Siemens - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Údaje

Sídlo firmy:

Siemensova 2715/1, 155 00 Praha 5

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00268577

Založení / Zapsání do OR*:

14. 12. 1990

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Siemens je jednou z největších elektrotechnických firem v České republice. Patří mezi největší zaměstnavatele v ČR a v současné době nabízí volná místa v různých oborech. Každý den v rámci celého korporátu přinese vývoj společnosti Siemens neuvěřitelných 30 vynálezů.

O společnosti Siemens

Siemens s.r.o. je součástí globálního koncernu Siemens AG a velikost firmy dokazuje i obrat - za rok 2016 se jednalo o více jak 23 mld. Kč. Společnost dodává nejen zákazníkům soukromého sektroru, ale i státní sféře, a to zejména v oblast zdravotnictví, energetiky a infrastruktury. V České republice Siemens s.r.o.vyrábí a prodává produkty z oblasti elektrotechniky a nabízí i služby ze stejného oboru. Divize jsou 4 - průmysl, energetika, zdravotnictví a infrastruktura měst a obcí. Zároveň se v ČR nachází i vývojové centrum, kde nachází práci několik stovek vývojářů. Centrum se zabývá konstrukcí kolejových vozidel a projekcí.

Historie firmy

I přes zaměření na moderní technologie má Siemens v českých zemích dluholetou tradici. Datuje se až do roku 1890, kdy vznikla pražská a brněnská pobočka.Dále Siemens vybudoval několik městských elektráren, veřejné osvětlení, tramvajový provoz pro Prahu a Olomouc a další elektrifikace. Po roce 1945 došlo k znárodnění, obnova chodu nastává po roce 1971, kdy byla otevřena technicko-poradenská kancelář a Siemens začal dodávat moderní technologie. Plný návrat společnosti nastal v prosinci roku 1990 a od té doby rozrůstá síť poboček a zastoupení.

Siemens kariéra

Práce v Siemens je skvělou příležitostí pro kariéru v oboru moderních technologií, ať se jedná o výrobu, prodej či vývoj. Jen v České republice nachází práci Siemens s.r.o. na 9000 zaměstnanců. Práce pro společnost je vhodná zejména pro technicky zaměřené jedince, není však podmínkou, že zaměstnání ve společnosti bude tvořenou pouze technickou náplní práce. Jedná se o stabilního zaměstnavatele s působením ve více jak 190 zemích světa, který má neomezené příležitosti v rámci celého světa. Mimo benefity, jako jsou 5 týdnů dovolené, speciální odměny, dny volna navíc má společnost svou první firemní školku, který slouží zaměstnancům.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 21 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Home Office 4x týdně (záleží, v jakém týmu člověk je). Na Ostravu i vysoké platové hodnocení. Pestrá škála účetních školení, které se mohou hodit i externě. Pokud na sobě člověk pracuje, může se v Siemensu dostat i do vyšších manažerských pozic.

Negativa firmy:

Žádná negativa nemám.

před 10 měsíci
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Spousta benefitů, Home Office 3x týdně, volná pracovní doba, skvělí nadřízení. Pokud má člověk zájem, má na výběr spoustu účetnických školení...některé jsou sice jen interní, ale jiné jsou uznávané i externě.

Negativa firmy:

Negativa nejsou.

před 11 měsíci
4.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Siemens na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Pravidelné zvyšování mzdy, rozvojové plány. Možnost růstu, férové jednání. Benefity. Měla jsem štěstí i na skvělou nadřízenou.

Negativa firmy:

Korporát, takže každá změna trvá. Občas zametání problémů pod koberec, místo jejich řešení.

před 11 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Siemens na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Vypisují nové pozice a dělají výběrová řízení i na místa, která nemají !!! Funguje to asi tak, že vypisují obrovské množství různých pozic, na které "nabírají" několik měsíců. Když si vás vyberou tak vás na začátku pořád uhání k telefonickému pohovoru a k zaslání životopisu, poté musíte uhánět vy je, abyste od nich dostali aspoň nějakou reakci, když se dostanete k ústnímu pohovoru tak vám ukáží jak je firma super a řeknou vám, že máte v podstatě vyhráno, a že vám do týdne dají vědět. Nedají vědět ani za 2 týdny, když třetí týden se dožadujete odpovědi tak dostanete spoustu výmluv a nakonec z nic vypadne, že o vás sice mají zájem, ale že čekají na podpis zakázek, a že máte třeba 3 týdny počkat jestli se vůbec nějaká pozice, kterou 3 měsíce inzerovali, otevře !!!

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (20)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Technologie Elektrotechnika