Jak přežít ve vedru aneb Teplo v kanceláři | VímVíc.cz

Jak bojovat s vedrem v kanceláři?

13. 07. 2017

Každý se s vedrem v letních měsících vyrovnává jinak. Jaké jsou ale osvědčené tipy a triky na to, abyste v kanceláři přes léto vydrželi, aby vás teplo nepoložilo a necítili jste se unavení?

Jak bojovat s vedrem v kanceláři

V létě je nám teplo. Snažíme se s nepříznivými podmínkami bojovat všemožnými způsoby. Jaké jsou ale ty nejosvědčenější?

1. Větrák nebo klimatizace

Nejen v tom největším vedru se bude hodit buď klimatizace anebo alespoň větrák. Vždy ale pamatujte na to, že čím větší je venku teplo, tím větší by mělo být i teplo v kanceláři. Jednoduše, pokud je venku kolem 35 stupňů, klimatizace by měla být nastavena ideálně na 28. Jinak hrozí nebezpečí nachlazení. Pokud ovšem klimatizaci ani větrák nemáte, nezoufejte. Můžete si ještě otevřít okno.

A co takhle mobilní klimatizace? Další možnost, jak si zpříjemnit vzduch v práci ze dne na den.

2. Rozprašovač

Rozprašovač s vodou můžete buď vyrobit vlastní anebo zakoupit jakýkoli s nějakou lehkou vůní. Vždy ale pamatujte na to, že žádná vůně by neměla být příliš výrazná, aby to kolegům nebylo nepříjemné. To co se líbí vám se totiž nemusí líbit každému.

Dbejte na pocity ostatních. Nezapomínejte, že v kanceláři nesedíte sami.

3. Dodržujte pitný režim

Pijte, pijte, a ještě jednou pijte. I když zrovna nemáte žízeň, snažte se pít prostě jenom proto, že je venku teplo. Jestli máte problém s time managementem, a na pití vám prostě nezbývá čas a zapomínáte na to, nastavte si časovač. Jinak hrozí nejen bolest hlavy, ale nakonec třeba i dehydratace a pocity malátnosti. Pít se dá voda, nealkoholické pivo nebo voda se lžičkou umeoctu. Umeocet vás nakopne podobně jako káva a navíc přispěje k odkyselení organismu.

Pitný režim je nejzásadnější. Pokud na pití zapomínáte, nastavte si časovač, který vás na to upozorní.

4. Zvolte prodyšné oblečení

Jestliže počasí hlásí vedro a vy víte, že budete sedět celý den v kanceláři, zvolte vhodný oděv. Nejlépe uděláte, když si vezmete něco vzdušného a příjemného. Ženy pravděpodobně ocení overaly anebo lehké sukně. Místo uzavřených tenisek zvolte otevřenou obuv jinak večer nebudete spokojení.

A když je teplo i vašemu počítači? Můžete zkusit vodní chlazení.

5. Dejte si lehký oběd

Ikdyž je svíčková výborná věc, nepřetěžujte v letních měsících váš žaludek. Oběd nevynechávejte, zkuste si ale připravit něco opravdu lehkého a zdravého. Lehkou stravu navíc tělo cení ještě spíš, pokud se zrovna snažíte hubnout do plavek. Zeleninový salát, mozzarrellu s rajčaty a bazalkou nebo lehkou bagetu.

Svíčkovou se šesti si asi raději nechte na jindy.

6. Když už to jinak nejde, pracujte z domova

Práci z domova nabízí v poslední době čím dál více firem, pokud to povaha práce dovoluje. Jestli tedy máte tu možnost a v kanceláři se v poslední době cítíte pomalu jako vařená ryba, zkuste homeoffice.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Pracovní právo