Co dělat, pokud váš šéf dá výpověď? | VímVíc.cz

Co dělat, pokud váš šéf dal výpověď?

03. 12. 2017

V dnešní době je někdy těžké najít místo, kde vám bude všechno vyhovovat. Co když ale máte skvělého šéfa, který se zčistajasna rozhodl dát výpověď? Jak postupovat a měli byste panikařit?

Co dělat, pokud váš šéf dá výpověď?

I šéfové odcházejí

Docela jsme s zvykli na to, že lidé a jejich pozice se mění. Ať už jsou profesionálové nebo ne, často se snaží od svého profesního života získat víc a posouvají se směrem k novým výzvám. Proč nás tedy tolik překvapí, že dal výpověď šéf? Možná proto, že chod firmy stojí na jeho bedrech. Zdánlivě. I šéfové se ale posouvají a my bychom neměli panikařit více, než je zdrávo.

Možná nás při vší té honbě za kariérou překvapí, že i šéfové se mají kam posouvat.

Šéf dal výpověď? Nepanikařte

Možná se vaší šéfové střídají pravidelně, možná dal výpověď první šéf. Je proč se znepokojovat? To pravděpodobně okamžitě nezjistíte. V první řadě ale rozhodně nepanikařte. Šéfové jsou také jen lidi a je úplně normální, pokud si najdou zajímavější pracovní pozici nebo je pro ně v nové práci více motivující čistá mzda.

Začněte diskrétně zjišťovat okolnosti odchodu

Přesto ovšem můžete diskrétně začít zjišťovat, jaký je důvod šéfova odchodu. Má dlouhodobě nízká čísla? Nedařilo se mu? Nebo se nedaří celé společnosti? Anebo si prostě jen našel parádní práci v zahraničí, kam se chce přestěhovat s celou svou rodinou? Zkuste zjistit, proč šéf odchází nebo jaká je jeho motivace.

Diskrétně zjišťujte, proč váš šíf vaši společnosti opouští.

Ptejte se ovšem s notnou dávku opatrnosti. Možná tyto informace z “druhé-ruky” nemusí být úplně ideální, ale mohou vám naznačit, jestli je s firmou nějaký problém, a zda byste si neměli hledat nové místo také. Pokud to skutečně s vaší společností nevypadá do budoucna zářně, můžete se možná pro jistotu poohlédnout, co trh nabízí. Podívejte se na aktuální nabídky práce.

Neberte to osobně

Pokud odchází člověk, se kterým jste měli opravdu skvělé vztahy, snažte si to nebrat osobně. Možná jste svůj vztah spolu budovali roky, ale znamená to, že se tímto váš vztah ukončí? Pokud budete oba chtít, můžete se vídat stále. Nikdy ovšem nebraňte lidem v tom, plnit si svoje sny a nevztahujte jejich odchod na sebe.

Mohl by se vám také hodit článek jak napsat životopis.

Šéf neodchází kvůli vám, ale díky novým příležitostem.

Šéf odchází. Kdo jej nahradí?

Možná byste se ve všem tom smutnění měli zamyslet. Chybí teď u vás šéf. Kdo by ho mohl nahradit? Nejste náhodou blízko tomu, že byste to mohli být vy? Pokud je to alespoň trochu možné, zajděte s vaším bývalým šéfem na kafe a zeptejte se, co by podle něj teď tým potřeboval. Možná se dostanete k velmi zajímavým informací, které poté můžete přednést v práci u vedení.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Ze života Ze života firem a kanceláří