Péče o oční okolí: krém na pleť kolem očí | VímVíc.cz

Péče o oční okolí: proč potřebujeme krém na pleť kolem očí?

14. 06. 2023

Většina žen věnuje každodenní péči o pleť velkou pozornost. Každý den používá různé druhy krémů, peelingů, tonik a masek, které jsou zaměřeny na zlepšení stavu pleti, zajištění hydratace a vyhlazení. Podmínkou správné a účinné péče je však používání vhodné a kvalitní kosmetiky.

Některé produkty jsou určeny pro péči o pokožku obličeje, jiné jsou určeny pouze pro péči o oblast kolem očí. Proč k tomuto rozdělení dochází? V následujícím článku se dozvíte detaily péče o pleť pod očima a na jaké nejlepší oční krémy byste měli obrátit pozornost.

Na webových stránkách Makeup.cz najdete obrovský sortiment produktů pro péči o jemnou pokožku obličeje od předních světových značek jako Clinique, La Roche-Posay, Vichy atd.

Makeup

5 důvodů, proč oční okolí potřebuje speciální péči

Kůže kolem očí je nejtenčí. Není elastická a snadno se poškozuje třením.

Je v této oblasti obrovské množství krevních a lymfatických cév. Tmavé kruhy a otoky se objevují právě kvůli tomu.

V této oblasti skoro nejsou umístěny mazové žlázy, proto je mnohem náchylnější k suchu. Ochranný hydrolipidický film se proto obnovuje mnohem déle.

Pokožka kolem očí produkuje méně přírodního kolagenu a elastinu. Právě v oblasti očí jsou nejvíce patrné první vrásky.

Kůže očních víček je velmi citlivá. Na jakékoli složky pečující kosmetiky, které jí nevyhovují, okamžitě reaguje podrážděním.

Rozdíly mezi krémem na obličej a očním krémem

Nikdy byste neměli používat pleťový krém na oblast kolem očí. Pleť pod očima vyžaduje zcela jinou a speciální péči. Stává se také, že krém, který aplikujeme na celý obličej, může způsobit alergické reakce a podráždění v okolí očí. Proto by nejlepší oční krém měl poskytovat dobrý hydratační účinek.

Ve složení musíte hledat komplexy zodpovědné za zklidnění podráždění, snížení otoků a udržení správné úrovně hydratace. Mladí lidé by měli používat především oční krémy, které mají hydratační účinek. V případě zralé pleti je lepší používat krémy, které vyhlazují vrásky, obnovují a dodávají pružnost. Nejlepší oční krém pro zralou pleť by měl obsahovat účinné složky proti stárnutí. Navíc byste měli použít i vysoce koncentrované sérum s aktivními látkami.

Co způsobuje problémy s pokožkou kolem očí?

Viditelné problémy kolem očí jsou nejčastěji způsobené poruchami v oběhovém a lymfatickém systému. V této situaci cévy odpovědné za zásobování buněk kyslíkem a živinami, stejně jako za odstraňování škodlivých metabolických produktů, neodstraňují zbytečnou vodu, což způsobuje otoky a další problémy.

Nejpatrnější jsou hned po probuzení, protože vleže se brání volnému toku krve z obličeje k srdci. Když se však začneme hýbat a věnovat se každodenním činnostem, otoky a kruhy pod očima budou méně viditelné – to je zcela přirozený proces. Když však po nějaké době otoky nezmizí, je to příznak, že ke řešení tohoto problému musíte přistoupit se vší vážností. Nejčastější faktory, které narušují správný krevní oběh, jsou především:

  • Nezdravý životní styl
  • Nedostatek spánku
  • Stres
  • Dlouhodobá práce u počítače
  • Špatné stravovací návyky (včetně nadměrného užívání soli)
  • Zneužití alkoholu
  • Dehydratace

Co potřebuje jemná pokožka kolem očí?

Nejlepší krémy určené k péči o pokožku kolem očí by měly mít lehkou texturu, která usnadní aplikaci a vstřebávání produktu. Správně vybrané aktivní složky a přírodní extrakty poskytnou komplexní péči o jemnou pokožku pod očima, proto doporučujeme používat krémy obsahující např. extrakt z aloe vera, kolagen, vitamíny E a K, extrakt z ginkgo biloba, extrakt z chrpy, fytohormony, výtažky z mořských řas, kyselinu hyaluronovou.

TOP 3 přípravky pro péči o oční okolí

1. Sensibio Eye Bioderma

Pro citlivou pleť značka Bioderma vytvořila gel na oční okolí Sensibio Eye. Patentovaný komplex Toleridine snižuje citlivost pokožky a zvyšuje její pevnost. Kofein zmírňuje otoky. Kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a vyhlazuje jemné vrásky kolem očí.

2. Vichy Liftactiv Yeux

Lifting krém proti vráskám poskytuje komplexní péči o oční okolí: vyhlazuje vrásky, odstraňuje tmavé kruhy a otoky. Inovativní složení krému je obohaceno o tři aktivní složky: rhamnózu, kofein a extrakt z jírovce, které jsou známé pro své vlastnosti proti stárnutí. Liftactiv Yeux je považován za nejlepší oční krém pro zralou pleť. Díky obsahu termální vody Vichy a vitamínu C se aktivují metabolické procesy, které zabraňují stárnutí.

3. L'Oreal Paris Revitalift Filler Eye Cream For Face

Prevence příznaků stárnutí je hlavním účinkem tohoto očního krému, navíc zajišťuje účinnou péči o pokožku obličeje, omlazuje a navrací zdravou záři! Krém L'Oreal Revitalift Filler je obohacen o kyselinu hyaluronovou, která účinně hydratuje pokožku obličeje a redukuje vrásky.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Zábava a volný čas Rodina Nákupy Návody