HBO GO a Netflix: Filmy a seriály za rozumnou cenu | VímVíc.cz

HBO GO a Netflix: Filmy a seriály za rozumnou cenu

04. 10. 2019

V jednom z minulých článků jsme Vám ukázali kde a jak sledovat filmy a seriály online zdarma a bez limitu. V tomto článku jsme také zmínili placené možnosti online sledování filmů a seriálů na Vašich chytrých televizorech, smartphonech, tabletech a dalších zařízeních s přípojením k internetu. My se dnes soustředíme pouze na 2 platformy: HBO GO a Netflix.

HBO GO, Netflix - filmy a seriály za rozumnou cenu.

Filmy a seriály online

HBO GO, Netflix - filmy a seriály za rozumnou cenu.

Sledování filmů a seriálů online je naší současností a budoucností. Lidé dávají přednost sledování filmů a seriálů na svých počítačích, tabletech, případně chytrých mobilních telefonech a v posledních letech i na "chytrých" televizorech. Sledování seriálů a filmů v našich televizorech a na různých TV programech už současnou generaci televizních konzumentů neláká, stejně tak je neláká fyzické vlastnictví DVD nebo Blu-ray disků. Vše se odehrává na internetu, ve virtuální realitě.

Tento způsob sledování filmů a seriálů jde ruku v ruce s dobou, pokrokem a nadvládou internetu. Trávíme čas u svých počítačů, zajímáme se o dění ve světe, naše české televizní stanice nám nestačí, jejich nabídka je často velmi tristní, toužíme po větší nabídce filmů a seriálů a to může poskytnout právě nekonečný internet.

V dnešním článku Vám představíme 2 největší giganty poskytující online filmy a seriály: HBO GO a Netflix.

HBO GO

HBO GO je placená služba pod záštitou televizní stanice HBO. HBO patří mezi nejoblíbenější TV stanice na celém světě. Na HBO můžete sledovat různé nové i starší seriály, nejlepší filmy a velmi úspěšné filmy a seriály přímo z produkce HBO.

Původně bylo HBO GO pouze jako součástí předplaceného televizního kanálů, kdy jste si mohli později filmy a seriály pouštět, pokud jste je například nestihli v televizi nebo jste se chtěli dívat na svém počítači. Od listopadu 2017 si ale můžete předplatit HBO GO samostatně, bez nutnosti předplatného HBO zakoupeného od některého z operátorů v ČR. Službu naleznete na webových stránkách www.hbogo.cz a můžete ji aktivovat na svých počítačích, mobilních telefonech, smart televizích nebo tabletech. Na jedno předplatné můžete přihlásit až 5 zařízení.

Pokud si předplatíte službu HBO GO, můžete poté sledovat neomezeně filmy a seriály vysílané na HBO a filmy a seriály z produkce HBO.

 • sledujte filmy a seriály online
 • sledujte na chytrých televizorech, tabletech, smartphonech, Apple TV, chromecast, herních konzolích a počítačích
 • sledujte v češtině nebo v originálním znění s titulky nebo bez
 • vyzkoušejte na 1 měsíc zdarma
 • poté předplatné 129 CZK/měsíčně
 • nečíslovaná odrážka 3

Proč lidé milují HBO GO

Už nikdy nebudete řešit, že v televizi zrovna nic nedávají. Kdykoli si pustíte ty největší seriálové pecky a kultovní trháky. Čeká tu na vás více než 6 200 dílů seriálů – českých i zahraničních. A najdete tu i více než 800 filmů, dokumentů a dětských pořadů. Vše je česky a nabídka se průběžně obohacuje o další novinky. Nechybí navíc ani bonusové pořady k originální produkci HBO.

Netflix

Netflix - filmy, seriály, za rozumnou cenu.

Netflix je také poskytovatelem online filmů a seriálů. Původně se jednalo pouze o americkou platformu, ale od roku 2016 je dostupný i v dalších zemích, včetně České republiky. Netflix se také věnuje produkci vlastních filmů a seriálů. Netflix naleznete na webových stránkách www.netflix.com/cz

Netflix si můžete instalovat na svých chytrých televizích, mobilních telefonech, tabletech, počítačích, herních konzolích, Blu-ray přehrávačích, aj. Výhodou je také možnost sledování Vašich filmů a seriálů v offline režimu.

V nabídce naleznete více než 4 500 titulů. Nutno ale říci, že v současnosti tam najdete jen přibližně 350 titulů, které mají český dabing nebo české titulky. Netflix se snaží neustále rozšiřovat nabídku filmů a seriálů s českým dabingem nebo s českými titulky, ale jde to pomalu, každý měsíc přibližně 10 titulů.

Teprve od letošního roku lze za Netflix platit i v českých korunách. Netflix také zaměstnává české zaměstnance pro rychlejší expanzi českého jazyka ve filmech a seriálech, které Netflix poskytuje. Do budoucna jsou také v plánu webové stránky v českém jazyce. Na toto si ale zatím musíme počkat.

Netflix ceník

 • měsíční předplatné v SD kvalitě pro 1 zařízení: 199 CZK
 • měsíční předplatné v HD kvalitě pro 2 zařízení: 259 CZK
 • měsíční předplatné v UHD kvalitě pro 4 zařízení: 319 CZK

Netflix služby

 • sledujte filmy a seriály online
 • sledujte na chytrých televizorech, tabletech, smartphonech, počítačích, Apple Tv, Chromecast, herních konzolích a Blu-ray přehrávačích
 • vyzkoušejte na 1 měsíc zdarma
 • sledujte Vaše filmy a seriály offline

Srovnání HBO GO a Netflix

Jaký poskytovatel online filmů a seriálů je z pohledu českého diváka lepší, výhodnější a vhodnější? Pokud si porovnáme poskytovatele HBO GO a Netflix, nalezneme několik podstatných rozdílů. Největším z nich ale bude určitě lokalizace České republiky, kdy HBO GO nabízí velké množství filmů a seriálů s českým dabingem a pokud není český dabing, jsou české titulky. Na Netflixu, bohužel, najdeme minimum filmů a seriálů s českým dabingem a stejně tak i jejich malé množství s českými titulky. V budoucnosti by se to mělo změnit, ale zatím je stav takovýto.

Rozdíl je i v měsíční ceně předplatného obou poskytovatelů. HBO GO je o poznání levnější.

Jako další rozdíl můžeme zmínit i počet zařízení, na kterých si Vámi zvolenou službu můžete aktivovat. U HBO GO je to až 5 zařízení, u Netflix to jsou maximálně 4 zařízení a to jen v případě, že si předplatíte nejdražší variantu za 319 CZK měsíčně.

Jakého poskytovatele online filmů a seriálů bychom Vám doporučili?

S ohledem na výše zmíněná fakta bychom Vám v současnosti doporučili služby HBO GO, které věnuje velkou pozornost i svým českým divákům. Netflix by byl vhodný pro diváky, kteří rádi sledují filmy a seriály v originálním znění a oplývají znalostmi anglického jazyka.
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nahlédni do firem a kanceláří Ze života zaměstnanců