Jak probíhá pohovor do Möbelix na pozici Vedoucího prodejny? | VímVíc.cz

Jak probíhá pohovor do firmy Möbelix na pozici Vedoucího prodejny/Trainee?

13. 12. 2019

Zajímalo by vás, jak vypadá přijímací řízení do společnosti Möbelix? Kolika koly musí uchazeči zdárně projít, co je klíčem úspěchu nebo jaké humorné historky se při pohovorech mohou stát? To se vše se dozvíte od Michala Sedláčka, regionálního manažera prodeje.

Pohovor Möbelix

Möbelix - specialista na bydlení

Společnost Möbelix funguje na českém trhu již více než 10 let. V srpnu otevřela zrekonstruovanou prodejnu a prezentuje se nově jako specialista na bydlení. Moderní technologie jí nejsou cizí. 3D plánování kuchyní z pohodlí domova je běžně nabízenou službou. V současnosti má firma Möbelix 12 českých prodejen, příští rok přibudou tři další.

Rádi byste se o firmě dozvědět další informace? Jak vypadá firemní kultura, strategie společnosti nebo také, co říkají o Möbelixu samotní zaměstnanci? Pak rozhodně navštivte profil společnosti a dozvíte se víc.

Tip: Nakupte v Möbelix výhodněji. Stačí na objednávku uplatnit Möbelix slevový kód.

Jak se u vás co nejlépe připravit na přijímací řízení?

V první řadě je před samotným pohovorem důležité zjistit si informace o firmě, o její historii, ale i současnosti. Určitě nechceme nikoho stresovat, trému mohou uchazeči nechat doma a přijít na pohovor uvolnění.

S každým uchazečem si projdeme prodejnu před začátkem pohovoru a chceme slyšet, jak se kandidát cítil. Jednoduše si vyslechnout jeho názor. Zajímá nás, jak vnímá vizuální část prodejny, její čistotu, jaká dle jeho názoru panovala atmosféra mezi zaměstnanci, co se mu líbilo a co se mu nelíbilo.

Trému nechte doma!

Jakou zajímavou/záludnou otázku pokládáte na přijímacím pohovoru?

Ptáme se třeba na to, kolik zaměstnanců pracuje dle uchazeče právě v daném obchodě. Někdy bohužel dostanu odpověď, že u nás v obchodě pracuje i 120 zaměstnanců. Díky tomu vím, že člověk sedící naproti mě zkouší pouze své štěstí a neví, kam se hlásí.

Co hlavně hledáte v uchazečích při přijímacím řízení?

Mám rád přirozenost. Samozřejmě u uchazeče hledám také znalost trhu s nábytkem a doplňky. Důležitá je pro mě zkušenost s vedením většího počtu lidí. Aby někdo mohl začít v Möbelixu v programu Trainee, potřebuje určitou pokoru a ochotu. Příjemná komunikace, úsměv na tváři a pohled z očí do očí by měl být součástí každého přijímací řízení. Očekávám cílené otázky na téma, co by bylo náplní práce uchazeče.

Při přijímacím řízení očekáváme angažovanost uchazeče.
Pohovory

Jak u vás probíhá přijímací proces? Co je na něm zajímavého?

Učinit rozhodnutí na prvním pohovoru mi nepřijde rozumné. U nás máme 3 kola. Prvního kola se zúčastním já, ve druhém kole se kandidát setká s profesionálem zodpovědným za personální rozvoj. Poslední částí výběrového řízení je test s důrazem na analýzu PR a informace na GVKL.

Až po absolvování všech tří kol se rozhodne, zda je daný člověk vhodným uchazečem, nebo se s ním musíme rozloučit. Uvažujeme ale ještě trochu dál. Pokud by se uchazeč na danou pozici nehodil, zvažujeme i nabídku jiné pracovní pozice.

Za jakou nejkratší dobu jste přijali uchazeče?

Někdy se může stát, ze slovně vyjádříme souhlas hned druhý den po pohovoru. Běžnější v praxi ale je, že se uchazeči ozveme do 2 týdnů.

V běžné praxi se uchazečům ozveme do 2 týdnů.

Kde se uchazeč může dozvědět nejvíce informací o vaší firmě?

Asi vás to nepřekvapí, ale nejvíce informací z veřejných zdrojů o nás lze vyhledat na Google a YouTube. V současnosti dokonce nemáme na našem oficiálním webu ani odkaz na historii firmy. V budoucnu se uchazeči budou moci o společnosti dozvědět více z videa, které bude odkazovat na zajímavou historii.

Máte nějakou zajímavou historku nebo zážitek z HR oblasti, o kterou byste se chtěl podělit?

Přišlo mi celkem vtipné, když v životopisu uchazeče hlásící se na vedoucí domu byla jednou z pracovních zkušeností zkouška a certifikace v degustaci irské whisky.

Rád také vzpomínám na situaci, kdy mi zazvonil telefon během jízdy v autě. A kdo mi volal? Jeden z uchazečů… Hovor jsem přijal, zároveň jsem si ale nevšiml zpomalení. Okamžitě mě zdravil policista s plácačkou. Výsledkem byly 2 body a pokuta. Na dalším setkání jsem uchazeči sdělil, že ho přijímáme. Ale s dluhem, který mi kvalitní prací vrátí!

Zaujal vás tento rozhovor? Neváhejte se podívat na nabídky práce v Möbelixu. nebo si můžete přečíst článek o tom, jak se obléct na pohovor.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Start kariéry Uvnitř firem a kanceláří Personalistika a HR Zaměstnání a podnikání Návody