Rozjeďte kariéru v Seznam.cz | VímVíc.cz

Chcete být součástí české internetové jedničky? Rozjeďte kariéru v Seznam.cz

18. 02. 2019

Hledáte zaměstnání, ve kterém budete mít své vlastní místo, a zároveň pracovat v neformálním prostředí, kde můžete být sami sebou? Na pobočkách nejnavštěvovanějšího českého internetového portálu máte jedinečnou příležitost být v centru aktuálního dění.

Známý teriér Krasty je dlouhotelým symbolem Seznamu

Rostu, rosteš, rosteme

Seznam.cz založil v roce 1996 Ivo Lukačovič původně jako vyhledávač a katalog firem. V průběhu let se k základní kostře postupně nabalovaly další funkce, jako je email zdarma, mapy, tematicky tříděné zprávy, bazar a mnoho dalších služeb. Dnes se jedná o nejvíce navštěvovaný český portál. Za mezinárodní verzi map Windy Maps získali tvůrci ocenění Křišťálová lupa.

V roce 2017 oslavil Seznam.cz čtvrtstoletí své existence na českém trhu. S ohledem na obrovský boom nových médií začala společnost fungovat ještě intenzivněji jako mediální dům. Pod hlavičkou Seznamu vznikla například aplikace pro chytré telefony, kde můžou uživatelé přidávat videokomentáře k článkům, nebo nové, přizpůsobitelné rozhraní e-mailu.

Seznam.cz je nejnavštěvovanější český portál, díky němuž je možné vyhledávat informace na internetu už 25 let.

Uplatnění pro každého

Společnost Seznam.cz neustále roste a rozšiřuje pole své působnosti, a proto zde pravidelně najdete nabídku řady pracovních pozic. V současné době pracuje na deseti pobočkách přes 1400 zaměstnanců. Měsíčně pak vidí výsledky jejich práce téměř 7 milionů uživatelů. Ve firmě panuje přátelské prostředí a neformální atmosféra. Jak už napovídá i maskot Seznamu, teriér Krasty, kanceláře jsou pet friendly.

Fungování tak velkého projektu, jako je internetový portál, vyžaduje řadu nejrůznějších profesí. Ve společnosti Seznam najdou své místo technici, obchodníci, programátoři, produktoví manažeři, zaměstnanci v marketingu, administrativě, PPC a podobně. Jsou potřeba lidé, kteří zprávy vyhledají, připraví nebo jim dají tvář či hlas. Samozřejmostí jsou také trainee programy a brigády pro studenty.

Noví zaměstnanci projdou důkladným školením v Praze, o které se stará interní trenérské oddělení. Ať už jste JavaScript programátor, Junior Account Manager nebo vývojář aplikací, své místo ve firmě Seznam.cz najdete.

Nabídka pracovních pozic v Seznam.cz je velmi široká a uplatnění zde najde řada profesí.
Ostravská pobočka Seznamu se pyšní skvělým kolektivem

Čím během výběrového řízení zabodujete

Uplatnění ve společnosti Seznam.cz najde každý, kdo dokáže být platným týmovým hráčem a má nejen potřebné dovednosti, ale hlavně chuť do práce. Plusové body získá ten, kdo bude sdílet stejné hodnoty jako firma, tedy otevřenost, slušnost a neformálnost. Manažerka obchodního týmu z Ostravy, Petra Adamcová, dodává: „Nejvíce mě zaujme uchazeč, který si na nic nehraje a je sám sebou.“

Buďte připravení na to, že podle povahy místa, na které se hlásíte, můžete být požádáni o vypracování určitého úkolu. Typická je například ukázka práce s Excelem, pokud je jeho ovládání pro danou práci nutné. Určité pozice vyžadují zpracování různých zadání. Pro nás je důležité, abychom se mohli podívat, jak nad danou situací člověk přemýšlí a jak by vypadala v realitě jeho práce. V praxi využíváme různé modelové situace nebo testy, které uchazeč vypracuje doma nebo přímo na místě.

Při setkání se hodnotí nejen vaše dovednosti, znalosti a zkušenosti, ale také ochota učit se a dosahovat vysokých výkonů.

Pohovor? Kdepak, v Seznamu rozhovor

Výběrové řízení začíná standardním odesláním životopisu. Ten vyhodnotí HR specialista a v případě potřeby s vámi doplní podrobnosti po telefonu. Pokud bude všechno v pořádku, postupuje uchazeč do prvního kola. To může mít tři podoby:

  • vyplnění testu nebo vypracování úkolu z domova (většinou technické profese),
  • 30-60 min osobní setkání s možností ověření odborných dovedností,
  • některé pozice vyžadují specifickou formu výběrového řízení. Setkání probíhá ve skupině a spolu s dalšími uchazeči si vyzkoušíte různé úkoly, které souvisí s pracovní náplní nebo s vašimi dovednostmi. Pokud budete mít zájem, můžete získat i zpětnou vazbu.

V případě, že nejste z Prahy, přijedou HR specialisté za vámi. Rovnou se s vámi sejde i případný budoucí nadřízený, který má hlavní slovo při výběru budoucího kolegy. Ale ničeho se nebojte, všechno probíhá v uvolněné a přátelské atmosféře.

Abyste se stali Seznamákem, obvykle vás čekají dvě kola výběrového řízení. Všechno začíná odesláním vašeho CV.
Práce v Seznamu jednoduše baví...každého!

Recept na úspěch

  1. Buďte sami sebou – Na setkání se každý snaží ukázat své přednosti. Buďte ale sami sebou. Pokud budete předstírat vlastnosti, které nemáte, a budete na jejich základě přijati, nemuseli byste být v nové práci dlouhodobě spokojení.
  2. Připravte se – Personalisté vždy ocení, pokud si zjistíte informace o společnosti a hlavně pozici, o kterou se ucházíte. Dáte jim tak najevo, že máte o práci opravdu zájem. Zamyslete se i nad tím, proč hledáte novou práci, co od ní očekáváte, jaké jsou vaše cíle a požadavky.
  3. Příklady táhnou – Snažte se nemluvit obecně a podkládejte svá tvrzení konkrétními příklady. Pokud jste například proaktivní, mluvte o specifickém projektu, který jste iniciovali, a skutečných výsledcích, kterých jste dosáhli.
  4. Ptejte se – Předem připravenými otázkami i těmi, které vás napadnou, až při setkání, dáte najevo, že o práci přemýšlíte a zajímáte se o konkrétní věci. Zároveň tak zjistíte, jestli je daná pracovní pozice přesně to pravé pro vás.
  5. Stres není na škodu – Někdo zvládá stres lépe a někdo hůře a neexistuje jeden recept pro všechny. Zkuste stres využít ve svůj prospěch a vytěžit z adrenalinu, který se vám vyplaví do krve, maximum. I tím dáte personalistovi najevo, jak budete v budoucnu zvládat svoji práci.

Říkáte si, že by se vám takové prostředí líbilo? Pak rozhodně neváhejte, přejděte rovnou na seznam volných pozic a staňte se jedním ze Seznamáků!

Fotbálek v práci? V Seznamu je všechno možné!
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Práva a povinnosti zaměstnanců Start kariéry Uvnitř firem a kanceláří Personalistika a HR Zaměstnání a podnikání