Slevové kupóny IKEA Česká republika | červenec 2024 | VímVíc.cz

IKEA Česká republika slevy a slevové kupóny

IKEA je jedním z předních světových prodejců nábytku. Filozofií společnosti je nabízet funkční a kvalitní výrobky s neotřelým designem za ceny, které si může dovolit každý. Společnost IKEA se snaží, aby si krásné vybavení bytu mohli dovolit i lidé s nižšími příjmy.

Příznivé ceny doplňuje velké množství akčních nabídek na zboží IKEA. Využijte slevové kupóny, dopravu zdarma, čerpejte klubové výhody IKEA nebo využijte jiné slevové nabídky. Možností, jak ušetřit při nákupu v IKEA, je hned několik.

O obchodu IKEA

Obchodní domy IKEA najdete po celém světě. Je jich celkem více než 400. Nově IKEA expandovala také do Indie a Jižní Ameriky. Společnost funguje jako franšízový řetězec a dbá na striktní dodržování pravidel své franšízy. 

V České republice se nachází čtyři obchodní domy IKEA a jedno výdejní místo v Hradci Králové. Prodejny IKEA najdete v Praze na Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě.

Společnost IKEA svým zákazníkům nabízí zázemí stabilní společnosti s dlouhou historií na trhu a bohatým výběrem zboží za přijatelné ceny.

Historie firmy IKEA

Společnost IKEA byla založena v roce 1943 tehdy sedmnáctiletým Ingvarem Kampradem. Zpočátku se zakladatel soustředil na prodej drobných předmětů. Pocházel z malé švédské vesničky, kde lidé žili ve velmi skromných podmínkách a nemohli si dovolit kupovat drahé zboží.

Filozofií firmy bylo už od počátku prodávat dobrý nábytek za nízké ceny. Aby si produkty firmy mohli prohlédnout i lidé v odlehlejších částech Švédska, byl vytvořen první katalog zboží IKEA. Ceny uvedené v katalogu se však lidem zdály příliš nízké na to, aby se jednalo o kvalitní výrobky, proto raději v obchodu nenakupovali. Z tohoto důvodu byl později zřízen také první showroom IKEA.

Název IKEA vznikl složením prvních písmen jména zakladatele, názvu farmy, na které vyrostl (Elmtaryd) a názvu sousední vesnice (Agunnaryd).

Nabídka zboží obchodu IKEA

Zboží firmy IKEA patří mezi zákazníky k velmi oblíbeným. Svědčí o tom i fakt, že tržby společnosti dosahují ročně téměř čtyřiceti miliard eur

Dodavatelé IKEA musí splňovat podmínky kodexu IWAY, který stanovuje minimální požadavky v oblasti ochrany životního prostředí a pracovních podmínek zaměstnanců. Kromě toho IKEA dbá na úsporu energie. Žárovky IKEA spotřebují mnohem méně proudu než běžné žárovky. 

Sortiment IKEA je velmi široký, proto je na e-shopu přehledně rozdělený do několika kategorií. Pořídit zde můžete nábytek, úložné díly a organizéry, osvětlení, dekorace, rostliny, textilní výrobky, vylepšení bytu, kuchyňské a stolní nádobí i spotřebiče, produkty pro volný čas a cestování, vybavení pro domácí mazlíčky a mnoho dalšího. 

Výrobky jsou na webu IKEA také přehledně rozčleněny podle místností, do kterých patří. Hledaný produkt tak můžete najít také v jedné z těchto kategorií:

  • Obývací pokoje,
  • kuchyně,
  • ložnice,
  • dětské pokoje,
  • jídelny,
  • koupelny,
  • haly a předsíně,
  • pracovny,
  • venkovní nábytek,
  • IKEA for business.

Zboží IKEA si kromě prodejny IKEA a e-shopu IKEA můžete prohlédnout také v tištěném i elektronickém katalogu.

Jak ušetřit při nákupu v IKEA?

Níže naleznete několik tipů na to, jak ušetřit při nákupu v IKEA. Možností je opravdu mnoho, IKEA nabízí speciální klubové programy se zvýhodněnými cenami i nejrůznější slevové akce. Využít můžete také možnost cashbacku na váš nákup nebo použít IKEA slevový kupón. 

Nákup v IKEA vám může zpříjemnit i možnost objednávky na splátky nebo příznivé ceny dopravy, které začínají už na 300 Kč. 

Využít můžete i některou ze slevových akcí probíhajících ne e-shopu IKEA. Slevové nabídky vztahující se na zboží IKEA také najdete v IKEA akčním letáku.

Cashback na IKEA

Cashback je skvělý způsob, jak získat část peněz utracených za nákup v internetovém obchodu zpět. Vše, co pro to musíte udělat, je registrovat se na cashbackovém portálu a nakoupit skrze něj ve vámi vybraném e-shopu. Zboží zaplaťte a pak už jen čekejte, až dostanete procentní poměr z utracené částky zpět.

Nelekejte se, že vám za zboží byla účtována plná částka, takhle cashback funguje. Peníze vám budou na váš bankovní účet vráceny zpětně. Cashback na nákupy v internetových obchodech poskytuje také portál Tipli.

IKEA Family

Do klubu IKEA Family se může přidat každý. Je pro profesionální designéry i pro ty, kteří si pořídí novinku do domácnosti jednou za čas. Členstvím v klubu získáte četné výhody, mezi něž patří i členské slevy. U výrobků, kde je nižší cena označena modrou barvou, platí právě tato výhodnější částka pro členy IKEA Family.

Kromě toho získáte při každé návštěvě firemní restaurace kávu či čaj zdarma, dostanete dárek k narozeninám pro vaše děti a všechny své útraty v IKEA vidíte přehledně v digitální účtence.

Do klubu IKEA Family se můžete registrovat na webových stránkách www.ikea-family.cz

IKEA for Business

IKEA také nabízí speciální bonusový program pro podnikatele. Ať už jste majitelem restaurace, kavárny, hotelu, obchodu nebo potřebujete vybavit kancelář, s IKEA for Business můžete výrazně ušetřit.

Registrací do klubu IKEA for Business získáváte možnost nákupu za členské ceny. Mezi další výhody klubu patří prodloužená záruka na zboží, přeprava zboží zdarma při velkých objednávkách nebo možnost vrátit výrobky do 365 dnů.

Registraci do IKEA for Business můžete provést v jedné z prodejen IKEA nebo si telefonicky či e-mailem domluvit schůzku s příslušným pracovníkem.

Mobilní aplikace IKEA

Všechny slevové akce probíhající v obchodu IKEA budete mít přehledně pohromadě s mobilní aplikací IKEA. 

V aplikaci najdete potřebné informace o výrobcích včetně jejich cen, podrobných popisů, dostupnosti i umístění v jednotlivých prodejnách, informace o otevíracích dobách a adresách obchodních domů IKEA, a hlavně popis právě probíhajících slevových akcí a speciálních nabídek nejen pro členy IKEA FAMILY. Všechny slevové akce budete mít s mobilní aplikací IKEA k dispozici jako první.

Jak získat IKEA slevový kupón?

Slevový kupón IKEA můžete najít na tomto portálu. Jednoduše si vyberete slevový kupón na vámi vybraný druh zboží a uplatníte ho přímo na konkrétním e-shopu.

Najdete zde i slevové kupóny na zboží IKEA. Nezapomeňte, že jednotlivé slevové kupóny platí pro rozdílné akční nabídky a některé z nich jsou časově omezené. Vždy si proto zkontrolujte hodnotu kupónu a datum jeho expirace.

Jak uplatnit IKEA slevový kupón?

Na webovém portálu si pomocí vyhledávače nebo v seznamu obchodů vyhledejte příslušný e-shop, v tomto případě do vyhledávače zadejte “ikea”. Potvrďte svůj výběr a budete přesměrováni na webovou stránku s jednotlivými slevovými kupóny. Vyberte si kupón na zboží.

Nakupte na e-shopu IKEA vybrané produkty. Až dokončíte svůj nákup, otevřete nákupní košík. Nejprve musíte zvolit způsob dopravy, popřípadě zadat PSČ bydliště nebo prodejnu, kam si přejete zboží doručit. Poté budete přesměrováni na stránku se shrnutím objednávky.


Po levé straně od seznamu vámi vybraného zboží se nachází pole “Slevový kupón”.

IKEA slevový kupón

Zadejte IKEA slevový kupón do tohoto pole a potvrďte tlačítkem “Přidat”. Pokud jste slevový kupón vložili správně, sleva se odečte z částky vašeho nákupu. 

Pozor, na jeden nákup je možné uplatnit pouze jeden slevový kód.

Aktuální slevy na IKEA

Letní nábytek a vybavení za skvělé ceny

IKEA nabízí letní nábytek a další zahradní vybavení za zvýhodněné ceny. Pokud potřebujete vybavit balkon, terasu nebo oživit zahradu, nakupte v rámci této slevové akce a ušetřete při nákupu v IKEA nemalé částky. Výhodněji pořídíte např. venkovní židle a stoly, úložné skříňky nebo venkovní sedáky.

Produkty pro miminka již od 15 Kč

Výrobky určené pro miminka a děti pořídíte na e-shopu IKEA za velmi příznivé ceny. Již od 15 Kč může nakupovat dětské lžíce, misky, hrnky i talíře, nočníky, plyšové a jiné hračky, chrastítka, úložné krabice a boxy, osvětlení do dětských pokojů, žínky, zarážky pod dveře, ramínka na šaty, bryndáčky, prostěradla, podložky do vany, osušky, potahy na přebalovací podložky a další zboží.

Snížená cena některých výrobků IKEA

Na e-shopu IKEA můžete pořídit některé výrobky se slevou z ceny. Levněji můžete nakupovat komody, noční a konferenční stolky, postele, křesla a taburety, židle, hračky, polštáře, přehozy a povlečení na postele, police, zrcadla, květináče, lampy a další výrobky. Ušetřete při nákupu v IKEA a pořiďte si některé z těchto produktů za zvýhodněné ceny.

Doprava zboží již od 300 Kč.

E-shop IKEA vám v případě zájmu doveze zboží až k vám domů. Aby mohla společnost snížit ceny dopravy na příznivější částky, zřídila nové výdejní místo v Hradci Králové. Cena dopravy zboží tak začíná už na 300 Kč. Za tuto sníženou cenu vám IKEA dopraví nákup o váze maximálně 15 kg.

Splátkový prodej bez navýšení

Vzhledem k vyšším cenám některých nákladnějších položek ze sortimentu obchodu, nabízí IKEA svým zákazníkům možnost nákupu na splátky. Při nákupu v hodnotě alespoň 2000 Kč můžete svůj nákup rozdělit na 10 splátek bez navýšení. Zároveň není nutné zaplatit ani část celkové sumy hotově. 

Black Friday na IKEA

IKEA nezůstává pozadu, co se týče velkých slev na zboží v rámci Black Friday. Nábytek i bytové doplňky IKEA během Black Friday zakoupíte za zvýhodněné ceny. Akce se koná na konci listopadu a neplatí pouze jediný den, ale po celý víkend. Nenechte si Black Friday na IKEA ujít, využijte slevové akce a ušetřete své peníze.