Údaje

Sídlo firmy:

Vršovická 1527/68b, 100 00 Praha - Vršovice

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

45308314

Založení / Zapsání do OR*:

23. 3. 1992

Právní forma:

a.s.

Web:

itesco.cz

O společnosti

Společnost Tesco Stores ČR a.s. je provozovatelem maloobchodní sítě nejenom v potravinářském průmyslu. Tesco provozuje stovky prodejen v České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku.

O firmě

Společnost Tesco Stores ČR a.s. je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů, který dlouhodobě nabízí stovky volných míst. Tesco je britský maloobchodní řetězec, který je provozovatelem supermarketů, hypermarketů a expresních prodejen. Společnost Tesco Stores ČR a.s. nabízí především potravinové a nepotravinové zboží. Mezi další aktivity Tesca patří především prodej pohonných hmot a finanční a telekomunikační služby.

Produkty Tesco

Tesco nabídka sahá od výrobků vlastních značek až po velké množství dalšího značkového zboží. V Prodejnách Tesco najdete oddělení s čerstvým zbožím. Hned vedle nabídky potravin nabízí zboží v oddělení domácích potřeb, textilu pod značkou F&F, elektra, papírnictví či hraček, sezónní výrobky a zároveň týdně se měnící akční zboží. Mezi hlavní privátní značky Tesco patří:

  • Tesco finest
  • Tesco loves BABY
  • Tesco mléčné výrobky
  • Tesco nápoje
  • Tesco masné výrobky
  • Tesco čaj a káva
  • F&F

A samozřejmě mnoho dalších kategorií.

Říká se o Tesco

Práce v Tesco, podobně jako v jiných obchodních řetězcích, přináší pozitivní i negativní zkušenosti. Ty se často odvíjí dle pozice, například u pracovníků na pozici pokladní v Tesco se vyskytují problémy s plánováním směn nebo neshody s vedením Také často zaměstnanci hodnotí práci jako velmi náročnou. Naopak mezi kladnými zkušenostmi z práce v Tesco nalezneme firemní benefity, dobrý kolektiv zaměstnanců nebo i volba směn a náplň práce. Pokud Vás zajímají volná místa v Tescu, pak se rozhodně podívejte i na další recenze zaměstnavatele!

Tesco leták

Aktuální nabídka Tesco je vždy snadno k nalezení a to buď ve formě papírových letáků, na webu nebo i přímo v Tesco Magazín. A pokud chcete nakupovat potraviny a další zboží online, je to možné díky aplikaci Tesco pro mobilní telefony. Tesco nabízí více jak 21 000 produktů, v akčním letáku se tak střídají různé sortimenty zboží. Nákup může být doručen přímo k Vám domů a cokoliv nechcete převzít, můžete jednoduše vrátit. Každý týden je v nabídce více jak 2 500 akčních cen.

Historie Tesca

Historie značky Tesco se začala psát již v roce 1919 ve Velké Británii. V současné době společnost působí ve 12 zemích Evropy a Asie. Název Tesco se poprvé objevil v roce 1929 na severu Londýna. Společnost Tesco se neustále rozšiřovala a v roce 1974 byla poprvé otevřena čerpací stanice Tesco. Dále v roce 1979 přesáhl roční obrat společnosti miliardu liber. O několik let později uvedlo Tesco klubové karty – CLUBCARDS. V roce 2003 Tesco přidalo mezi své další služby telekomunikační divizi, zahrnující služby pro mobilní telefony, pod názvem Tesco Mobile.

Na český trh společnost vstoupila v roce 1996 a dnes patří k největším maloobchodním sítím v zemi, u které našli práci dnes již tisícky zaměstnanců. Tesco provozuje v České republice obchodní centra, čerpací stanice a obchody různých formátů – obchodní domy, hypermarkety, Extra, Supermarkety a Expresy.

V březnu 2015 se spojily dohromady čtyři trhy ve střední Evropě a vytvořily jednu obchodní jednotku. Pro Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko mají všechny prodejny pouze jedno vedení. Cílem této změny je, aby se jejich podnikání v Evropě stalo konkurence schopnější.

Tesco - kariéra a volná místa

V současnosti ve společnosti Tesco Stores ČR a.s. pracuje více než 13 500 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Novým zaměstnancům se otevírá mnoho možností kariérního růstu. Tesco se snaží své zaměstnance podporovat převážně prostřednictvím různých rozvojových programů, školení a workshopů, a tím jim pomáhat v osobním životě i kariéřei.

Společnost má nastavené hodnoty s ohledem na zákazníky i zaměstnance a nově dodává, že i malá pomoc může mít velký význam. Dle svých slov nenabízí Tesco pouze zaměstnání, ale zajímavou kariéru s příležitostmi.

V Tescu najdeme mnoho volných míst ve všech krajích České republiky, a to v různých oborech. Pracovní místa nabízí nejen v obchodních jednotkách, jako prodavačka a pekař, ale celoročně přijímá také brigádníky. Práci najdete i v centrále, v IT nebo distribuci a logistice, kde se můžete ucházet o pracovní pozice jako řidič nebo skladník. V roce 2015 byla průměrná měsíční mzda zaměstnanců v Tescu 22 675 Kč.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (415)

Zaměření firmy

Retailing Potravinářství Petrochemický průmysl Poskytování půjček