Němčina jako start úspěšné kariéry | VímVíc.cz

4 důvody, proč vám němčina otevře dveře do světa kariéry

Znalost němčiny má potenciál výrazně zlepšit vaše pracovní příležitosti. Mít ve vašem životopisu mezi dovednostmi znalost německého jazyka vám může otevřít dveře k mnoha pohovorům. Víte, jaké jsou hlavní důvody?

4 důvody, proč vám němčina otevře dveře do světa kariéry 4 důvody, proč vám němčina otevře dveře do světa kariéry

1. Němčina je důležitým jazykem v akademických kruzích

Vzhledem k vysokému počtu oceněných vědců v této zemi není žádným překvapením, že němčina zastává důležité místo v akademických kruzích. Ve skutečnosti je dokonce druhým nejpoužívanějším vědeckým jazykem.

Jedním z důvodů je ten, že německý knižní trh je hned po čínském a anglickém vydavatelství třetím největším na světě. Jen část z těchto knih byla přeložena do jiných jazyků, tudíž k nim mají přístup pouze ti, kteří ovládají německý jazyk.

2. Německo je ekonomickou velmocí

Němčina není zajímavá jen pro akademické pracovníky, ale také pro ty, kteří se pohybují v obchodním světě. Pokud mezi ně patříte, nejspíš byste měli zvážit výuku tohoto jazyka. Německo totiž představuje největší ekonomickou velmoc v Evropské unii a čtvrtou největší na celém světě. Důkazem je také fakt, že je tato země domovem mnohých mezinárodních společností.

Přestože německý školní systém je nastavený tak, aby každý občan ovládal angličtinu alespoň pro běžnou komunikaci, znalost německého jazyka je zpravidla oceňována, zejména mezi pracovními partnery. Ovládání jazyka německých zaměstnavatelů tudíž může výrazně zlepšit šance na efektivní komunikaci a lepší profesionální vztahy.

3. V Německu téměř vše funguje online

Všech těch 100 milionů obyvatel nemusíte vlastně ani potkat ve skutečném světě, protože tak lze učinit z pohodlí svého domova. Německé webové stránky pokrývají značnou část internetu. Pokud jde o koncové domény, které jsou jasně spojeny s konkrétní zemí, je německá .de nejoblíbenější mezi doménami z nejvyššího řádu.

Co se týče absolutních čísel, .de zaujímá druhé místo po doméně .com, která stojí v čele nad všemi ostatními. Znalost němčiny vám umožní přístup k dalším 15 milionům webovým stránkám a to nepočítáme ani německé stránky končící na .net, .org a .info.

4. Německé společnosti jsou jedničkou na světovém trhu

Chcete pracovat pro firmu, která je ve svém oboru lídrem na mezinárodním trhu? Německo je domovem velkého počtu celosvětových hospodářských hráčů. Například Siemens, Volkswagen, Adidas a Lufthansa jsou celosvětově uznávané značky a korporace německého původu. V této zemi se také konají některé z nejznámějších mezinárodních veletrhů, včetně CeBIT, největší světové výstavy informačních technologií a veletrhu IFA pro spotřební elektroniku. Německé hlavní město Berlín se mezitím stává centrem pro inovativní startupy. Někteří ho dokonce nazývají „Evropské Silicon Valley“.

TIP: Pokud jste doposud váhali, zda je němčina užitečným jazykem, nyní už víte proč tomu tak je. Hledáte-li způsob, jak se učit německy z pohodlí jazyka, můžete vyzkoušet například online výuku němčiny, která vám ušetří spoustu času.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný