Proč být trochu laxní, když čekáte na výsledek pohovoru | VímVíc.cz

Proč být trochu laxní, když čekáte na výsledek pohovoru

15. 11. 2017

Jestli patříte mezi ty lidi, kteří dokážou vzít svůj osud do svých rukou a získat si téměř každého personalistu na pohovoru, máte vyhráno. Přečtěte si ale, co nedělat ve chvíli, kdy čekáte na verdikt přijímacího pohovoru.

Proč být trochu laxní, když čekáte na výsledek pohovoru

Neničte si reputaci

Stejně jako v každém vztahu, to, že budete vypadat nadšeně je fajn věc, ale tak trochu ze sebe můžete nechtěně udělat člověka, který už není tolik "chtěný". Neničte si reputaci z pohovoru. Nekontrolujte divoce e-maily a nepište personalistovi, jestli už zná výsledky pohovorů. Budete vypadat příliš dychtivě a to se nehodí téměř nikdy. Můžete totiž vzbuduzovat pocit, že jste zoufalí.

Pohovor vás teprve čeká? Přečtěte si, jak se připravit na pohovor.

Po pohovoru byste se měli z proaktivního kandidáta stát trpělivým kandidátem.

A zoufale nechcete vypadat v žádném případě. Hlavně ne tehdy, když bude pomalu přicházet na řadu domluvení podmínek a tedy také například platu. Pokud budete vypadat přehnaně aktivně a tak, že tuto práci vlastně potřebujete, společnost vám kvůli tomu může nabídnou nižší výplatu, než měla původně v plánu.

Přečtěte si také, jaký je průměrný plat v Česku pro rok 2017.

Odpovídejte s určitým časovým odstupem

Pokud už jste zaslali motivační dopis, není nic jednoduššího než zpomalit a pouze čekat na odpověď. Pokud dostanete nabídku na pohovor, měli byste odpovědět zpravidla do 24 hodin, ovšem tedy ideálně ne okamžitě, ale až za několik hodin po přijetí e-mailu s pozvánkou. Někdy se také hodí nahrát na svůj telefon omluvnou zprávu, že nemáte zrovna čas. Ukážete tak, že nečekáte na jednu jedinou nabídku.

Na e-maily ohledně pracovního pohovoru neodpovídejte okamžitě, ale do 24 hodin od přijetí e-mailu.

Výsledky pohovoru: Neblázněte z toho

Možná máte o pozici obrovský zájem a opravdu chcete, aby vybrali zrovna vás. Kontrolujete stále telefon a přijaté e-maily a nemůžete se tohoto nutkání zbavit. Na jednu stranu je hezké, že se dokážete tolik rozvášnit, na stranu druhou byste stále měli zachovat chladnou hlavu, protože nikde není psáno, že vás skutečně pro výkon pozice náboráři vyberou.

Nedostali jste nabídku, jakou jste chtěli? Podívejte se, jak napsat klasický životopis a také mrkněte na aktuální nabídky práce. Třeba si vyberete ještě lépe.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Pracovní pohovor Úspěch v kariéře