Seznam.cz - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Seznam.cz

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

Hodnocení Seznam.cz

Přidat hodnocení
před 8 měsíci
5.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2019.
Pozitiva firmy:

Já jsem byl velmi spokojený

Negativa firmy:

jako každá jiná firma, nic zázračného

před 2,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Programátor – Ostrava
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2021.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Fajn lidi, solidní atmosféra, dobré projekty. Práci v Seznamu jsem si vcelku užil.

Negativa firmy:

Šetření na nevhodných místech, slabá kompetence představenstva, nešťastné názory majitele. V hodnocení bych dal 4 hvězdičky, ale protože jsem byl často zklamán z rozhodnutí a postojů představenstva a majitele firmy, jež postrádaly racionalitu, empatii a fair play, tak nemohu dát více než 3.

Doporučení pro management firmy:

Více si vážit zaměstnanců a jejich práce a stavět se k nim s respektem.

před 3,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Vývojář
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2018.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pro začátečníky super (zajímavé technologie, čistý kód…) Fajn HW (na výběr kvalitní ultrabook nebo MacBook) Kolektivy jsou vesměs fajn (vývojáři)

Negativa firmy:

Nekompetentní středný management (produkťáci) Zdlouhavý vývoj (dlouhá doba od prvotního zadání po finální release i u menších věcí) Podprůměrný výdělek Kombinací toho všeho z firmy odcházejí seniorní vývojáři (frustrace z rozhodnutí managementu a podhodnocení) a nastupují a střídají se junioři

před 4 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Silná značka a skvělý produkt

Negativa firmy:

Ve vedení obchodu nejsou lídři a lidé s tahem pro obchod - jen vidí excelovskou tabulku. Nemožnost prosazení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (122)

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek.

Hlavní oblasti působení

Seznam.cz nabízí hned několik kategorií služeb. Jedná se zejména o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavní služby jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam .cz Televize
  • Mapy.cz

... a mnoho dalších. Významnou roli také hraje v oblasti bazarového zboží a vyhledávání práce.

Říká se o Seznam.cz

Volná místa, která Seznam nabízel, byla vždy zajímavou příležitostí, jak začít zejména kariéru v oboru IT. I tato firma však prodělala několik změn a tak si pracovní zkušenosti můžete lépe ujasnit v hodnocení od zaměstnanců. Obecně je chválen kolektiv, zázemí v podobě kanceláří a také použití technologií.

„Super kolektiv, volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office."

Tak vnímá pozitiva na práci jeden ze stálých zaměstnanců. Práce v Seznamu však není jen o IT pozicích, ale jedná se celou škálu oborů. Mezi negativa firmy bývají řazeny proběhlé změny, platové ohodnocení některých pozic či pracovní vytížení. Jeden ze zaměstnanců dodává:

„Managementu bych doporučila komunikovat již plánující změny, aby je mohli zaměstnanci lépe přijmout."

Seznam – najdu tam, co neznám

Mezi nejznámější slogany českého internetu zcela jistě patří právě tento od Seznamu.cz. Nejen díky tomuto jasnému sdělení, ale i kvalitě nabízených služeb, přístupnosti v českém jazyce a přehlednosti, byl Seznam.cz dlouhou dobu konkurentem Google. Veřejnost využívala s oblibou Seznam právě díky službě homepage a Seznam Email. Na homepage hraje důležitou roli denní tisk a zprávy Seznam, Sbazar, velmi populární Mapy.cz.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Obory ve kterých Seznam.cz obsazuje volná místa jsou mimo IT pozice i marketing, obchod, práce v provozní sféře a další.

Společnost se chlubí designově vybavenými kancelářemi, navíc jsou prostory pet friendly, takže s sebou do práce můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Na místě je dokonce i fitko a lezecká stěna. Pokud Vás zaujmou volná místa, pak můžete očekávat mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje. Školení a programy na vzdělání nejsou v Seznamu žádnou výjimkou, stejně tak i jazykové kurzy nebo účast na konferencích a pokud chcete používat Mac, Windows nebo Linux, je volba jen na Vás. Mimo plné úvazky nabízí Seznam i trainee programy a brigády, možnosti kariéry jsou tedy široké.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.