Jak napsat životopis v angličtině + vzor | VímVíc.cz

Jak napsat životopis v angličtině + vzor

24. 08. 2017

Ucházíte se o práci, ve které budete mluvit anglicky? Připravte se na to, že budete muset odevzdávat také životopis v angličtině. V tomto článku najdete návod na to, jak ho udělat co nejlepší.

Jak napsat životopis v angličtině + vzor

Jak napsat životopis anglicky? Pár tipů na začátek

Stejně jako klasický strukturovaný životopis vzor, i ten anglický má svá jasná specifika, kterých je radno se držet. Patří k nim především to, že životopis musí být jasný, věcný a jednoduchý. Rozhodně by se také v životopise v žádném případě neměly vyskytovat gramatické nebo jiné chyby. Uvědomte si, že všichni personalisté vás nejprve budou hodnotit právě podle kvality vašeho životopisu. Až teprve poté vás pozvou na pohovor. Proto se snažte váš životopis v angličtině napsat opravdu co nejlépe.

To první, co personalista uvidí, bude právě váš životopis. Proto si na něm dejte skutečně záležet.

Neexistuje žádné pravidlo, jak napsat životopis v angličtině. Rozhodně ale nezkazíte nic tím, když velikost písma nastavíte maximálně na 12, bývalé pracovní pozice označíte tučně a mezi to vložíte grafické rozdělovače. Díky tomu bude životopis působit přehledněji, což je přesně to, co si personalista od strukturovaného životopisu v jakémkoli jazyce přeje. A nezapomeňte - dbejte vždy hlavně na to, aby v životopisu byly základní informace, které personalista hledá a přizpůsobujte životopis tak, aby byl relevantní pozici, na kterou se hlásíte.

Životopis v angličtině vzor

Jak napsat životopis v angličtině? Vybrat si můžete mezi dvěma typy

Až budete svůj životopis připravovat, je nutné se rozhodnout, jestli chcete vytvořit tzv. Chronological CV anebo Functional CV. Chronological je v podstatě něco jako náš strukturovaný a setkáte se s ním nejčastěji. Functional je životopis profesní a je poněkud složitější na vytvoření. Vždy je ale vhodné domluvit se se zaměstnavatelem, abyste přesně věděli, jaký typ životopisu od vás potenciální zaměstnavatel čeká.

Chronological CV

V Chronological CV bychom měli najít:

 • Personal Information (osobní údaje)
 • Work Experience (pracovní zkušenosti)
 • Education and Qualifications (vzdělání a kvalifikace)
 • Skills (znalosti a dovednosti)
 • Additional Information (ostatní informace)

Functional CV

 • Personal Information (osobní údaje)
 • Objective (cíl)
 • Professional Achievements, Accomplishments (profesní úspěchy)
 • Skills (znalosti a dovednosti)
 • Work History (pracovní zkušenosti/historie)
 • Education (vzdělání)
 • References and others (reference a ostatní)

Také v současné době můžeme narazit na snahu sjednotit podobu evropských životopisů. Díky tomu se často objevuje Europass CV ze série dokumentů Europass. Pokud chcete, vytvořte si takový životopis vzor i spolu s motivačním dopisem.

TIP: Většinou se pracovní zkušenosti zmiňují před vzděláním. Pokud je ovšem vaše vzdělání zajímavější, než vaše dosavadní pracovní zkušenosti, vypište nejdříve vzdělání.

Který životopis je jednodušší vytvořit?

Pokud přemýšlíte, který životopis pro vás bude lepší vytvořit, pamatujte na to, že Functional CV (neboli profesní) se liší pro každou pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Znamená to, že pokaždé budete muset udělat životopis nový. Je tedy mnohem jednodušší vytvořit obecný Chronological CV (strukturovaný životopis), který s malými obměnami můžete použít i opakovaně.

Přemýšlíte, do jaké firmy svůj životopis zaslat? Porovnejte jejich výhody v hodnocení zaměstnavatelů.

Druhý vzor AJ životopisu ke stažení

Na co si dát při psaní životopisu v angličtině pozor?

 • Nadepište životopis "Curriculum Vitae". A jestli jej posíláte do Ameriky, tak "Resumé".
 • Vždy si jej nechte zkontrolovat profesionálem nebo rodilým mluvčím
 • Pozor na automatické opravování ve Wordu. Nastavte si jazyk "angličtina" a i poté se mějte na pozoru.

A jestli vás tohle všechno odradilo, stáhněte si životopis v angličtině vzor a doplňte si do něj své údaje.

Pokud tvoříte životopis v angličtině za účelem práce v zahraničí, nezapomeňte si o ní nastudovat co nejvíce informací, ať vás posléze nic nepřekvapí.

Napište si skvělý životopis na novém počítači. Pořídit si ho můžete na CZC.cz. Záruku výhodného nákupu vám poskytne CZC slevový kód, díky kterému získáte na vaši objednávku slevu.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

CV / Životopis Jak být úspěšný