S jakým přístupem jít zítra do práce, aby se nám dařilo? | VímVíc.cz

S jakým přístupem jít zítra do práce, aby se nám dařilo?

16. 05. 2017

Bojíte se rutiny a zdá se vám, že už nemáte, co do práce přinést? Inspirujte se našimi tipy a získejte novou motivaci.

S jakým přístupem jít zítra do práce, aby se nám dařilo?

Pracovní uspokojení se s mění podle toho, kolik času už jsme v práci strávili. Absolventi jsou většinou v práci nadšení, mají pocit, že získali práci snů, těší se, jak pomohou změnit spoustu věcí, zapojí se do různých projektů a vůbec – nejlépe skoro změní svět. Postupem času ale zjišťují, že jejich cesta není tak jednoduchá, a že se jim zatím podařilo splnit pouze pár položek z listu přání. S dalším časem stráveným v práci, který se nevyvíjí podle představ, postupně každému začnou ubývat síly.

Jak se do práce vracet s úsměvem? Mrkněte na pár tipů.

#1 Soustřeďte se na to, čeho chcete dokázat

Začátek nového roku je pro každého poměrně hektický. Je třeba spočítat, co všechno přinesl minulý rok a zároveň se připravit na rok nový. Zkuste proto mezi tímhle vším nezapomínat, co přesně vás na této práci baví, a co je váš cíl. Pomůže vám to stále pracovat soustředěně, s radostí a bez zbytečné prokrastinace.

Začněte pokaždé tím, co je pro vás nejtěžší splnit.

#2 Vždy začněte nejtěžším úkolem

I když se to může zdát demotivující, opak je pravdou. Tím, že splníte nejnepříjemnější úkol, bude se vám poté později lépe pracovat na těch snadnějších. Komu by se totiž chtělo po splnění lehkého úkolu jít hned na plnění stále složitějších. Jak si naplánovat jednotlivé úkoly? Postupujte proto od těch, které jsou pro vás největší výzvou.

#3 Nepanikařte ve složitých situacích

Není to jednoduché, ale je třeba na to pamatovat. Lidé, kteří v obtížných situacích zachovají chladnou hlavu, mají větší pravděpodobnost, že se jim obtížnou situaci podaří vyřešit.

#4 Důvěřujte svým schopnostem

Co se týče byznysu, ale nejen toho – pokud ve vás, jakožto v silného vůdce, váš tým věří, vytvoříte si kolem sebe pevnou základnu, která se poté postará o to, že váš byznys bude růst. Důvěra mezi jednotlivými členy je klíčová.

#5 Nevzdávejte se

I když to často není vůbec jednoduché, mějte na paměti stále jednu z nejdůležitějších věcí - i po několikátém neúspěchu – nikdy se nevzdávejte. Přijdou chvíle, kdy se vám možná bude zdát, že už nevíte kudy kam. Myslete ale pořád na to, že vždy je cesty ven. Jen se to na první pohled tak nemusí zdát.

Inspirováno článkem z Entrepreneur.com.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Úspěch v kariéře Ze života Ze života firem a kanceláří