Jak na stahování z Youtube? | VímVíc.cz

Jak na stahování z Youtube?

29. 09. 2019

Každému se jistě někdy stalo, že našel na Youtube zajímavou skladbu, kterou si chtěl dát do telefonu nebo přehrávače, aby ji mohl poslouchat kdykoliv a kdekoliv. Nebo jste našli video a chtěli jste si ho přehrát později, až budete mít čas, ale i bez připojení k internetu. V takových případech určitě oceníte návod, jak si poradit se stahováním souborů z Youtube, jelikož v samotné platformě to není možné.

Jak na stahování z Youtube_telefon

Stahování z Youtube není možné přes jeho platformu

Youtube je místo, kam může po vytvoření vlastního účtu nahrát kdokoliv své vlastní video a pokud k tomu dá daný uživatel oprávnění, může si jej také kdokoliv přehrát. Jedná se o jednu z absolutně největších platforem pro nahrávání videí. Vyhledávat jednotlivé záznamy lze pomocí horní lišty a také pomocí různých filtrů pro určení délky videa, jeho data nahrání, kvality a dalších parametrů. Na Youtu lze také sledovat celé online filmy zdarma.

Každého uživatele jako první napadne hledat tlačítko „stáhnout“ přímo na stránce s otevřeným videem. Tam však nic takového nenajdete. Stahování z Youtube není možné přímo přes tuto platformu. Pokud si chcete video nebo skladbu uložit na svůj disk do počítače, musíte zvolit jiný postup a stahovat soubor obvykle přes specifické weby.

Alternativní možností je opustit Youtube a vyhledat písničku nebo video na jiném serveru, kde by mohl jít tento soubor stáhnout. Počítejte však s tím, že na Ulož to a jiných webech pro stahování není rozhodně tolik obsahu jako na Youtube a často tam na požadované video nenarazíte. Zvláště pokud se jedná o záznam, který byl na Youtube nahraný běžným uživatelem.

Youtube sám o sobě neumožňuje stahování videí a skladeb ze své platformy, nabízí pouze nahrávání. Pro stahování je třeba zvolit jiný způsob.

Nejznámější a nejspolehlivější Youtube konvertory

Stahování z Youtube neprobíhá klasickým způsobem, ale přes takzvané konvertory (anglicky convertery). To jsou stránky, které zjednodušeně řečeno nahrají video z Youtube a pak vám jej samy umožní stáhnout. Pokud zadáte do vyhledávače „youtubeconverter“ zobrazí se vám velká nabídka různých stránek. Ne všechny jsou však spolehlivé a některé dokonce nabízejí jen reklamu a stažení nezprostředkují.

Abyste nenarazili na příliš takových podvodných stránek a neodradilo vás to ze snahy uložit si skladby nebo videa pro svou potřebu na disk, máme pro vás dobrý tip. Například stránka Yout je velice často používaná a funguje spolehlivě. Ačkoliv není sama česká, nabízí v sobě překladač. Najdete ji na webové adrese yout.com . Na Youtu stačí pouze z Vaší url oblíbeného videa na Youtube umazat část "UBE" a můžete bez dalšího hledání stáhnout, které si právě přehráváte na Youtube.

Dále pak existuje ještě mnoho dalších podobných webových stránek. Za zmínku stojí určitě y2mate.com nebo onlinevideoconverter.com . Oba servery jsou v angličtině. Fungují bez problémů, byť občasný výpadek může nastat u jakéhokoliv webu. Pokud budete dohledávat jiné konvertory, sledujte jejich recenze nebo volte pro větší jistotu takové, které nabízí vyhledávač na prvních místech.

Stahování z Youtube probíhá pomocí konvertorů. Stáhnout si můžete videa i písničky například z Yout, který je všeobecně známý, prověřený a dobře funkční.

Některé weby umožňují i stahování z Youtube v češtině

Poslední výše zmíněné weby jsou sice spolehlivé, ale jsou v angličtině. Stejně tak jako mnoho dalších webů, které najdete přes vyhledávač. To může být pro někoho problém. Přestože se v nich dá dobře zorientovat a naučit se s nimi pracovat, neangličtináři ocení spíše možnost stahování z Youtube česky a v prostředním, kterému rozumějí. Službu stahování z Youtube naštěstí nabízí i celá řada českých serverů.

Jak na stahování z Youtube_tablet

Pokud chcete stahovat v prostředí s českým jazykem, nabízí se jeden známý český web. Jeho název je Přehraj to a najdete ho na stejnojmenné adrese. Velkou výhodou je, že umožňuje stahování, přehrávání i ukládání souborů. Je to však placená služba, což může mnohé, kteří si chtějí stáhnout jen jeden soubor, odradit.

Pro nalezení dalších webů v češtině zadejte do vyhledávače české heslo. Například stahuj z Youtube a další. Ačkoliv najdete při vyhledávání i zahraniční weby, objeví se vám z velké části české. Mezi ty, které můžete použít, byť občasně nemusí fungovat nebo mohou zobrazovat reklamy, patří například 2conv.com nebo flvto.biz .

Stahování je možné i z českých webů. Nejspolehlivější a placený je Přehraj to. Použít můžete bezpečně například 2conv.com nebo flvto.biz nebo již zmíněný Yout.

Jak na stahování písniček a videí

Pokud budete stahovat přes jakýkoliv konvertor, určitě narazíte na velice podobné rozhraní. Je třeba zadat odkaz na Youtube stránku. Na základě této adresy pak server pozná, o jakou skladbu nebo o jaké video se jedná. Odkaz najdete buďto po kliknutí na video pravým tlačítkem myši nebo jej zkopírujte z horní lišty.

Vedle pole, kam zadáváte adresu videa, najdete na konvertorech obvykle i další tlačítka pro nastavení. Ta určují, v jakém formátu se mají z Youtube videa stáhnout. Pro uložení videa zvolte takové typy souborů, které přehrávání umožňují. Nejčastěji používané jsou MP4 nebo AVI. Pokud si můžete vybrat i kvalitu, volte takovou, aby byla dostačující pro zařízení, ve kterém budete video sledovat. Většina uživatelů raději stahuje déle a volí vyšší kvalitu.

V případě, že chcete stáhnout jen hudbu a následně si ji dát do svého přehrávače, může se stát, že vám nebude formát MP4 a AVI fungovat. Chcete-li stáhnout z Youtube písničky speciálně pro MP3 přehrávač, zvolte formát MP3. Počítejte ale s tím, že MP3 soubor je určený jen pro hudbu a zprostředkuje vám pouze zvukovou stopu, nikoliv obraz.

Pro stahování je třeba mít odkaz, kde se dané video na Youtube nachází. Pro uložení písniček použijte soubory typu MP3, pro videa zase MP4 nebo AVI.

Co byste měli při stahování z Youtube vědět

Mnoho z výše zmíněných stránek, přes které můžete videa a písničky stahovat, nepodporují jen platformu Youtube. Po vložení odkazu na video například ze sociální sítě Facebook nebo jiného serveru, který uložení video souborů na vlastní disk nepodporuje, je možné stahovat i odtud. Ne každá stránka je však kompatibilní se všemi zdroji videí. Obvykle je přímo na webu uvedeno, pro jakou konverzi je využití možné.

V případě, že vyhledáte stránku, která po vás bude chtít za stažení peníze, dobře si ověřte, zda se nejedná o podvod, než si tuto službu zaplatíte. Ani servery se stahovacím programem zdarma nemusejí být bezpečné. Hrozí riziko, že se do počítače dostane vir, a v lepším případě, že jen nebude stahování funkční a budou se vám pouze zobrazovat reklamy. Bezpečnější je vždy využívat ověřené weby.

Nezapomínejte na to, že i obsah, který je na Youtube nahraný, má svého autora, který má k němu autorské právo. Stahujte proto písničky a videa jen pro své použití a nešiřte je dále, a to ani za peníze, ani zdarma a ani po úpravně nebo po pozměnění. Rozhodně také nevydávejte obsah získaný přes konvertory za svůj vlastní. Jestli chcete vytvářet vlastní obsah, na kterém budete vydělávat, přečtěte si návod, jak se stát youtuberem .

Tip: Co takhle se místo stahování hudby naučit na hudební nástroj a vytvářet vlastní? Široký výběr hudebního vybavení najdete na Kytary.cz. Levněji nakoupíte, pokud uplatníte Kytary.cz slevové kupóny.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Zábava a volný čas Návody