Proč je výhodné umět programovat? A jak Vám to pomůže v zaměstnání? | VímVíc.cz

Proč je výhodné umět programovat? A jak Vám to pomůže v zaměstnání?

01. 11. 2017

Schopnost programování nabízí mnoho výhod a to nemusíte být hned velký programátor. Pokud jej ovládáte, můžete při hledání nové práce výrazně vyčnívat nad ostatními uchazeči. A to i v zaměstnání, které nevyžaduje vytváření kódů každý den. Která to jsou?

Proč je výhodné umět programovat? A jak Vám to pomůže v zaměstnání?

1. Technický spisovatel

Člověk vykonávající tuto činnost vytváří dokumentaci pro technicky vzdělané lidi, obchodníky i zákazníky – návody, uživatelské manuály aj. Kdy můžete práci vykonávat? Tehdy, kdy víte, o čem je řeč. Dokážete používat správnou terminologii a jazyk pro to, o čem píšete. Bez toho je toto povolání velmi obtížné.

2. Vzdělávací, instruktážní návrhář

Náplň práce je podobná jako u technického spisovatele, ale s tou výjimkou, že se zaměřuje i na vytváření učebních materiálů. Tato práce zahrnuje i tu schopnost, jak používat rozdílný e-learningový software, či základy HTML jazyka pro formátování online obsahů.

Velmi moderním programovacím jazykem je Javascript. Přihlaste se do online kurzu programování v Javascriptu a uvidíte, že to jde!

Znalost některého z programovacích jazyků se při hledání zaměstnání může opravdu hodit.

3. Projektový manažer

Projektoví manažeři jsou potřební v celé řadě průmyslových odvětví. Obvykle řídí rozpočty, lhůty pro splnění projektů a koordinují tým inženýrů a designérů. Komunikace s lidmi technického zaměření je klíčem k řízení projektů. Často bývá tento člověk spojovníkem mezi zaměstnanci a vyšším managementem. Pokud pochopí povinnosti každého zaměstnance, stane se ihned efektivnějším vedoucím projektů.

4. Produktový manažer

Mezi jeho úkoly patří podpora globální marketingové strategie firmy, tvorba produktových materiálů a produktová školení a vzdělávání obchodních zástupců firmy. Jako produktový manažer budete potřebovat komunikovat s technickými členy týmu. Také zřejmě budete muset umět nastínit své nápady – budete tedy muset mít zkušenosti s nástroji a aplikacemi, které vyžadují základní technický přehled.

I jako produktový manažer můžete velmi využít programování.

5. Marketingový koordinátor

Tato činnost obvykle zahrnuje iniciativu v oblasti marketingu, sledování průběhu kampaní a strategií rafinace založených na výsledcích. Důležité marketingové komponenty, jako např. SEO analýzy, zahrnují HTML kódování, a užívání nástrojů, jako je Google Analytics, také zahrnuje jistou úroveň technologických dovedností. Už jen porozumění tomu, jak funguje internet a webové stránky Vám velmi pomůže. Vyberte si nějaký kurz programování.

Chcete se naučit s Google Analytics? Mrkněte na online kurz Jak začít s online reklamou.

6. Analytik

Na základě svých zkušeností, znalostí a sběru dat dokáže vyjádřit, co si o daném jevu myslí a správně odhadnout, jak se bude situace dál vyvíjet. Při této činnosti je vše o logickém myšlení a kvantitavní analýze. Obě dovednosti posílíte svými technickými znalostmi. Zkušenost s programováním pro Vás bude veliký bonus.

Schopnost programovat se vám hodí při mnoha zaměstnáních.

Chcete se naučit programovat a být tak ještě zajímavějším kandidátem o pracovní pozici? Mrkněte třeba na kurz jak se naučit programovat třeba v C++..

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný Ze života firem a kanceláří