Zonky: Tajemství inovací odtajněno

09. 11. 2018

V roce 2015 začala finanční platforma Zonky měnit kompletně pohled Čechů na zprostředkovávání online půjček. Start-up z dílny Creative Docku obstarává tzv. peer-to-peer (P2P) půjčky, které jsou typické pro sdílenou ekonomiku. Mateřskou společností Zonky je PPF Group (do jejíž skupiny patří také Home Credit).

Přečíst článek

Jak se firma Teleperformance stala Dobrým andělem

08. 11. 2018

Každoroční interní soutěž mezinárodní firmy Teleperformance se již tradičně stala finanční podporou dobré vůle, odhodlání a spolupráce jejích zaměstnanců. Jak a komu česká pobočka této mezinárodní společnosti pomohla?

Přečíst článek

Zonky: Finanční ředitel nemusí být yetti

02. 11. 2018

Pozice Zonky je na trhu peer-to-peer půjček velmi odlišná a zaměřuje se na kompletně odlišnou cílovou skupinu. Bez koho si finanční platformu Zonky nelze představit a kdo v současnosti stojí za projektem, který vznikl před 3 lety v České republice?

Přečíst článek

Z brigádnice k vedoucí podniku – Barbora Hamplová popisuje svoji Mc cestu

19. 10. 2018

Drtivá většina lidí vnímá práci u McDonald´s hlavně jako přivýdělek během středoškolského, popřípadě vysokoškolského studia. Zkuste si ale představit, že ne ve všech případech musí mít kariéra u řetězce rychlého občerstvení takovýto průběh.

Přečíst článek

Jaké benefity jsou cool mezi zaměstnanci?

12. 10. 2018

Firmy si tak trochu lámou hlavu, čím překvapit své zaměstnance, aby byli v práci spokojení a k firmě loajální. Stravenky, homeoffice a multisport karta už dnes nikoho neohromí, jelikož se to bere jako standard. Podívejte se, co nás inspirovalo u jiných firem.

Přečíst článek

Oslava narozenin v práci: Jak neudělat faux-pas?

12. 09. 2018

Někdo oslavy narozenin miluje, pro někoho jsou noční můrou. Oslava narozenin v práci pak může být nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Důležité je nastolit pravidla a ta dodržovat. V ideálním případě formu oslav na pracovišti určuje firemní politika. Pokud ne, je potřeba vše dobře promyslet.

Přečíst článek

Firmy mají zájem i o uchazeče bez vzdělání

18. 07. 2018

Firmy se perou s nízkou nezaměstnaností, jak jen to dokáží. Zaměstnávají i uchazeče, kterým by běžně neodpověděli a nabízí benefity, které ještě před pár roky náležely jen vyvoleným. Jaké zaměstnání jsou na „pokraji vyhynutí“ a kde chce dnešní generace pracovat?

Přečíst článek

Fluktuace zaměstnanců: Firmy mají problém udržet si kvalitní zaměstnance

18. 07. 2018

Firmy mají problémy obsadit volná pracovní místa. Pokud se jim to povede, mají problém si zaměstnance udržet. Fluktuace kvalitních zaměstnanců při dnešní situaci na trhu práce je vysoko nad tzv. zdravou mírou fluktuace, která se pohybuje okolo 5 %. Na jakých pozicích a kdy lidé nejčastěji mění zaměstnání?

Přečíst článek