak vyplývá z předchozího odstavce, je krokem k dobru pro obě strany. Vzdělaný zaměstnanec má větší prosperitu na trhu práce, zároveň firma plná vzdělaných zaměstnanců má mnohem větší potenciál a následně vyšší zisk.

Vzdělaní zaměstnanci jsou základem fungující společnosti.

MBA v popředí

V široké škále benefitů 70 % zaměstnanců zvolí jako prioritní vzdělání. Velkou váhu mají tyto hodnoty právě u nás, a to z důvodu, že Češi jsou dle statistik velmi spokojení zaměstnanci. Ve světě dokonce desátí nejspokojenější. Z toho vyplývá, že není jednoduché přebrat zaměstnance konkurenčních firem na svou stranu. Pokud tedy firma zvolí jako lákadlo benefit vzdělání, jaký typ ale nabídnout, aby měla navrch?

Pokud by existovalo hlasování, zvítězilo by pravděpodobně s převahou studium MBA, které je velmi oblíbené. A proč právě to?

70 % zaměstnanců by si jako benefit vybralo vzdělání, většina pak konkrétně MBA.

Výuka online – kurzy plné výhod

Jak je známo, součástí studia MBA je výuka online. Výuka online je způsobem vzdělání, které je lidem v poslední době velmi blízké. Stále větší podporu má názor, že online kurzy mohou nabídnout stejnou kvalitu jako prezenční studium, a to s výhodou flexibility a pohodlí. MBA navíc nabízí konzultaci s lektory, a to díky online světu téměř odkudkoliv.

MBA nabízí flexibilní vzdělání téměř odkudkoliv.

V dnešní době již není benefit vzdělání věcí pouze velkých firem. Pomalu se do tohoto trendu zapojují i střední až malé společnosti, které například při povýšení na lepší pozici nabízí studium právě prostřednictvím MBA či jinou cestou.

Tip: Důležitým benefitem je pro zaměstnance také pracovní prostředí. Zpříjemněte jim ho nábytkem a doplňky z e-shopu IKEA. Nezapomeňte uplatnit IKEA slevový kupón a zajistit si tak zajímavou slevu.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Uvnitř firem a kanceláří Personalistika a HR