Jak a na co vydělávají na brigádách čeští studenti

19. 11. 2018

Velké množství Čechů si při studiu přivydělává. Pracujících studentů je dokonce podstatně více, než tomu bylo u generace jejich rodičů. Kolik je to přesně procent? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak a na čem lze ušetřit.

Přečíst článek

Výše mzdy? Pro generaci Z není vůbec rozhodující

16. 11. 2018

Pro generaci Z přestává být, v porovnání s jejich rodiči a prarodiči, rozhodující výše mzdy. Co je pro mileniály opravdu důležité? Kvůli čemu jsou ochotni změnit zaměstnavatele? A má u nich větší šanci společensky odpovědná firma?

Přečíst článek

Dobrovolnictví Čechy neláká. Ochota stoupá s vidinou placeného volna

16. 11. 2018

Zapojujete se do dobrovolnictví v rámci svého volného času? Pak na sebe můžete být patřičně hrdí. Jaké výsledky vzešly z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad? A zapojilo by se dobrovolnictví více Čechů, kdyby dostali placené volno?

Přečíst článek

Češi dostávají přidáno, přesto hledají lepší nabídky práce

15. 11. 2018

Češi dostali minulý rok přidáno. Velké procento z nich ale stále kouká po nabídkách práce. Co zaměstnance donutí ke změně zaměstnání? Správný manažer by měl rozeznat, v jakém okamžiku zaměstnanec ztrácí motivaci. Co je největším benefitem pro ženy, vysokoškoláky a muže?

Přečíst článek

Mobbing a bossing: jak reagovat na šikanu na pracovišti

14. 11. 2018

Mobbing a bossing jsou formy šikany na pracovišti, které mají mnoho podob. Jedná se o běžnou situaci a co vede lidi k takovému chování? Následky mohou být nedozírné. Jak na šikanu na pracovišti reagovat?

Přečíst článek

Invalidní důchod čekají změny. Přijde jeho zvýšení?

13. 11. 2018

Podle ČSSZ je v České republice přibližně 422 tisíc invalidních důchodců. Všichni od ledna 2019 mohou počítat s vyššími příjmy. V článku najdete informace o tom, kdo má na tuto dávku nárok, jak zažádat o invalidní důchod a koho přesně se zvýšení týká. Dozvíte se také, o kolik si přilepšíte a jaký to bude mít vliv na státní rozpočet.

Přečíst článek

Dojíždění do práce? Pro Čechy důvod ke změně zaměstnání

12. 11. 2018

Češi nejsou fanoušky dojíždění a stěhování se za prací. Průzkum ukazuje, jaké ukazatele mají vliv na klesající ochotu zaměstnanců pracovat dál od domova. Čím lze Čechům dojíždění do práce nejvíce kompenzovat? Chceme vůbec ještě pracovat v cizině a jaké jsou závěry průzkumu?

Přečíst článek

Minimální mzda 2019: Jaké změny lze očekávat?

08. 11. 2018

Už několik let za sebou česká minimální mzda roste. Rok 2019 nebude v tomto ohledu výjimkou. O kolik minimální mzda poroste a může mít toto rozhodnutí v konečném důsledku fatální dopad na českou ekonomiku?

Přečíst článek

Jak se firma Teleperformance stala Dobrým andělem

08. 11. 2018

Každoroční interní soutěž mezinárodní firmy Teleperformance se již tradičně stala finanční podporou dobré vůle, odhodlání a spolupráce jejích zaměstnanců. Jak a komu česká pobočka této mezinárodní společnosti pomohla?

Přečíst článek

Co se vyplatí? Porovnání výhod zaměstnance a freelancera

07. 11. 2018

V tomto článku se pro vás snažíme porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Kdo je to freelancer, pro koho je spíše vhodný pracovní úvazek a co se obecně těší větší oblibě?

Přečíst článek