Siemens - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Potkejte nezadané lidi

Siemens

Siemens je jednou z největších elektrotechnických firem v České republice. Patří mezi největší zaměstnavatele v ČR a v současné době nabízí volná místa v různých oborech. Každý den v rámci celého korporátu přinese vývoj společnosti Siemens neuvěřitelných 30 vynálezů.

Hodnocení Siemens

Přidat hodnocení
před 2,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Homeoffice, volná pracovní doba, stravenky.

Negativa firmy:

Povinné teambuildingy. Nadřízená bez emociální inteligence není otevřená žádné diskuzi. Široká škála školení, na která ovšem nemáte díky pracovnímu vytížení čas. Toxická atmosféra systematicky vytvářená nadřízenou - podpora donášení a klepů. Neproplácení přesčasů.

před 4,5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

V této firmě se člověk opravdu hodně zdokonalí v jazycích a naučí se spoustu procesů. Pokud chce být zde člověk konkurenceschopný, musí se zde neustále zdokonalovat a učit se. Pokud se člověk nechce učit a zdokonalovat, tak ho nikdo samozřejmě nevyhodí, protože to know how je tady velmi cenné, ale pokud nastane krize a propouštění, tak tento člověk půjde z kola ven jako první. Tato práce je hlavně pro studijní typy...prostě pro šprty.

Negativa firmy:

před 4,5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Nejlepší zaměstnavatel na Ostravě ve všech ohledech

Negativa firmy:

Práce zde je velmi náročná. Člověk komunikuje výhradně anglicky nebo německy. Nutná dokonalá znalost účetního systému a jednotlivých procesů. Pokud člověk přežije zkušebku, tak i tak má jen částečně vyhráno. Siemens jakožto zaměstnavatel si je toho vědom, jak náročná je tato práce, proto taky neustále pracuje na tom, aby kvalifikovaní zaměstnanci neodcházeli, takže pravidelně navyšuje platy (v tisících, ne po stovkách), Home Office několikrát týdně....

před 4,5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Siemens na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Nadprůměrná mzda, bezkonkurenční benefity...bohužel se zde neuchytí každý. Člověk musí být ajťák a účetní v jednom a ještě k tomu umět dva jazyky (nejčastěji AJ a NJ). Přesčasy zde neexistují, pokud nějaké jsou, je to bráno tak, jakože je ten člověk přetěžován a vedení to nevidí rádo. Každý zaměstnanec představuje nepřenosné systémové know how, takže společností kolují pořád nějaké průzkumy spokojenosti zaměstnanců a ty výsledky pak vedení opravdu čte a zabývá se tím.

Negativa firmy:

Nejsou.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (25)

O společnosti Siemens

Siemens s.r.o. je součástí globálního koncernu Siemens AG a velikost firmy dokazuje i obrat - za rok 2016 se jednalo o více jak 23 mld. Kč. Společnost dodává nejen zákazníkům soukromého sektroru, ale i státní sféře, a to zejména v oblast zdravotnictví, energetiky a infrastruktury. V České republice Siemens s.r.o.vyrábí a prodává produkty z oblasti elektrotechniky a nabízí i služby ze stejného oboru. Divize jsou 4 - průmysl, energetika, zdravotnictví a infrastruktura měst a obcí. Zároveň se v ČR nachází i vývojové centrum, kde nachází práci několik stovek vývojářů. Centrum se zabývá konstrukcí kolejových vozidel a projekcí.

Historie firmy

I přes zaměření na moderní technologie má Siemens v českých zemích dluholetou tradici. Datuje se až do roku 1890, kdy vznikla pražská a brněnská pobočka.Dále Siemens vybudoval několik městských elektráren, veřejné osvětlení, tramvajový provoz pro Prahu a Olomouc a další elektrifikace. Po roce 1945 došlo k znárodnění, obnova chodu nastává po roce 1971, kdy byla otevřena technicko-poradenská kancelář a Siemens začal dodávat moderní technologie. Plný návrat společnosti nastal v prosinci roku 1990 a od té doby rozrůstá síť poboček a zastoupení.

Siemens kariéra

Práce v Siemens je skvělou příležitostí pro kariéru v oboru moderních technologií, ať se jedná o výrobu, prodej či vývoj. Jen v České republice nachází práci Siemens s.r.o. na 9000 zaměstnanců. Práce pro společnost je vhodná zejména pro technicky zaměřené jedince, není však podmínkou, že zaměstnání ve společnosti bude tvořenou pouze technickou náplní práce. Jedná se o stabilního zaměstnavatele s působením ve více jak 190 zemích světa, který má neomezené příležitosti v rámci celého světa. Mimo benefity, jako jsou 5 týdnů dovolené, speciální odměny, dny volna navíc má společnost svou první firemní školku, který slouží zaměstnancům.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Siemensova 2715/1, 155 00 Praha 5

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00268577

Založení / Zapsání do OR*:

14. 12. 1990

Právní forma:

s.r.o.