DATART - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Repasované počítače, notebooky a další

DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.)

Společnost DATART INTERNATIONAL a.s. byl český a slovenský maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku, který v létě v roce 2018 zanikl. Datart se stal součástí skupiny HP Tronic. Tato společnost, HP Tronic, provozuje v České republice elektro prodejny Euronics a online obchod Kasa.cz. HP Tronic se i nadále rozhodl používat pro elektro prodejny jako hlavní značku Datart.

Hodnocení DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.)

Přidat hodnocení
před 7 měsíci
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Naprosto nejhorší zaměstnavatel, u kterého jsme pracoval. Tlak na manipulaci s lidmi, jejich oblbování službami, které pro ně nejsou výhodné, tlak na prodej výrobků pochybné kvality se zvýšenou odměnou pro prodejce, kvalitní produkty bez odměny pro prodejce, prozákznický přístup brán jako něco velmi špatného. Ocenění na hranici přežití, před vánocemi krácen výkon o 30% procent. Vedení zcela bez zájmu o řešení problémů nebo nekompetentní

před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Skladník, Prodejce, Pokladní – Praha region
Pracuji ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Tady u této firmy jde přesně vidět že na zaměstnancovi a podřízených nezáleží, pro tuhle firmu jsme jenom číslo. Nezáleží mít dobré číslo dobré % ani mít vykonanou zkoušku o EFPĚ, prostě když, se jim nelíbíte máte problém. Já mám smlouvu na neurčito a pro ně to je velký problém nemůžou mě jen tak vyhodit, tak mi začal dělat vedoucí prodejny: rozhazování směn. Ze strany vedoucího prodejny žádná komunikace nic... Jen se čeká jakou mám trpělivost a tu výpověď dám sama. Potřebuješ pomoct tak Vás argumentují to musíš umět. Když chcete žádat o pomoct o výšího postavení než vedoucí prodejny tak svámí ani nekomunikují. Hlavně že si tam hrají na mystery shopping u toho si Vás nahrávají. Hrajou si tam na vojáčky a pak na to koukají. Takové zacházení jde do kytek..

před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Bývalý zaměstnanec – Anonymní – Jižní Čechy
Pracoval(a) jsem ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek, do roku 2021.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Kolegové vesměs tvořili dobrý kolektiv

Negativa firmy:

Vedoucí Nadřízení se s Vámi vůbec nebavili a všechny vaše podněty a připomínky "smetli ze stolu", arogantní chování vůči podřízeným, z jejich strany to vůbec nebyl ten TÝMOVÝ VÝKON, který firma inzeruje. Vedoucí s ničím nepomůže, celý den sedí u počítače, chodí na cigára (i s personálem) a o práci se zajímá, až když odchází domů. Všechnu práci nechá na zástupci, kterému pak vytkne, že nemá výsledky (v době kdy moc lidí nechodí) A když se pak znelíbíte nadřízenému, tak Vás do měsíce vyhodí. A jakožto teď už bývalému zaměstnanci mi bylo zakázáno na prodejně nakupovat u kohokoliv jiného, než u pana vedoucího. Navíc chybně uváděné inzeráty - 40 hodin týdně / 8 hodin směny vůbec nejsou pravda

Doporučení pro management firmy:

Větší kontrolu nad tím aby si regionalní a vedoucí poboček nemohli dělat co se jim chce

před 3,5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti DATART (HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.) na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

I přes omezení, která přinesla současná situace firma nepropouští zamestnance, přešla velmi jednoduchým způsobem jediný možný způsob prodeje - (e schop) s tím, že zaměstnanci dokáží zákazníkům poskytnout tak perfektní servis a pomoc při nákupu, jaký má malo který e-shop. Ve zkratce: Datart je si jediný e-schop ve kterém můžete nakoupit i když nemáte počítač, přístup na internet

Negativa firmy:

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (36)

V současné době má Datart 111 prodejen a dva e-shopy Datart.cz a Datart.sk.

I v tomto roce plánujeme pokračovat v otevírání nových Datart prodejen. Pro zákazníky tak stavíme nejhustší síť elektro prodejen s cílem, kdy zákazník bude mít prodejnu Datartu v dojezdové vzdálenosti do 30 minut od svého bydliště. Zároveň pro ně zlepšujeme naše unikátní služby, včetně velmi oblíbeného osobní odběru v prodejně do 60 minut zdarma a naší Datart dopravy. Naším cílem je jednak zvýšení komfortu pro zákazníka, ale i zrychlení těchto služeb. V e-shopech se zaměříme na zlepšení pohodlí během nakupování, především pak v mobilní verzi, kde cítíme velký potenciál dalšího růstu.

Zároveň bude Datart rozšiřovat nabídku produktů a služeb při zachování vysokého standardu péče o zákazníky. Důraz přitom bude klást na nabídku opravdových služeb elektrospecialisty, kterými se chce odlišit od ostatních.

Motto

Jejich motto Rozehraj to s Datartem přilákalo mnoho zákazníků, kteří si mohou vybrat z široké nabídky spotřebičů. Nakupovat lze také z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu. Se starými spotřebiči už nemusíte mít žádnou práci, protože DATART vám zajistí i ekologickou likvidaci.

Historie

Společnost Datart byla založena v roce 1990 Pavlem Slámou, Pavlem Bádalem, Petrem Soukupem a Charlesem Butlerem. Nejdříve se jednalo o společnost specializující se na dovoz a na velkoobchodní prodej spotřební elektroniky a nahrávatelných nosičů (CD, VHS, MD).

V roce 1992 byl zahájen maloobchodní prodej. Dočasná prodejna byla umístěna v pražském obchodním paláci Perla. O rok déle byla na Budějovické v Praze otevřena první stálá maloobchodní prodejna DATART, která už v současnosti neexistuje.

Současnost

V srpnu 2018 došlo k fúzi firmy DATART INTERNATIONAL se skupinou HP Tronic, která v ČR provozuje mimo jiné elektro prodejny Euronics. Silné zázemí skupiny HP Tronic a mnoholeté zkušenosti elektrospecialisty umožnily značce DATART postupně rozšiřovat nabídku zboží a služeb.

O HP Tronic

Jsme ryze česká společnost s významnou pozicí na trhu domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů v České republice a rovněž na Slovensku.
 • Adresa: náměstí Práce 2523, 760 01, Zlín
 • Telefon: +420 577 055 111
 • E-mail: info@hptronic.cz

Datart nabídka

V Datart prodejnách a e-shopu najdete široký sortiment spotřební elektroniky, zejména domácí spotřebiče, audio, video, PC a telekomunikační techniku včetně příslušenství.

 • Datart doprava
 • pojištění prodloužené záruky
 • pojištění výrobků
 • ekologická likvidace starých spotřebičů
 • záruční a pozáruční servis

Tip: Velké množství zboží nabízí DATART za zvýhodněné ceny. Spotřební elektroniku zde také pořídíte levněji, pokud využijete DATART slevový kód.

Datart kontakt

 • Zákaznická linka: + 420 225 991 000
 • E-mail: infolinka@datart.cz

Kariéra v DATART

Vybudovat si kariéru v DATART mohou jak studenti na brigádě, tak i uchazeči hledající volná místa na plný úvazek. Práce s nejnovější elektronikou a skvělým týmem je na denním pořádku. Rozvoj a vzdělání zaměstnanců firma zabezpečuje pomocí odborných školení, konferencí a workshopů. Pro nováčky je připravený i tzv. Entry program, který jim pomáhá zvyknout si v novém prostředí. Pro studenty středních škol DATART vytvořil i odborné praxe a díky nim tak studenti získají přehled o prodeji elektroniky. Firemní benefity nabízejí v podobě příspěvků na stravovaní, cestovního pojištění, tarifů na volání nebo Multisport karty. Volná místa v DATART stále přibývají a vybrat si můžete z velké nabídky zajímavé práce.

Kariéra v HP Tronic

Kromě stabilního zázemí nabízíme mnoho zajímavých benefitů od lékařské péče, přes životní pojištění, zvýhodněné ceny elektroniky a pobytů na našich hotelech až po slevy na energie.
 • Stipendijní program
 • Studentský klub
 • Spolupráce formou brigád
 • Odborné praxe i stáže
 • Absolventské práce

Pokud byste rádi pracovali v Datart/HP Tronic, sledujte www.hptronic.cz/kariera a www.datart.cz/zamestnani. Sledujte také naši aktuální nabídku volných pracovních míst.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Náměstí práce 2523, 760 01 Zlín

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

49973053

Založení / Zapsání do OR*:

13. 1. 1994