Dohoda o provedení práce vzor | VímVíc.cz

Dohoda o provedení práce vzor

16. 07. 2017

Dohoda o provedení práce je kromě pracovní smlouvy jednou z nejběžnějších pracovně-právních smluv. Jaké jsou její náležitosti a kolik hodin je na ni možné ročně odpracovat?

V aktuálním článku pro rok 2022 jsou informace o zdravotním a sociálním pojištění u DPP. DPP daně se řeší jinak v závislosti na tom, zda zaměstnanec podepsal prohlášení k dani nebo nepodepsal.

Kdy se dohoda o provedení práce uzavírá?

Dohoda o provedení práce se většinou užívá tehdy, kdy máte zadaný jednorázový úkol anebo také pro brigády. Pod dohodou o provedení práce nemůžete ročně napracovat více než 300 hodin a možné je na dpp vydělat si pouze do 10 000 Kč měsíčně. Je proto důležité si to hlídat, jinak by vám zaměstnavatel musel strhnout určitou část peněz v rámci danění.

Maximálně 10 000 Kč a měsíc a 300 odpracovaných hodin za rok. To je dpp.
Můžete podepsat buď jednu nebo i více dohod o provedení práce u jednoho nebo více zaměstnavatelů.

Dohoda o provedení práce vzor

Pokud vás zajímá, jak vzor dohody o provedení práce vypadá, můžete si její vzor stáhnout z internetu. Pokud ovšem nastupujete do nové práce, tak dohodu shánět nemusíte. Zaměstnavatel vám smlouvu předloží nejpozději při nástupu do práce.

Odkaz ke stažení vzorové dohody o provedení práce

Výše mzdy a výpovědní lhůta?

Jestliže jste podepsali dohodu o provedení práce, zaměstnavatel je povinen garantovat vám alespoň minimální mzdu. Pro rok 2017 to je 66Kč hrubého na hodinu. Pokud v práci nebudete spokojeni, můžete dát výpověď bez udání důvodu a výpovědní lhůta trvá 15 dnů. Pokud se ovšem se zaměstnavatelem dohodnete, můžete skončit okamžitě.

Pamatujte na to, že nejen vy, ale i zaměstnavatel může dát výpověď vám bez udání důvodu.

Co když chci pracovat více než 300 hodin za rok?

Pokud už teď víte, že vaše pracovní činnost pravděpodobně přesáhne 300 odpracovaných hodin za rok, bude nutné podepsat dohodu o pracovní činnosti. Na tu můžete odpracovat více, než 300 hodin za rok, současně ovšem nesmíte pracovat více, než 20 hodin za týden.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Pracovní smlouvy