Dovolená: Kam jet za mořem v létě a kam v zimě? | VímVíc.cz

Dovolená: Kam jet za mořem v létě a kam v zimě?

21. 10. 2017

Plánujete si dát oraz od práce a vyrazit na dovolenou v podzimních dnech nebo v zimě? Kam se nejvíce jezdí a kolik nás dovolená u moře v zimě bude stát?

Dovolená: Kam se jet za mořem v létě a kam v zimě?

Léto u moře

Oblíbené letní dovolené v posledních letech neznamenají už jen odpočinek v Chorvatsku nebo Itálii. Mnoho lidí se čím dál častěji vydává letecky do vzdálenějších končin jako je Řecko nebo Tunisko. Pokud si dovolenou v práci totiž naplánujete brzy a začnete s předstihem i vybírat hotel nebo apartmán, můžete nakonec mít příjemnou dovolenou za velmi přijatelnou cenu.

TOP letní destinace:

  • Španělsko
  • Bulharsko
  • Turecko
  • Řecko
  • Tunisko

Jaké země jsou hitem letních dovolených?

Španělsko

Španělsko je v posledních letech velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Nejen, že zde čekají krásné pláže a čisté moře, ale také spoustu světoznámých letovisek, které stojí za to navštívit. Gurmány potěší jídlo a pití a všechny také hotely, které slibují dobrou úroveň třeba již od dvou hvězdiček. Návštěvníky těší také dobrá infrastruktura, kterou ocení hlavně, když budou chtít Španělsko objevovat, z co nejvíce možných stran.

Španělsko patří mezi velmi oblíbené letní dovolenkové destinace.

Bulharsko

Bulharsko je další zemí, které je mezi českými turisty velmi oblíbená. Slibuje totiž velmi příjemné mělké pláže, které ocení hlavně rodiny s dětmi, služby na velmi dobré úrovni, a k tomu lákavě nízké ceny. Pokud tedy hledáte cenově dostupnou dovolenou, kde se můžete vyřádit vy i vaše děti, Bulharsko by vás mohlo zaujmout.

Turecko

Pokud vás lákají služby na velmi dobré úrovni, možnost nejrůznějších výletů po okolí anebo odpočinek na krásných plážích, Turecko nezklame. Čeští dovolenkáři si Turecko oblíbili také kvůli pověstnému, stále hezkému počasí. Jestli se příští léto rozhodnete jet do Turecka, vybírat můžete buď z hotelů na Turecké riviéře, které jsou cenově dostupnější, anebo z hotelů západního pobřeží, kde si už trochu připlatíte.

Plánujete vyjet na dovolenou a chcete se naučit anglicky? Mrkněte na kurz Angličtina na cesty.

Řecko

Řecko patří dlouhodobě mezi dovolenkové stálice. Najdete tady jednu z nejčistších přírod a vybírat můžete z široké nabídky různých hotelů nebo apartmánů. Samozřejmostí je zde čisté krásné moře a typické bílé domečky. Můžete hledat také ubytování v soukromí, pokud hledáte skutečný odpočinek od práce.

Bílé domy s modrými střechami patří do tradičního výhledu v řeckých končinách.

Tunisko

Jestli hledáte cenově dostupnou dovolenou, která bude mít ovšem exotickou atmosféru se spolehlivě krásným počasím, můžete zvolit Tunisko. Čekat na vás bude pohodlí, velmi dobré služby a k tomu mnoho programů pro vaše ratolesti. Zaujmout vás mohou také výlety do pouště nebo prozkoumávání památek.

Tip: Vybavte se na dovolenou novými plavkami na e-shopu Astratex. Výhodný nákup si zajistíte, když na objednávku uplatníte Astratex slevový kód.

Zima u moře

Jestli ovšem plánujete dovolenou na tuto zimu, mrkněte, kam se za teplem jezdí nejčastěji.

TOP zimní destinace u moře:

  • Thajsko
  • Kuba
  • Dominikánská republika
  • Brazílie

Thajsko

Thajsko je pro zimní výlety a exotikou nejoblíbenější. Turisty láká hlavně krásné čisté moře, nádherná příroda a velmi levné služby. Dalším lákadlem je také snadné cestování, které v Thajsku skutečně stojí za to.

Kuba

Kuba je Čechy v zimě velmi oblíbená a není divu. Kdo by nechtěl nasát atmosféru místa, kde jakoby se zastavil čas? Doutníky, koktejly, rum, parádní veteráni a krásné pláže. Dalším lákadlem je také hudba, která se rozeznívá celým ostrovem a láká k tanci v ulicích. Přidáte se?

Dovolená tohoto typu v zimě vás vyjde přibližně na 30 000 Kč, pokud vše zařizujete s předstihem.

Dominikánská republika

Dominikánská republika je velmi oblíbená hlavně pro své krásné pláže a místa, která vypadají, jak když tam člověk nikdy nevkročil. Neposkvrněné prostředí nabízí nejvíce národních parků v Karibiku a není tedy náhodou, že se jí přezdívá "Perla Karibiku". Jedná se totiž opravdu o tropický ráj.

Brazílie

Posledním tipem na zimní dovolenou je Čechy zatím ne příliš objevená Brazílie. Ta je známá pro nekonečné pláže, po kterých můžete jezdit i autem. Brazilská atmosféra láká k tanci v ulicích anebo k pohodové relaxaci na krásných plážích. Návštěva "Perly Jižní Ameriky" by vás tedy skutečně neměla zklamat.

Nehledáte ani tak dovolenou jako spíš novou práci? Mrkněte na volné pracovní nabídky.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Ze života firem a kanceláří