6 způsobů, jak zjistit, kterým směrem se ve vaší kariéře vydat | VímVíc.cz

6 způsobů, jak zjistit, kterým směrem se ve vaší kariéře vydat

03. 01. 2018

Mnoho z nás má někdy pocit, že naše kariéra se neubírá tím správným směrem. Co je ale vlastně správně? Jak poznat, co by nás mohlo bavit a čemu bychom se mohli věnovat, když máme pocit, že jsme uvízli na mělčině? Inspirujte se našimi tipy.

6 způsobů, jak zjistit, kterým směrem se ve vaší kariéře vydat

1. Mluvte s lidmi

Možná budete překvapeni tím, kolik se můžete naučit jenom tím, že budete poslouchat ostatní lidi. Dobře, někdy se nedozvíte víc než to, jak byla strašná zácpa na cestě do práce, ale jindy, když posloucháte pozorně (a někdy i mezi řádky), získáte vhled do motivace jiných lidí, jejich nadějí, snů a ambicí. A pokud si nakonec spojíte všechno dohromady, můžete jednoduše zjistit, jak se úspěšní lidé dostali tam, kde jsou, a poté jít tím stejným směrem.

Spojením naděje, snů a ambicí jiných lidí se můžete mnoho naučit.

2. Začněte okamžitě a nic neodkládejte

Nezávisle na tom, co obecně chcete dělat, nikdy neuškodí prostě začít. A to opravdu s čímkoli. Vylepšete si profil na LinkedIn, začněte rozesílat newsletter anebo se naučte jak na Google Apps. Existuje tolik věcí, co pro svoji kariéru můžete udělat okamžitě a není důvod získávání nových znalostí odkládat.

Podívejte se na online kurzy a rekvalifikujte se pro získání lepší a zajímavější pracovní pozice.

3. Připravte se na dlouhou cestu

Falešný dojem je ten, že přijde magický moment zjištění, co dělat se svým životem. Že nás snad najednou osvítí neskutečná jistota toho, jak chceme pracovat a najednou bude náš život perfektně nalinkovaný. V reálu se ale život mění každou chvíli a my musíme měnit plány za pochodu. Takové situace jsou ale naprosto normální a místo toho, že budete pokaždé překvapeni tím, že musíte dělat nová rozhodnutí, přijměte to a zkuste být naopak nadšení a vděční.

4. Upusťte od svého pohodlí

Možná nevíte, co chcete dělat, protože jste zatím nezkusili to, co dělat chcete. A nepřesvědčíte se, že na této větě něco je, dokud se nezvednete a skutečně to nezkusíte. Je velmi jednoduché spadnout do začarovaného kruhu a stěžovat si na to, že nemáte jinou možnost. Pokud ale zkusíte udělat krok trochu mimo vaše pohodlí, budete pravděpodobně překvapeni tím, jaké věci dokážete.

Udělejte krok mimo vaše pohodlí a budete překvapeni tím, jaké věci dokážete.

5. Nebojte se neúspěchu

Nic váš osobní rozvoj nezpomalí víc, než to, že se stále budete obávat nějakých chyb. Každý z nás může mít z něčeho zdravé obavy, ovšem nikdy by nás tyto obavy neměly limitovat v našich výkonech. Je téměř nemožné dosáhnout svých snů a být šťastný, když nezkusíte to, co vás dělá šťastným. A to jenom proto, že se bojíte neúspěchu.

Tip: Potřebujete k cestě za vysněnou kariérou nový notebook nebo telefon? Na e-shopu T.S. Bohemia pořídíte elektroniku za výhodné ceny. Stačí uplatnit T.S. Bohemia slevový kód.

6. Užívejte si to, že nevíte, co bude

Dělaly vám někdy početní příklady z matematiky problémy? Zdálo se vám, že je nemožné je vyřešit, ale najednou, po přestávce, jste zjistili, že řešení je do očí bijící? Zjištění toho, co chcete dělat se svým životem může být docela podobné. Tím, že se zaměříte na jiné, zdánlivě méně důležité věci, může odpověď na otázku kariéry přijít ve chvíli, kdy ji nejméně čekáte. A najednou do sebe všechno zapadne.

Chcete změnit svou pracovní pozici? Podívejte se na recenze zaměstnavatelů a na aktuální nabídky práce.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Úspěch v kariéře Ze života firem a kanceláří