Jak získávat peníze zpět na internetu? Srovnání cashback portálů | VímVíc.cz

Jak získávat peníze zpět na internetu? Srovnání cashback portálů

02. 07. 2020

Cashback portály nabízí jednoduchý způsob, jak ušetřit při nakupování online. I když je možností, jak získávat peníze na internetu nespočet, cashbackové portály patří k těm nejpohodlnějším a uživatelsky nejjednodušším. Jejich prostřednictvím je možné běžně nakupovat v e-shopech. Nabízejí atraktivní výhodu v podobě vrácení části peněz z nákupu zpět na účet. Připravili jsme srovnání různých cashback portálů, které pomáhá vybrat si ten nejvýhodnější.

Co je cashback portál?

Pokud často, nebo alespoň někdy lidé nakupují přes internet, mají možnost využít tzv. cashback portály, které by jim mohly přijít vhod. Možná každý někdy snil například o tom, že se mu alespoň část peněz z útraty na účet vrátí. Zisk, kterým je pro nakupujícího cashback z objednávky, pak může využít při dalších nákupech. Pokud se snaží člověk alespoň nějakou korunu ušetřit, cashbacové portály jsou tu právě pro takové zákazníky. Díky nim se jim část peněz z vašeho online nákupu vrátí. Anglické slovo cashback totiž názvem neklame, protože opravdu získají část peněz z online nákupu zpět. A to se vyplatí.

Srovnání cashbackových portálů

Tipli Získejte.cz Plná peněženka Refundo
Pořadí 1. 2. 3. 4.
Počet získaných hvězdiček 9,5 9,3 8,6 8,3
Počet nabízených e-shopů 751 490 614 658
Průměrná návštěvnost 534 tisíc 240 tisíc 436 tisíc 53 tisíc
Slevové kupony a další slevy ANO ANO ANO ANO
Mobilní aplikace ANO NE NE ANO
Věrnostní program ANO ANO ANO ANO
Minimální částka pro vyplacení 1 Kč 299 Kč 1 Kč 25 Kč
Rychlost vyplacení odměny 2 dny 3 dny 3 dny 2 dny
Maximální výše odměny za nákup 33 % 59 % 25 % 15 %
Podpora pomocí live chatu ANO ANO NE NE
Podpora na e-mailu a facebookových zprávách ANO ANO ANO ANO

Jak funguje cashbackový portál?

Většinou nakupování v cashback portálu funguje naprosto snadně a co se týče používaní, cashbackové portály se v tomto ohledu nijak zásadně neliší.

Jak funguje cashbackový portál? Na připsání odměny má každý prodejce jinak stanovenou lhůtu od uskutečnění nákupu. Tato doba se však pohybuje maximálně v řádu jednotek dní (většinou 2 až 3 dny). Cashback portály ale nelze kombinovat navzájem. Na každou objednávku lze využít jen jeden cashbackový portál. Pokud nákupčí uskuteční objednávku přes přesměrování například z portálu Tipli a zároveň z cashback portálu Refundo, obchodník uzná odměnu pouze na jednom portálu. V tomto případě by bylo lepší se rozhodnout pro výhodnější portál Tipli. Pokud chce člověk nakoupit a získat co nevýhodnější odměnu, doporučujeme nakoupit právě přes portál Tipli. Navíc kliknutím na tento odkaz získáte bonus 100 korun za registraci!

Nemusíte se bát zvolit způsob platby a doručení zboží dle vlastního uvážení. Připsání peněz zpět to nijak neovlivní.

Pro získání cashback odměny však zákazník vždy musí použít pouze kupóny a kódy z portálu, přes nějž jste nákup uskutečnili. Pokud při nákupu využije slevové kupóny nebo kódy, které nepochází ze stránky vašeho portálu, cashback odměna se mu nemusí připsat. Nákup je nejlepší provést v e-shopu co nejdříve, ideálně několik minut od přesměrování do obchodu. Pokud se chce zákazník vrátit k nákupu, který začal před delší dobou, je dobré učinit nové přesměrování. Člověk se nemusí se bát zvolit způsob platby a doručení zboží dle vlastního uvážení. Připsání peněz zpět to nijak neovlivní. Stejně tak se nemusí bát využít cashback odměnu v případě, že kupujete zboží se slevou. I v tomto případě také získá určitou částku zpět.

Na každou objednávku lze využít jen jeden cashbackový portál. Obchodník zákazníkovi uzná odměnu pouze na jednom portálu.

Zpravidla se cashback vztahuje na veškerou nabídku obchodu. Jestliže obchod cashback nabízí jen na určitou skupinu zboží, je to pouze výjimečně. Pokud takovéto omezení existuje, najde návštěvník portálu tuto informaci v profilu daného obchodu na jím zvoleném cashback portálu. Je nezbytné si dát pozor, jakým způsobem objednávku zboží člověk podává. Cashback funguje pouze pro online objednávky. S využitím jiných způsobů se nejspíš odměna za nákup nepřipíše.

Jak nakoupit prostřednictvím cashbackových portálů?

Nejdříve se na portálu musí uživatel zaregistrovat a následně si vybrat internetový obchod, ve kterém chce nakoupit. Například portál Tipli má v nabídce přes 450 e-shopů a pravidelně jejich počet navyšuje. Pokud si už vybral obchod a chce nakoupit, stačí ho na stránce najít a následně bude zákazník přesměrován přímo na daný e-shop. Poté může zákazník ve vybraném obchodě nakoupit přesně tak, jako jindy.

Pokud vybraný e-shop nabízí cashback ve výši 10 % a zákazník v něm nakoupí za 1 000 korun, získá tak 100 korun nazpět. Pak už mu bude na účet připsána tato částka nejpozději do několika dní od objednávky.

Jakmile člověk nakoupí, obchodník mu dá o nákupu vědět a získáte určitou částku zpět na váš účet. Pokud vybraný e-shop nabízí cashback ve výši 10 % a zákazník v něm nakoupíte za 1 000 korun, získá tak 100 korun nazpět. Pak už mu bude na účet připsána tato částka nejpozději do několika dní od objednávky. Každý z e-shopů má však jiné podmínky, co se týče počtu vrácení peněz. Můžete dostat zpět například 10 % z nákupu, 20 %, nebo v případě Tipli.cz dokonce až 33 %.

U každého internetového obchodu a cashbackového portálu je výše počtu vrácených peněz jiná. Portály si však stanovují také minimální možnou částku na vrácení. Některé požadují nákup v takové výši, aby zákazníci při přepočtu dosáhli minimální odměny 25 korun, jiné nabízejí vrácení peněz už od 1 koruny.

Jak získávat peníze zpět na internetu? Srovnání cashback portálů

Jak vybrat správný cashbackový portál?

Cashbackových portálů existuje několik, takže je rozhodně z čeho vybírat. Ale který je ten nejvýhodnější? Každý cashbackový portál se liší svou nabídkou – například nabídkou e-shopů, výší získané odměny, nebo různými bonusy. Proto je nejlepší si ty nejdůležitější faktory porovnat a podle nich se rozhodnout, kterému z portálů dá nákupčí přednost.

Podle nabídky obchodů

Každý cashback portál má své vlastní portfolio e-shopů, na kterých můžete nakupovat a získat po nákupu odměnu. Nabídka e-shopů bývá velmi podobná, ale lišit se samozřejmě může. Některé cashback portály nabízejí více či méně internetových obchodů, také je odlišná jejich pestrost. Právě nabídka e-shopů může být při konečném rozhodnutí klíčová.

Jestliže například lidé nakupují často napříč různými kategoriemi, měl by pro ně být rozhodující počet nabízených obchodů, pokud své nákupy soustředí jen na několik málo obchodů, nejspíš si cashbackový portál vyberou podle toho, zda v jeho nabídce figurují právě jejich oblíbené e-shopy. Nabídka spřízněných obchodů je většinou vypsána přímo na webu cashbackového portálu a lidé ji nemusí složitě dohledávat.

Podle výše odměn

Téměř rovnocenná s nabídkou spřízněných e-shopů je výše nabízené odměny, tedy výše částky, která vám po provedení nákupu bude vrácena na účet. I tato kategorie se portál od portálu liší. Každý cashback portál nabízí jinak vysoké odměny a zisk z nákupů, proto je dobré je navzájem porovnat. Odměna se udává v procentech.

Důležitá může být také doba, po které zákazníkovi bude odměna vyplacena. Pokud neradi čekají na své peníze, vyberou si cashback portál s nejnižší čekací lhůtou. Tato doba by však neměla být hlavním kritériem vašeho výběru, mnohem důležitější právě již zmíněná výše odměny. Většina cashbackových portálů totiž odměnu vyplatí do několika dní.

Podle oblíbenosti u zákazníků

Také není od věci si před definitivním výběrem portálu přečíst pár uživatelských recenzí. Buď je najdete přímo na webech cashbackových portálů, nebo můžete zabrousit na jejich facebookové stránky. Dlouhodobě nejlépe hodnoceným cashbackovým portálem je Tipli.

Podle dalších bonusů

Cashbackové portály nabízejí kromě možnosti vrácení části peněz řadu dalších výhod. Čím víc bonusů vám cashback portál může nabídnout, tím lépe pro zákazníka. Bonus znamená, že portál vyplatí peníze za něco, co pro něj zákazník udělá. Například peněžní odměna za doporučení kamarádovi, přidání rozšíření do prohlížeče, nebo za pouhou registraci na portálu. To nabízí třeba cashbackový portál Tipli. Získejte bonus 100 Kč za registraci na TIPLI kliknutím na tento odkaz. Některé portály také vyhlašují nejrůznější soutěže. V rámci těchto výhod můžete také získat slevové kupony, nebo vyšší odměnu za nákup v rámci časově omezené akce a ještě zvýšit svůj zisk z uskutečněných nákupů.

Recenze portálu Tipli

Cashbackový portál Tipli je nejlépe hodnoceným portálem tohoto druhu u nás. Dlouhodobě se těší velké oblibě mezi zákazníky. Tipli.cz je číslo jedna na tuzemském trhu nejen proto, že jeho nabídka je nejvýhodnější, ale může se také pyšnit svou spolehlivostí a kvalitou poskytovaných služeb. Tipli má mnoho spokojených zákazníků. Ti si pochvalují například velké množství propojených e-shopů, nebo jistotu ve vrácení peněz. Oceňují mimo jiné také přehlednost stránek a ochotu, vstřícnost a že všechno na portálu funguje tak, jak má. Zákazníci dlouhodobě vykazují maximální spokojenost. Uživatelé Tipli už získali zpět celkem přes 120 milionů korun z nákupů. V průměru člověk, který nakupuje prostřednictvím portálu Tipli, ušetří 3 750 korun ročně.

Výše cashbacku je až 33 %, což se opravdu vyplatí a značnou částku díky portálu Tipli zákazník ušetří. Tipli se tak řadí na první místo ve výši získané odměny. Nabízí rovněž velké množství spřízněných e-shopů a řadu slev. Stále roste a rozšiřuje škálu internetových obchodů a slev. Oproti ostatním je výše vrácených peněz už od 1 Kč, s odměnou se tedy dostane na každého. Je to spolehlivý portál s dobrou zákaznickou podporu, která nabízí i live chat. Jeho webové stránky jsou přehledné a srozumitelné. Zaregistrovat se na Tipli může každý zcela bez poplatku přímo zde.

Tipli.cz číslo jedna na tuzemském trhu nejen proto, že jeho nabídka je nejvýhodnější, ale může se také pyšnit svou spolehlivostí a kvalitou poskytovaných služeb.

Cashbackový portál Tipli aktuálně nabízí nákupy v 751 e-shopech, při nichž vám vrátí peníze zpět. Mezi tyto internetové obchody mimo jiné patří i About You, Notino, Booking.com, AliExpress, Vivantis, Lindex, ZOOT, Bonami či Datart. V těchto e-shopech najdete širokou škálu zboží od elektroniky přes oblečení až po doplňky. Portál Tipli však nabízí obchody všeho druhu. Můžete jeho prostřednictvím nakoupit příslušenství do domácnosti a zahrady, věci pro mazlíčky, parfémy a kosmetiku, obuv, nebo třeba zboží z lékárny.

Casbackový portál Tipli působí také mimo Českou republiku – nakoupí jeho prostřednictvím i Slováci a Poláci. Ze všech portálů tohoto typu nabízí nejvyšší odměny a k nim navíc i další výhody. Můžete získat bonusy za doporučení portálu známému, nebo dostat 100 korun na účet při registraci za první nákup přes Tipli a další. Výhodou je také mobilní aplikace cashbackového portálu Tipli, kterou si můžete stáhnout třeba přes Obchod Google Play, nebo na Apple Store. Její používání je rovněž přehledné a jednoduché.

Tip: Cashbackový portál Tipli například nabízí až 5 % zpět z nákupu na Notino.cz. Kromě toho můžete cashback kombinovat s dalšími akčními nabídkami nebo zároveň použít Notino slevové kódy.

Recenze portálu Plná peněženka

Plná peněženka operuje na českém, ale i slovenském trhu již několik let a za tu dobu se rozrostla na 614 e-shopů. Rychle proto roste a nabízí zákazníkům také různé vychytávky, jako například vyhledávač módy Lookio.cz a věrnostní program, díky němuž může zákazník získat větší odměny.

Nabízí i bonusy za doporučení kamarádovi, vstupní bonus a bonus za propojení účtu s Facebookem, nebo za přidání rozšíření do prohlížeče. Odměnu vyplácí od jedné koruny nejpozději do tří pracovních dnů. Chybí jim však mobilní aplikace. Co se týče zákaznické podpory, v nabídce Plné peněženky stále schází možnost live chatu.

Recenze portálu Refundo

Cashbackový portál Refundo patří spíše k těm starším na trhu. Odměny za nákupy nejsou příliš vysoké. Pohybují se maximálně na 15 %. Zákazník ale má možnost získat více peněz díky věrnostnímu programu a dalším bonusům, například za doporučení kamarádovi, nebo přidání rozšíření do prohlížeče.

Refundo lidem nabízí klasický věrnostní program, kde se sbírají body. Mají ale vlastní YouTube kanál s kreslenými videi o cashbacku. Opět mu chybí mobilní aplikace i live chat. Pro získání odměny si člověk musí počkat, než si v portálu „našetří“ 25 Kč, což je poměrně ojedinělé. Vyplácení peněz poté proběhne do dvou pracovních dnů.

Recenze portálu Vratné peníze

Tento cashback portál je jedním z nejstarších u nás. Jeho výhodou je mobilní aplikace. Na stránkách portálu najdete seznam TOP 10 obchodů, kde lze získat odměnu až 15 % za nákup. Nenabízí však možnost využít live chat, nebo alespoň telefonický hovor, což je velké mínus. Pro ušetření ještě více peněz nabízí portál Vratné peníze slevové kupony a řadu dalších bonusů.

Recenze portálu Získejte.cz

Slevový portál Získejte.cz poskytuje téměř 500 partnerských internetových obchodů, ve kterých může zákazník nakupovat. Cashbacky, slevové kupony, sezónní nabídky a jiné akce, vám na nich umožní nakupovat výhodně. Tento cashbackový portál je poměrně přehledný a člověk zde najde to, co potřebuje, bez větších potíží. Jeho velkou nevýhodou však zůstává fakt, že vyplácí odměnu až od 299 korun.

Shrnutí

Který cashbackový portál se nakonec stane favoritem, už zůstává na zákaznících. Před tím, než se ale člověk rozhodne být věrný některému z výše zmíněných portálů, doporučujeme si je nejprve porovnat a teprve poté se definitivně rozhodnout. Nejlépe vychází cashback portál Tipli, jelikož nabízí vrácení až 33 % z utracené částky, má mobilní aplikaci a je stoprocentně spolehlivý.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Platy a platové třídy Úspěch v kariéře Investice a spoření