DATART - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Repasované počítače, notebooky a další

DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.)

Společnost DATART INTERNATIONAL a.s. byl český a slovenský maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku, který v létě v roce 2018 zanikl. Datart se stal součástí skupiny HP Tronic. Tato společnost, HP Tronic, provozuje v České republice elektro prodejny Euronics a online obchod Kasa.cz. HP Tronic se i nadále rozhodl používat pro elektro prodejny jako hlavní značku Datart.

Hodnocení DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.)

Přidat hodnocení
před 2,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Skladník, Prodejce, Pokladní – Praha region
Pracuji ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Tady u této firmy jde přesně vidět že na zaměstnancovi a podřízených nezáleží, pro tuhle firmu jsme jenom číslo. Nezáleží mít dobré číslo dobré % ani mít vykonanou zkoušku o EFPĚ, prostě když, se jim nelíbíte máte problém. Já mám smlouvu na neurčito a pro ně to je velký problém nemůžou mě jen tak vyhodit, tak mi začal dělat vedoucí prodejny: rozhazování směn. Ze strany vedoucího prodejny žádná komunikace nic... Jen se čeká jakou mám trpělivost a tu výpověď dám sama. Potřebuješ pomoct tak Vás argumentují to musíš umět. Když chcete žádat o pomoct o výšího postavení než vedoucí prodejny tak svámí ani nekomunikují. Hlavně že si tam hrají na mystery shopping u toho si Vás nahrávají. Hrajou si tam na vojáčky a pak na to koukají. Takové zacházení jde do kytek..

před 2,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Bývalý zaměstnanec – Anonymní – Jižní Čechy
Pracoval(a) jsem ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek, do roku 2021.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Kolegové vesměs tvořili dobrý kolektiv

Negativa firmy:

Vedoucí Nadřízení se s Vámi vůbec nebavili a všechny vaše podněty a připomínky "smetli ze stolu", arogantní chování vůči podřízeným, z jejich strany to vůbec nebyl ten TÝMOVÝ VÝKON, který firma inzeruje. Vedoucí s ničím nepomůže, celý den sedí u počítače, chodí na cigára (i s personálem) a o práci se zajímá, až když odchází domů. Všechnu práci nechá na zástupci, kterému pak vytkne, že nemá výsledky (v době kdy moc lidí nechodí) A když se pak znelíbíte nadřízenému, tak Vás do měsíce vyhodí. A jakožto teď už bývalému zaměstnanci mi bylo zakázáno na prodejně nakupovat u kohokoliv jiného, než u pana vedoucího. Navíc chybně uváděné inzeráty - 40 hodin týdně / 8 hodin směny vůbec nejsou pravda

Doporučení pro management firmy:

Větší kontrolu nad tím aby si regionalní a vedoucí poboček nemohli dělat co se jim chce

před 2,5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

I přes omezení, která přinesla současná situace firma nepropouští zamestnance, přešla velmi jednoduchým způsobem jediný možný způsob prodeje - (e schop) s tím, že zaměstnanci dokáží zákazníkům poskytnout tak perfektní servis a pomoc při nákupu, jaký má malo který e-shop. Ve zkratce: Datart je si jediný e-schop ve kterém můžete nakoupit i když nemáte počítač, přístup na internet

Negativa firmy:

před 3 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Skladník, reklamní specialista, prodavač, uklízečka, admin
Pracoval(a) jsem ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Výplata na účtě

Negativa firmy:

Naprosté oblbování zákazníků, šílený přístup nadřízených kdy levačka neví co dělá pravačka a jeden den se říká něco jiného než ten druhý. Hrozný nátlak na plnění plánů a jejich neustálého navyšování, přestože se snižuje celková návštěvnost na prodejně. Tvrdé sankce za jejich neplnění. Na prodejně jsem dělal všechno, byl jsem skladník, uklízečka, prodavač, reklamní specialista a admin za jeden plat. V podstatě nulové možnosti vlastního rozvoje v rámci firmy i mimo její rámec. Všechna jejich ''školení'' jsou interní bez jakékoliv hodnoty, jenom tam musí být účast, krom toho musíte na školení ve svém vlastním volnu a nedostanete to zaplaceno, pokud to je několika denní školení kde mají zajištěné ubytování, tak vám ani neproplatí cestu když jejich ubytování odmítnete využít, kromě praxe si z firmy nic neodnesete. Neustálé akce, měníte každý den cenovky, jen protože změnily barvu nebo cenu o 1kc, druhý den je potom měníte zpátky a takhle neustále dokola. Je to chaos.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (35)

V současné době má Datart 111 prodejen a dva e-shopy Datart.cz a Datart.sk.

I v tomto roce plánujeme pokračovat v otevírání nových Datart prodejen. Pro zákazníky tak stavíme nejhustší síť elektro prodejen s cílem, kdy zákazník bude mít prodejnu Datartu v dojezdové vzdálenosti do 30 minut od svého bydliště. Zároveň pro ně zlepšujeme naše unikátní služby, včetně velmi oblíbeného osobní odběru v prodejně do 60 minut zdarma a naší Datart dopravy. Naším cílem je jednak zvýšení komfortu pro zákazníka, ale i zrychlení těchto služeb. V e-shopech se zaměříme na zlepšení pohodlí během nakupování, především pak v mobilní verzi, kde cítíme velký potenciál dalšího růstu.

Zároveň bude Datart rozšiřovat nabídku produktů a služeb při zachování vysokého standardu péče o zákazníky. Důraz přitom bude klást na nabídku opravdových služeb elektrospecialisty, kterými se chce odlišit od ostatních.

Motto

Jejich motto Rozehraj to s Datartem přilákalo mnoho zákazníků, kteří si mohou vybrat z široké nabídky spotřebičů. Nakupovat lze také z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu. Se starými spotřebiči už nemusíte mít žádnou práci, protože DATART vám zajistí i ekologickou likvidaci.

Historie

Společnost Datart byla založena v roce 1990 Pavlem Slámou, Pavlem Bádalem, Petrem Soukupem a Charlesem Butlerem. Nejdříve se jednalo o společnost specializující se na dovoz a na velkoobchodní prodej spotřební elektroniky a nahrávatelných nosičů (CD, VHS, MD).

V roce 1992 byl zahájen maloobchodní prodej. Dočasná prodejna byla umístěna v pražském obchodním paláci Perla. O rok déle byla na Budějovické v Praze otevřena první stálá maloobchodní prodejna DATART, která už v současnosti neexistuje.

Současnost

V srpnu 2018 došlo k fúzi firmy DATART INTERNATIONAL se skupinou HP Tronic, která v ČR provozuje mimo jiné elektro prodejny Euronics. Silné zázemí skupiny HP Tronic a mnoholeté zkušenosti elektrospecialisty umožnily značce DATART postupně rozšiřovat nabídku zboží a služeb.

O HP Tronic

Jsme ryze česká společnost s významnou pozicí na trhu domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů v České republice a rovněž na Slovensku.
 • Adresa: náměstí Práce 2523, 760 01, Zlín
 • Telefon: +420 577 055 111
 • E-mail: info@hptronic.cz

Datart nabídka

V Datart prodejnách a e-shopu najdete široký sortiment spotřební elektroniky, zejména domácí spotřebiče, audio, video, PC a telekomunikační techniku včetně příslušenství.

 • Datart doprava
 • pojištění prodloužené záruky
 • pojištění výrobků
 • ekologická likvidace starých spotřebičů
 • záruční a pozáruční servis

Tip: Velké množství zboží nabízí DATART za zvýhodněné ceny. Spotřební elektroniku zde také pořídíte levněji, pokud využijete DATART slevový kód.

Datart kontakt

 • Zákaznická linka: + 420 225 991 000
 • E-mail: infolinka@datart.cz

Kariéra v DATART

Vybudovat si kariéru v DATART mohou jak studenti na brigádě, tak i uchazeči hledající volná místa na plný úvazek. Práce s nejnovější elektronikou a skvělým týmem je na denním pořádku. Rozvoj a vzdělání zaměstnanců firma zabezpečuje pomocí odborných školení, konferencí a workshopů. Pro nováčky je připravený i tzv. Entry program, který jim pomáhá zvyknout si v novém prostředí. Pro studenty středních škol DATART vytvořil i odborné praxe a díky nim tak studenti získají přehled o prodeji elektroniky. Firemní benefity nabízejí v podobě příspěvků na stravovaní, cestovního pojištění, tarifů na volání nebo Multisport karty. Volná místa v DATART stále přibývají a vybrat si můžete z velké nabídky zajímavé práce.

Kariéra v HP Tronic

Kromě stabilního zázemí nabízíme mnoho zajímavých benefitů od lékařské péče, přes životní pojištění, zvýhodněné ceny elektroniky a pobytů na našich hotelech až po slevy na energie.
 • Stipendijní program
 • Studentský klub
 • Spolupráce formou brigád
 • Odborné praxe i stáže
 • Absolventské práce

Pokud byste rádi pracovali v Datart/HP Tronic, sledujte www.hptronic.cz/kariera a www.datart.cz/zamestnani. Sledujte také naši aktuální nabídku volných pracovních míst.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Náměstí práce 2523, 760 01 Zlín

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

49973053

Založení / Zapsání do OR*:

13. 1. 1994