Jak být v práci šťastnější | VímVíc.cz

Jak být v práci šťastnější

27. 03. 2018

Práce je nutnost, neměla by to ale být otrava. Přece jen v zaměstnání člověk tráví značnou část svého dne. Jak ale na to aby vaše produktivita v práci byla lepší, abyste se nenudili a nebyli otrávení? Máme pro vás pár tipů, které zaručeně zaberou.

23

Pomoci mohou maličkosti

Pokud pracujete na klasický hlavní pracovní poměr, pak je váš fond pracovní doby téměř stoprocentně 40 hodin týdně a to není zrovna málo. Proto byste se v práci měli cítit, co nejpříjemněji to jde, k tomu můžou pomoci ale i úplné maličkosti. Možná tomu nevěříte, ale i taková drobnost jako třeba dobrý oběd, vám může den v práci zpříjemnit.

Hoďte se do gala jen tak pro radost

Jedním ze způsobů, jak si den v práci vylepšit, je i vzhled. Proč se jednou jen tak nenamalovat, nevzít si pěknou sukni nebo novou kravatu, i když není důvod? To že budete vypadat skvěle, totiž podpoří i to, abyste se skvěle cítili. A navíc ty poklony, jak vám to sluší, které na vás budou kolegové chrlit, vám ten den také o dost vylepší.

Pěkný outfit nebo dobré jídlo, i to je malý krůček pro váš lepší den.

Dobrá svačina nebo oběd taky potěší

Připravte si večer doma dobrou svačinu nebo vaše oblíbené jídlo do krabičky a vezměte si ho do práce k obědu. Od rána se pak budete těšit, až přijde čas oběda a budete si tu dobrotu moci vychutnat. Konzumace dobrého jídla vás navíc potěší a budete se při práci cítit spokojenější. A pokud se vám vařit nechce, zkrátka si o pauze na oběd zajděte do nějaké dobré restaurace!

Poslouchejte svou oblíbenou hudbu

Pokud pracujete na PC a máte možnost zapnout si třeba YouTube, tak si pusťte nějaké své oblíbené songy a uvidíte, jak vám hned půjde práce lépe od ruky. Pozitivní hudba je totiž ta nejlepší motivace snad úplně pro každého!

Zacvičte si před prací

Možná zní šíleně, že byste měli vstávat o 20 minut dřív kvůli cvičení. Dokonce vás třeba napadá, že naopak budete víc unaveni, než když si přispíte a cvičit nebudete. Ale opak je pravdou. Nikdo neříká, že si musíte dát do těla šíleným způsobem, ale třeba jóga nebo pilates jsou pro ranní cvičení ideální volbou. Nakopne vás to natolik, že budete mít naprosto skvělý den, ta energie, kterou po cvičení ucítíte je k nezaplacení.

Muzika nebo třeba jen malý úsměv dokáže zvednout náladu naprosto každému.

Práce hrou

Vymýšlejte si nejrůznější mini hry, které vám den v práci zpříjemní. Například si dejte za cíl, že stihnete vyřídit 100 emailů za hodinu. Pokud se vám do povede, za odměnu si dejte třeba kafíčko. I čokoláda nebo třeba dortík může být dobrá motivace k práci.

Můžete také se navzájem hecovat se svými kolegy, kdo, co stihne rychleji. Uvidíte, jak se najednou z nudné rutiny stane fajn zábava.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Úspěch v kariéře Ze života Ze života firem a kanceláří