Letiště Praha - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Letiště Praha

Letiště Praha je dceřinou společností Českého Aeroholdingu a zároveň provozovatelem Letiště Václava Havla Praha, největšího letiště mezi novými členy EU. Ročně je zde odbaveno přes 13 milionů cestujících a počet stále roste, což vyžaduje perfektní práci a organizaci, kterou zajišťuje přes 1.700 zaměstnanců. Dalších 14 tisíc lidí volné místo našlo u firem, které působí v komplexu letiště. Zákazníci mají možnost si během roku vybrat z přibližně 60 leteckých společností, jež zajišťují přímé spoje do více než 150 destinací celého světa.

Hodnocení Letiště Praha

Přidat hodnocení
před 2,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Dispečer – Praha
Pracuji ve společnosti Letiště Praha na plný úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Uvidíte zblízka letadla.

Negativa firmy:

Jste na vše úplně sám.

Doporučení pro management firmy:

Začít zvládat jednotlivé mistry všech úseků.

před 3,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Letiště Praha na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Ráda bych vám touto cestou něco řekla o společnosti Letiště Praha, jakožto o zaměstnavateli. Pracuji zde na pozici ostrahy letiště již druhým rokem, to, jak se tu k zaměstnancům chovají je katastrofa, myslela jsem si že jakožto mezinárodní firma bude chování managementu na profesionální a prestižní úrovni, to jsem se ale hodně spletla. Mám pocit, že vše co je v ostatních firmách považováno za automatické je na Letišti neskutečný problém ve všech ohledech, nemluvím ani o tom, že dodržování vládních nařízeních v době covidu pro ně taky tak úplně neplatí, přetvářejí si vlastní pravidla, bohužel se tu lidé bojí o své zaměstnání, tak proto ani nikdo nepodniká nějaké kroky k vyřešení nevyhovujících podmínek. Jsem velice zklamaná z chování, které vedení této společnosti na své zaměstnance uplatňuje, ve většině případech tu s námi jednají jako s odpadem, nemluvím ani o překopávání směn, kdy ve finále si nemůžeme být ani na 100% jistí jak a kdy půjdeme do práce. Tuto společnost rozhodně nedoporučuji a rozhodně bych velmi uvažovala nad tím, jestli se v této společnosti nechat pracovně uvázat.

Doporučení pro management firmy:

Změnit jednání se zaměstnanci

před 5,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Letiště Praha na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Náborová kampaň, která je k ničemu. Každý odhalí pravdu, když se nechá nalákat. Poté prchá rychle pryč a vy nikdy nenaberete dostatek lidí!

Negativa firmy:

Víc než dost. Pokud jste zadlužená osoba a chcete trávit celý svůj život v práci (víkendy, noci, plánované vložené směny - 6 dní v týdnu práce po 12h směnách apod.). Toto je pro Vás to pravé! Nezapomeňte na nezachycený audit, nebo jiné nenaplnění pracovních náležitostí (neúspěšné zkoušky, neodpovídající pracovní nasazení apod.) a ihned budete potrestáni v podobě krácení, Vámi tak těžce vydělaných peněz, v rámci % tedy tisíců Kč z Vaší celkové výplaty

před 6 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Airport Security
Pracuji ve společnosti Letiště Praha na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Uvidíte letadla a výplata chodí včas.

Negativa firmy:

Ve vedení složky jsou povětšinou lidé nikoliv kvůli schopnostem, ale protože byli kdysi u rozjezdu a teď se drží zuby nehty svého korýtka. Několikaleté podstavy v obou složkách BEK a OLE jsou řešeny přesčasy, v řadě případů nařízovanými. Zaměstnanci jsou přetěžování, při konfliktu s cestujícími se nadřízení téměř nikdy nepostaví na jejich stranu. Kariérní postup vůbec nezáleží na vašich schopnostech, ale pouze na známostech a především umění vlézt správnému člověku co nejvíc do zadku. Ideálním kandidátem je člověk bez dětí, optimálně bez partnera, absolutně bez zájmů a koníčků a nejlépe s vysokou hypotékou případně exekucí, aby dělal přesčasy co to jen jde. Neváží si spolehlivých a léty prověřených lidí jsou to pro ně jen kusy a vidinou jsou další miliony cestujících a miliardy zisků.

Doporučení pro management firmy:

Je čas říct pane **, paní ** a další sbohem, jinak se řítíte do velkého maléru. Neberte zaměstnance jako bezejmenné roboty a jednejte s trochou úcty a pokory, vrátí se vám to!

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (21)

Hlavní oblast působení

Letiště Praha je umístěno na severozápadním okraji hlavního města, v Praze 6 – Ruzyně a cest na letiště z centra Prahy je mnoho. Například máte možnost využít MHD provozované Dopravním podnikem hl. m. Prahy nebo autobusovou linkou z různých vlakových stanic v Praze. Budovat kariéru můžete v některé z tamějších společností, které na Letišti Praha působí a každá z nich má na starosti jinou oblast služeb – Czech Airlines Handling, Czech Airlines Technics, Český Aeroholding a Letiště Praha.

Píše se o Letišti Praha

Líbila by se vám práce na Letišti Praha a vidět letadla každý den? Budovat kariéru Letiště Praha nabízí jak na hlavní pracovní poměr, tak i jako brigádu, což se může hodit studentům, kteří chtějí získat odbornou praxi po boku zkušených pracovníků. Těšit se můžete na přátelskou atmosféru v atraktivním a moderním pracovním prostředí. Po úspěšném pracovním pohovoru projdete také školením, které trvá 3 týdny a také je potřeba nechat si vystavit doklad o spolehlivosti.

Přílety a odlety Letiště Praha

Letiště Praha disponuje třemi terminály, které každý den slouží k příletům a odletům. Na webových stránkách Letiště Praha navíc cestujícím nabízejí možnost podívat se na datum a čas odletu či příletu online a vidí tak i případné zpoždění letadla. Práce Letiště Praha se zaměřuje i na jiné služby, jako je nabídka ubytování, parkování během vaší dovolené nebo možnost objednat si salonek pro větší pohodlí v areálu letiště.

Historie firmy

Společnost Letiště Praha vznikla v roce 2008 v průběhu privatizace ze státního podniku Správa Letiště Praha. V roce 2011 byla společnost začleněna do Českého Aeroholdingu, který se stal jejím jediným akcionářem. Za působnosti Letiště Praha nastala zásadní změna, a to přejmenování Letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha v roce 2012. Společnost Letiště Praha si zachovala svůj stávající název, pod kterým figuruje dodnes. V budoucnu je zájmem společnosti posouvat svou kariéru dále, dodržet rychlý rozvoj a růst firmy jako doposud.

Kariéra na Letišti Praha

Chtěli byste se stát členem týmu, kterému záleží především na pohodlí a spokojenosti lidí? Nastartujte kariéru na Letišti Praha, kde se setkáte s mnoha různými lidmi odlišných národností a kultur. Uplatní se zde například ostraha letiště, pracovník informačních služeb, dokonce ale i ekolog nebo třeba hasič. Výběr je opravdu široký, stejně jako nabídka benefitů, které zahrnují zaměstnanecké stravování, soukromé parkování v areálu letiště, masáže pro zaměstnance nebo v neposlední řadě příspěvek na jazykové kurzy, jež jsou pro práci na letišti velkým přínosem. Možnost budovat kariéru na Letišti Praha je opravdu lákavá, tak neváhejte a podívejte se, jaká volná místa Letiště Praha nabízí právě teď.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

K letišti 1019/6, 161 00 Praha - Ruzyně

Velikost firmy:

2 000 - 2 499 zaměstnanců

IČ:

28244532

Založení / Zapsání do OR*:

6. 2. 2008

Právní forma:

a.s.