Která z kosmetických firem je nejlepším zaměstnavatelem? Zajímáte se o kosmetiku a přemýšlíte o práci v jedné z kosmetických firem? Než se rozhodnete, přečtěte si náš článek. | VímVíc.cz

Která z kosmetických firem je nejlepším zaměstnavatelem?

05. 03. 2018

Zajímá vás kosmetika a přemýšlíte o práci v jedné z kosmetických firem? Než se rozhodnete, přečtěte si náš článek, který se zaměřuje na kosmetické firmy jakožto zaměstnavatele. Zaměříme se na tři společnosti s největším počtem hodnocení a pomůžeme Vám tak s rozhodnutím, která z nich je tou nejlepší volbou.

Kosmetika

Tento článek je postaven na recenzích bývalých i současných zaměstnanců tří drogerií, na které se zaměříme. Můžete tak mít jistotu, že jde o reálné zkušenosti z oblasti kosmetických firem. A o které společnosti půjde? Vybrali jsme ty, které jsou u nás nejrozšířenější a zároveň tak mohou nabídnout velké množství objektivních recenzí. Tak se na ně pojďme podívat.

DM drogerie

První posuzovanou společností je DM drogerie, která získala v hodnocení od zaměstnanců 4,6 hvězdiček z 5 a zároveň by ji 100 % z nich doporučilo jako zaměstnavatele. Začínáme tedy u nejúspěšnější kosmetické firmy v očích zaměstnanců.

DM drogerie si našla své místo jak ve světě, tak u nás, kde poskytuje zaměstnání okolo 2 500 lidí. Již nějakou dobu se úspěšně rozšiřuje i do menších měst, čímž je na blízku jak zákazníkům, tak potencionálním zájemcům o zaměstnání. Ty láká momentálně především na aktuální zvýšení platu o 6 %. Dále se může pochlubit certifikátem Národního systému kvalifikací za vzdělávání a získání kvalifikace svých pracovníků. Mezi další benefity patří 13. mzda, 5 týdnů dovolené či flexibilní pracovní doba.

,,Dm je firma, která si váží nejen svých zákazníků, ale i svých zaměstnanců. V dm jsem zaměstnána již 8 let a jsem velice spokojena s kvalitou jednání a zároveň s ohodnocením a výhodami, kterého mi firma nabízí.”

Jak napovídá již počet hvězdiček, které společnost získala, negativních hodnocení není mnoho. Pokud už na nějaké narazíte, týká se občasného nedostatku lidí na prodejně a z toho vyplývajícího stresu. Kladných recenzí je na druhé straně mnoho a většina z nich se zaměřuje na příjemné prostředí a jednání, vyhovující platové ohodnocení nebo již zmiňované školící programy.

Rossmann

Hned v závěsu za DM je drogerie Rossmann s celými 4 hvězdičkami z 5. Ačkoliv v tomto počtu nejde o velký rozdíl, tuto společnost by jako zaměstnavatele doporučilo jen 63 % hodnotících zaměstnanců.

Společnost Rossmann u nás zaměstnává téměř 700 lidí po celé republice, a z nich většinu přímo na prodejnách. Uchazeče láká, stejně jako DM drogerie, na kvalitní vzdělávání pracovníků v rámci oboru. Konkrétně mluvíme o dvou programech s názvy „Vzdělávání zaměstnanců společnosti ROSSMANN – investice do budoucnosti“ a „Šance bez rozdílu – vzdělávání v ROSSMANN-u“. Samozřejmostí jsou standardní benefity v podobě stravenek či příspěvku na sportování.

,,Stabilní zázemí německé mateřské společnosti, příjemná práce s lidmi, každý den je jiný – žádný stereotyp.”

V případě drogerie a parfumerie Rossmann už najdeme o něco více negativních reakcí. Vesměs se ale týkají stejné problematiky, jako u předchozí drogerie, a to v ohledu přílišné práce na jednotlivce. Mezi chvály patří především příjemné prostředí a přátelský kolektiv. Dále zaměstnanci chválí firmu jako takovou a její působení na zákazníky. Těžko ale hledáte zmínku o benefitech, což je pravděpodobně způsobeno jejich všedností v poslední době.

Teta drogerie

Poslední námi zvolenou kosmetickou firmou je Teta drogerie, která získala vcelku průměrné hodnocení v podobě 2,8 hvězdiček. Velký pokles oproti předešlým společnostem vidíme i na procentech doporučení, které jsou na hodnotě 0.

Teta je Českou drogerií, která rozšířila svou působnost již i na internetovou lékárnu. Poskytuje tak nabídku pracovních míst nejen na prodejně či ve skladu, ale uplatnit se můžete i jako IT specialista. Za svou přednost pokládá společnost firemní benefity v podobě zvýhodněných tarifů, zaměstnaneckých slev či klasických stravenek. Nechybí ani školení zaměstnanců pomocí různých projektů.

,,Domácí atmosféra, do práce se opravdu těším.”

Ačkoliv hodnocení neposouvá tuto společnost na první příčky, jednotlivé recenze nejsou pouze negativní. Nejeden zaměstnanec chválí pracovní prostředí, které je rodinné nebo například platové ohodnocení či benefity. Mezi ty negativní patří především dlouhá pracovní doba a celkový nátlak na zaměstnance, kteří odvádí příliš práce. Jak je tomu ale zvykem, každé hodnocení se v něčem liší a to, co v jednom někdo považuje za negativní, v druhém jiný podá jako pozitivní.

Máte také co říci o společnosti, ve které jste pracovali či pracujete? Zapojte se do našeho hodnocení zaměstnavatelů a pomozte tak potencionálním uchazečům se správnou volbou.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Uvnitř firem a kanceláří Zajímavosti z firem a kanceláří Ze života firem a kanceláří