Práce v zahraničí. Co to zkusit v páru? | VímVíc.cz

Práce v zahraničí. Co to zkusit v páru?

03. 12. 2017
Koketovali jste někdy s myšlenkou jít si zkusit přivydělat do zahraničí? Zamítli jste to ale, protože neumíte jazyk? A nepřemýšleli jste o tom zkusit pracovat v zahraničí v páru? Můj obrázek

K čemu je dobrá práce v zahraničí

Možná jste dostudovali nebo se jenom blíží letní prázdniny a vy najednou nevíte, co dělat se svým životem. Práce v zahraničí může být přitom ideální volbou. A nemusíte se této příležitosti zříkat ani tehdy, pokud jste v páru. Práce v zahraničí pro páry je už totiž také poměrně jednoduchou a tradiční alternativou.

Práce v zahraničí: Proč zkusit jet pracovat do zahraničí?

Důvodů pro to, zkusit práci v zahraničí ať už v páru, nebo sami, je několik:

  • Naučíte/Zlepšíte si jazyk země, kde pracujete
  • Poznáte kulturu dané země prostřednictvím reálného života v ní
  • Naučíte se řešit nenadálé situace
  • Získáte nový pohled na svět díky jiné kultuře a jiným lidem
  • Po návratu budete lákavější pro zaměstnavatele
  • Navštívíte mnoho nových míst
  • Vyděláte si zajímavé peníze
  • Můžete poznat více sebe i partnera

Motivace je základní. Pak už to chce jen odhodlání a hurá do toho!

Práce v zahraničí pro páry

Začínáte pomalu přemýšlet o tom, že se vydáte do zahraničí se svým partnerem? Určitě to pro vás bude intenzívní zkušenost. Pravdou je, že se musíte zamyslet, jestli dlouhodobé soužití s vaším partnerem v cizí zemi neskrývá potenciální nesoulad. Vždy to ale pomůže k tomu ujasnit si, koho máme po svém boku a zda s ním chceme strávit zbytek života. Často se tedy vztah na takové cestě buď upevní anebo ochladne. Oboje je ale pro vás dobře, alespoň nemusíte dále vynakládat energii do něčeho, co za to nestojí. Proto na otázku - zda je práce v zahraničí pro páry vhodná - je vždycky ano.

Práce v zahraničí: USA práce pro páry

Pracovat můžete v USA buď ve spolupráci s agenturou, pokud už nejste student anebo se můžete spojit s agenturou podporující studenty. Pravděpodobně nejznámější program pro studenty je v současnosti Work & Travel USA. Pokud se rozhodnete tohoto programu zúčasnit, můžete jet sami nebo s partnerem a získat obrovské množství zkušeností a zážitků. Pracovat legálně potom studenti pomocí tohoto programu mohou v restauracích, hotelech anebo třeba v zábavních a národních parcích.

Práce v Kanadě

Programů pro práci v zahraničí je nepřeberné množství. Pro Kanadu například existuje program Working Holiday Canada v rámci kterého můžete nejen budovat kariéru a získávat parádní zkušenosti do životopisu, ale také můžete cestovat, neboť v rámci programu je možné zůstat v Kanadě až po dobu 12 měsíců.

Agentury po vás často budou chtít životopis. Podívejte se na to, jak napsat životopis v angličtině.

Práce v Anglii pro páry

Práce v Anglii je dnes již poměrně tradiční možnost, jak si přivydělat v zahraničí. Nesporné výhody práce v zahraničí a zrovna práce v Anglii je to, že se pohybujete v rámci Evropy a ve státě, který mluví nejdůležitějším jazykem na světě, tedy angličtinou. Do Anglie se dostanete letadlem za necelé dvě hodiny z Prahy, Brna nebo Pardubic. To znamená, že pokud bude potřeba, můžete se kvůli nějaké události klidně vrátit okamžitě na skok domů do Česka.

Práce v zahraničí? Anglie bývá často díky své dostupnosti jasnou volbou.

Odjet pracovat do zahraničí se dá i s minimální znalostí jazyka

Anglie má také velmi vysokou životní úroveň a mnoho velmi zajímavých pozic například v gastronomii a to přímo v Londýně. Proto pokud skutečně přemýšlíte, že byste se rádi vydali pracovat zrovna do Anglie, ale angličtinu příliš neovládejte, neváhejte. Ze začátku můžete pracovat v kuchyni a dělat pomocné práce a postupně se můžete vypracovat na vyšší pozici. V Anglii to funguje poměrně jednoduše, tak se hlavně ničeho nebojte!

Možná by stálo za to zvednout se ze svého příliš pohodlného života a zkusit práci v zahraničí.

Práce v zahraničí: Práce na farmách ve Velké Británii

Mnoho lidí také zajímá práce na farmách. Nejčastější je práce v zahraničí na farmách ve Velké Británii v Anglii, Walesu a Skotsku. Můžete zde najít jak dlouhodobé, tak krátkodobé práce. Nejčastější jsou nabídky na mléčných farmách a také na práci v živočišné výrobě. Mnoho lidí také zajímá práce sběr ovoce. Celkově se pracuje v potravinářském průmyslu, a můžete pomáhat při zpracování ovoce a zeleniny.

Chcete si osvojit základy angličtiny? Podívejte se na kurz jak se naučit anglicky.

Práce sběr ovoce

Sběr ovoce je ideální práce jak pro jednotlivce, tak pro páry. Také zde není nutnost umět jazyk. Nejčastější se sbírají jahody a maliny do bedniček a připravují se k expedici. Pokud máte zájem můžete pracovat na sběru ovoce například ve Španělsku nebo Itálii, kde probíhá sběr a uskladňování ovoce a zeleniny právě na jaře a v létě, vinobraní na podzim a v zimě probíhají sklizně oliv a citrusů. Sběr ovoce a zeleniny je práce, která je aktuální téměř po celý rok a pokud se budete snažit, můžete si vydělat opravdu hezké peníze.

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný