Vyplatí se jít pracovat do Tesca? | VímVíc.cz

Vyplatí se jít pracovat do Tesca?

28. 06. 2017

Přestože v poslední době je co se týče výše platů skloňován hlavně Lidl, z nedávného průzkumu iDnes.cz vyplývá, že nejlépe ze všech řetězců dopadl ještě jiný řetězec. A to právě Tesco.

Tesco

V České republice působí kolem třiceti velkých a známých řetězců. Tesco jakožto původně britský řetězec založen roku 2000 se postupně stal součástí "tradičního" nakupování. Na jaké platové podmínky řetězec láká?

Tesco jako jeden z největších soukromých zaměstnavatelů

Obchodní řetězec Tesco se dlouhodobě pohybuje v řebříčku zaměstnavatelů na nejvyšších pozicích. Díky tomu tak zaměstnancům může nabídnout mimo jiné hlavně výhodu stálého zaměstnání ve stabilní a zaběhnuté firmě.

Tesco se dlouhodobě umisťuje mezi soukromými zaměstnavateli v České republice do desáté příčky co se týče velikosti.

Plat v Tescu

V roce 2015 byla průměrná měsíční mzda zaměstnanců v Tescu 22 675 Kč. V roce 2016 už si zaměstnanci Tesca vydělali v průměru 23 729 Kč za měsíc. V Lidlu to v roce 2016 bylo pro porovnání 22 226 Kč a například v Bille už jen 20 242 Kč. Z výzkumu iDnes.cz tedy vyplývá, že pokud chcete pracovat v obchodním řetězci, Tesco vám s největší pravděpodobností v současné době nabídne to nejlepší platové ohodnocení.

Jaké pozice v Tescu najdete?

Tesco zaměstnance láká na mnoho různých pracovních pozic. Zájemci mohou pracovat v jednotlivých obchodních jednotkách - tedy - přímo na prodejnách a to na plný nebo zkrácený úvazek. Tesco ale celoročně přijímá také brigádníky.

Práce na centrále

Pokud by se vám nechtělo jít pracovat přímo na prodejnu, můžete se ucházet o místo přímo na centrále. Na centrále je na výběr z mnoha pracovních pozic. Můžete se přidat k finančnímu oddělení nebo do týmu IT.

Distribuce a logistika

řidičů, skladníků,

Práce v "Potraviny online"

Služba "Tesco potraviny online" je projekt nákupu potravin přes internet. Tesco tento projekt spustil v České republice jako první mezi velkými řetězci a díky tomu tak zákazníci nemusí docházet každý den přímo do prodejny, ale mohou si potraviny objednat z pohodlí domova kdykoli mezi osmou hodinou ranní a desátou večerní.

Tato služba proměnila zvyky nakupování mnoha lidí.

Pokud by vás zajímala práce právě v projektu "Tesco potraviny online", můžete se ucházet o mnoho různých pozic. V současné době je to například řidič a dovozce zboží k zákazníkům, vychystávač zboží, pracovník rozvozu zákazníkům anebo specialista rozvozu.

Tip: Nehledáte práci ale rádi byste službu Tesco potraviny online vyzkoušeli? Nezapomeňte na nákup uplatnit Tesco slevový kód a zajistit si tak příjemnou slevu.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Uvnitř firem a kanceláří Ze života firem a kanceláří