TOP hodnocené firmy VímVíc roku 2020 | VímVíc.cz

TOP hodnocené firmy VímVíc roku 2020

20. 01. 2021

Rok se s rokem sešel a na stránkách VímVíc je možné uzavřít další období, kdy zaměstnanci (bývalí, současní či kandidáti o zaměstnání) hodnotili TOP firmy roku 2020. Na stránkách je v současnosti k nalezení více než 17 000 recenzí a v seznamu se nachází přibližně 5 000 kariérních profilů. Oproti roku 2019 došlo ke změně na prvních pěti místech a nové firmy si vydobyly své místo na vrcholu pomyslného žebříčku. Tyto žebříčky, hodnocení a recenze mohou výborně posloužit uchazečům o nové zaměstnání. Uchazeči o zaměstnání zde najdou zákulisní informace o firmě, ve které se například chtějí ucházet nebo již ucházejí o pracovní místo. Zájemci zde naleznou velké instituce, ale i malé začínající firmy. Které firmy byly nejlépe hodnocené v roce 2020? Které firmy skončily před branami velkého finále, ale i tak se těší velké oblibě mezi zaměstnanci a řadí se mezi TOP zaměstnavatele?

TOP hodnocené firmy 2020

Nyní jsou možnosti, díky internetu, doopravdy velké a firmy si neověřují pouze své budoucí zaměstnance prostřednictvím životopisu a pohovoru, ale také uchazeči o zaměstnání si naopak ověřují své budoucí zaměstnavatele. Uchazeči o zaměstnání si mohou přečíst hodnocení a recenze bývalých či současných zaměstnanců nebo i dalších uchazečů o zaměstnání a na základě těchto informací se chopí dané pracovní příležitosti a s novým zaměstnavatelem smlouvu podepíší. Naopak, pokud si uchazeč o zaměstnání přečte negativní hodnocení a recenze firem, se může rozhodnout dát přednost jinému zaměstnavateli. Tato hodnocení a recenze jsou subjektivním hodnocením každého recenzenta, ale celkový stav hodnocení odráží objektivní názor na hodnocenou společnost.

Je to jednoduché. Jedno negativní hodnocení společnosti může být pouze špatnou zkušeností recenzenta, pokud se v hodnoceních nachází větší množství negativních komentářů, je třeba zpozornět a detailně si pročíst jednotlivá negativní hodnocení. Pro mnoho uchazečů to může být důvod, proč se nakonec pro daného zaměstnavatele nerozhodnou a dají přednost zaměstnavateli s kladnějším hodnocením. A kdo ze zaměstnavatelů v roce 2020 byl nejlépe hodnocený na portálu VímVíc? TOP hodnocené firmy 2020:

  1. Účetnictví on-line
  2. 2N TELEKOMUNIKACE
  3. ČSOB
  4. VEKRA
  5. Coca-Cola

Ano, toto jsou TOP hodnocené firmy roku 2020 na portále VímVíc. Recenze firem roku 2020 dokazuje, že i světově uznávané firmy drží laťku velmi vysoko a o své zaměstnance pečují a dávají jim pocit důležitosti, docenitelnosti a náležitě se jim odměňují. Coca-Cola je tím šťastlivcem. Mezi českými bankami vyšla jako nejlepší zaměstnavatel roku 2020 ČSOB, která pod sebou má více jak 9 000 zaměstnanců. Překvapením a černým koněm celého žebříčku se může jevit společnost Účetnictví on-line, která už podniká ve 26 městech v České a Slovenské republice. Dále se v TOP 5 hodnocených firmách nachází společnosti VEKRA a 2N TELEKOMUNIKACE.

1. Účetnictví on-line

Účetnictví on-line vyhrálo žebříček TOP hodnocené firmy v roce 2020. Tato firma je na českém trhu od roku 2004 a přináší úplně odlišný pohled na účetnictví. Lidé sem pošlou (e-mailem, poštou či je k nim poslán kurýr vůz UOL) své dokumenty a Účetnictví on-line za ně vše vyřídí, včetně komunikace s úřady. Zaměstnanci UOL se vyznačují profesionálním a přátelských přístupem. A tento přístup se přenáší i na pracoviště. Zaměstnanci si práci zde pochvalují.

Zaměstnanci si pochvalují příjemné prostředí, školení a rekvalifikace, možnost práce home office, možnost kariérního růstu, pozitivní přístup vedení, sick days, stravenky, spravedlivý systém odměňování a dobrý motivační program.

2. 2N TELEKOMUNIKACE

Hned v závěsu za Účetnictví on-line se umístila společnost 2N TELEKOMUNIKACE. 2N TELEKOMUNIKACE je přední evropská firma, která se zabývá vývojem a výrobou produktů z oblasti ICT a fyzické bezpečnosti. V České republice sídlí v pražských Modřanech a další pobočky jsou například v Itálii, ve Francii, ve Velké Británii, v Německu, v Austrálii nebo v Spojených Arabských Emirátech. Zaměstnanci oceňují, že jsou v pravidelném kontaktu se svými zahraničními kolegy.

V 2N TELEKOMUNIKACE je možnost osobního i odborného růstu. Pro zaměstnance jsou zde pořádány pravidelné workshopy, školení a účasti na projektech. Tyto aktivity si zaměstnanci velmi pochvalují a neupadají díky nim do pracovního stereotypu.

3. ČSOB

Mezi českými bankami v TOP hodnocených firmách 2020 vyhrála ČSOB banka i pojišťovna. V ČSOB pracuje více jak 9 000 zaměstnanců, sídlo je v Praze, ale další pobočky se nachází po celé České republice. Pražský ČSOB Kampus nabízí open space kanceláře, jsou zde i relaxační zóny, mini zahrádka na střeše či basketbalové hřiště.

Zaměstnanci si v ČSOB nejvíce pochvalují své vedení, které je vede, učí novým věcem, předává nové informace a správně je motivuje. ČSOB nabízí svým zaměstnancům také flexibilní pracovní dobu, možnost kariérního růstu a velké množství společných akcí a aktivit mimo pracoviště.

4. VEKRA

Dalším zaměstnavatelem TOP hodnocené firmy je společnost VEKRA, která skončila mezi recenzenty na 4. místě. Společnost VEKRA na českém trhu figuruje již od roku 1991. Společnost se specializuje na výrobu, prodej a montáž dveří a oken, proto zde jsou pracovní pozice všech druhů, od technických až po ty manažerské.

VEKRA hledá zaměstnance do vývoje, výroby, obchodu a montáží. Rozšiřují týmy po celé České republice. Ve VEKRA jde o týmovou práci, aby byl výsledný produkt co nejlepší, musí být tým naprosto sehraný od začátku až do konce. Společnost nabízí svým zaměstnancům zaměstnanecké benefity, rovný přístup ke všem zaměstnancům, intenzivní a kvalitní školení a řízený rozvoj schopností, dovedností a znalostí svých zaměstnanců.

5. Coca-Cola

V TOP hodnocená firma 2020 skončila na 5. místě velká, nadnárodní společnost Coca-Cola. Coca-Cola je mezinárodní společnost a tak zde zaměstnancům vzniká možnost zahraničních pracovních zkušeností. Zaměstnanci si v Coca-Cola také pochvalují možnost kariérního růstu a kontakt se zahraničními kolegy.

Zaměstnanci si v Coca-Cola pochvalují dobré finanční hodnocení. Práce zde je každý den jiná. Zaměstnanci se mohou osobně zapojovat do projektů společnosti, pomáhat s neustálými inovacemi a sami mohou přicházet s novými nápady. Práce v Coca-Cola rozhodně není stereotypní.

Jaké další firmy si v roce 2020 vedly dobře?

V roce 2020 si vedly dobře i další TOP hodnocené firmy. Z loňského roku se pořád velmi vysoko drží firma Capexus, která v roce 2019 celou anketu vyhrála. Další banka, která si mezi svými zaměstnanci stojí také velmi vysoko a má velmi pozitivní celkové hodnocení, je Raiffeisenbank. Nově se v žebříčku objevila také firma DoDo Czech nebo Decathlon. Všechna tato hodnocení mají velkou informační hodnotu, pomáhají při výběru uchazečům o zaměstnání a také jsou odrazem, pozitivním či negativním, dané společnosti.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Start kariéry Úspěch v kariéře Uvnitř firem a kanceláří Personalistika a HR