Jaký je plat letušky? Jaká je to práce? | VímVíc.cz

Jaký je plat letušky? Jaká je to práce?

16. 09. 2017

Stát se letuškou nebo stewardem je snem mnoha lidí. Jaké jsou požadavky proto, abyste se mohli začít za plat vznášet v oblacích a kolik si taková letuška vydělá? Úvodem lze prozradit, že to je velmi různé.

Letuška práce a plat

Jaká je náplň práce letušky?

Všichni ti, kteří už někdy letěli, tak nějak zhruba ví, co přibližně by je při této profesi čekalo. Kromě angličtiny, která nemusí být pro mnoho leteckých společností úplně stoprocentní, a slušného chování, vlastně nepotřebujete nic moc speciálního. Požadavky jsou obdobné jako u obsluhy v lepším hotelu v Praze.

Pokud chcete pracovat u nízkonákladové letecké společnosti, vaše angličtina nemusí být dokonalá.

Jaké jsou požadavky a jaký plat mají letušky?

Letušky a stewardi samozřejmě musí umět anglicky, ovšem některé společnosti nemají tak vysoké nároky. Vždy ovšem pamatujte na to, že úroveň angličtiny, kterou musíte ovládat se liší právě společnost od společnosti. Velkou výhodou a u některých společností také nezbytností, je také znalost dalšího nebo i více cizích jazyků.

Letušky a stewardi jsou často studenti, kteří si zde v sezóně přivydělávají.

Jaký je plat letušek a stewardů?

Plat letušek a stewardů se liší nejen v závislosti na tom, u jaké společnosti pracujete, avšak je to hlavním kritériem. Zavedené společnosti provozující dálkové a luxusní lety platí letuškám a dalšímu personálu letadla zhruba dvojnásobný plat oproti společnostem, které přišli do tohoto byznysu nově a snaží se zákazníku utáhnout na dumpingovou cenu. Levné letenky povětšinou značí nižší zkušenost personálu, který za svojí práci dostává nižší platové ohodnocení. Také se mění v rámci období léto a zima. Celkově se ale platy pohybují v rozmezí od 20 000 Kč do 50 000 Kč což je například mnohem zajímavější, než průměrný plat v České republice. U některých společností je základem takzvaný základní plat a poté plat za každou hodinu ve vzduchu. K tomu se také dále přidávají diety, které se liší podle toho, v jakých destinacích se letuška nebo steward pohybovali.

Chcete zvýšit svoji šanci na úspěch? Udělejte si Cabin Crew Attestation.

Emirates plat

Létat s Emirates je sen. Právě proto je o práci u Emirates obrovský zájem a pracovní nabídky a výběrová řízení se na jejich stránkách objevují velmi nepravidelně několikrát do roka. Ti nejzapálenější tedy stále kontrolují web a není se čemu divit.

Plat letušky nebo stewarda u Emirates může být například 55 000 Kč s tím, že mu letecká společnost ještě navíc platí veškeré výdaje spojené s ubytováním v Dubaji.

V mnoha případech dálkových letů zůstavají stewardi a letušky v exotických destinacích přes noc.

Hodnocení Letiště Praha

Pokud se chcete pro začátek trochu rozkoukat na letišti, než začnete pracovat přímo v letadle, může pro vás být práce ve společnosti Letiště Praha tou správnou volbou. S tím vám pomůžou i hodnocení zaměstnanců, na která jsme se trochu zaměřili.

V této společnosti se uplatní jak studenti na brigádu, tak i zájemci o hlavní pracovní poměr a kariérní růst. Zaměstnanci si chválí především příjemný kolektiv, ale také platové podmínky a benefity. Mezi ty patří například 13. plat, stravování pro zaměstnance, jazykové kurzy nebo třeba masáže pro zaměstnance. Mají tedy opravdu z čeho vybírat.

Ohodnoťte také svého zaměstnavatele v našem hodnocení zaměstnavatelů a pomozte tak ostatním lidem při výběru z volných pracovních míst.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Platy a platové třídy