02. 01. 2018

Chcete si přivydělat? Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si jeli přivydělat prací do Německa. Mnoho lidí každý den dojíždí za lepšími platovými podmínkami. Jaká práce vás čeká v Německu?

Můj obrázek

Práce v Německu

Pokud chcete pracovat v Německu, neváhejte. Vylepšete svoji němčinu a připojte se k dalším, více než 30 000 Čechů, kteří už v Německu pracují. Nejzajímavější je možnost práce v Německu hlavně pro ty, kteří žijí na hranicích. Nabídka práce v Německu oslovuje tedy zejména lidi z okolí Liberce, Ústí nad Labem, Karlových Varů, Plzně a také z jižních Čech. Mnoho lidí si totiž chce vydělat zajímavé peníze a láká je průměrný plat v Německu, nicméně žít chtějí v Česku.

Největší poptávka po zaměstnancích je v oblastech:

  • zdravotnictví
  • hotelnictví a gastronomie
  • řemeslnictví a průmysl
  • práce ve výrobě
  • doprava a logistika

Práce v Německu bez znalosti jazyka

Znalost cizího jazyka je v dnešní době nutnost a konkrétně znalost němčiny vám tedy samozřejmě otevře dveře za skvěle placenou prací hned “za humny”. S němčinou v kapse se můžete ucházet o práci v Německu, Rakousku nebo také ve Švýcarsku. Pokud ovšem německy neumíte, nezoufejte. Pravdou totiž je, že i po pomocných silách s velmi malými či téměř žádnými znalostmi německého jazyka, je stále poptávka. Často se ale předpokládá alespoň minimální znalost například u prázdninových brigád.

Přečtěte si také článek práce v zahraničí.

V Německu v současné době pracuje více, než 30 000 Čechů a stále je velký počet volných míst.

Práce v Německu ve Fabrice

Jak bylo řečeno výše, znalost jazyka už není předpoklad pro přijetí ve všech firmách v Německu. Čím dál častěji jsou totiž obsazována místa ve fabrikách, ale v Německu se můžete chytit i jako řemeslníci, elektrikáři, řidiči, pekaři anebo truhláři. Stačí se tedy trochu porozhlédnout a najít si v Německu práci i bez velké znalosti jazyka například ve fabrice.

Práce v Německu pro ženy

Pokud chcete pracovat v Německu, nezáleží příliš na tom, jaké pohlaví máte, ale spíše na tom, co umíte a kde chcete pracovat. V současnosti se ženy mohou ucházet například o práci v Drážďanech, neboť sem míří stále více Čechů, a obchody v Drážďanech tak začínají cílit svůj zájem také na česky mluvicí zaměstnance. Nejvíce jsou ale ženy obsazovány v těchto odvětvích:

  • gastronomie a ubytování
  • práce ve výrobě
  • zdravotnictví
  • maloobchodní výpomoc

Práce v Německu pro učně

Šanci na zajímavý výdělek mají také učni. Učňovské profese se totiž potýkají s nedostatkem lidí. Německý trh se navíc dlouhodobě zaměřoval hlavně na recruitment Poláků a Čechů a nabídka pro učně je zde stále poměrně široká a zajímavá.

Hledáte práci? Podívejte se, jaká je naši aktuální nabídka práce a třeba si vyberete pro vás tu nejzajímavější.

Zpět na seznam