Seznam.cz - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Seznam.cz

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

Hodnocení Seznam.cz

Přidat hodnocení
před 17 dny
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2014.
Pozitiva firmy:

Flexibilní pracovní doba

Negativa firmy:

před 26 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2009.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Aspoň se v té době dalo vydělat, také se braly podíly ze zisku, ani to už dneska neplatí.

Negativa firmy:

Hodnotím před deseti lety. Už tenkrát to byl stres, hodnotili Vás nadřízení i podřízení, za které jste měli zodpovědnost a kteří si přišli do práce odpočinout místo, aby pracovali, za což byli placeni. Nadřízené to nezajímalo. Velmi neosobní přístup, pro mnohé jsme byli čárkou v tabulce. Spousta zodpovědnosti, ale rozhodovací pravomoci prakticky žádné – velký bratr nás neustále sledoval, hodnotil, vše se monitorovalo. Pro firmu škoda, ale alespoň se v té době dalo vydělat. Co mám informace, vč. recenzí zde, tak je to ještě horší, než tehdy. Už nikdy více.

Doporučení pro management firmy:

Chodit mezi lidi, poslouchat kde jsou problémy, návrhy na zlepšení, komunikovat s nimi. To se nedělo a neděje stále. Mnohem pohodlnější je prezentovat svoje vize mnohy mimo mísu a dělat rozhodnutí podle statistik a tabulek.

před 7 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2019.
Pozitiva firmy:

Kvalitní úvodní zaškolení.

Negativa firmy:

Problém je asi hlavně u obchodních pozic. V práci neustále nesmyslné tabulky a meetingy a poměrně špatně splnitelné cíle. Taky co vím, tak většina lidi co nastupovala se mnou, již v seznamu nepracují, což mé hodnocení potvrzuje.

před 8 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Account manager - Praha
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv

Negativa firmy:

vedení firmy

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (115)

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek.

Hlavní oblasti působení

Seznam.cz nabízí hned několik kategorií služeb. Jedná se zejména o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavní služby jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam .cz Televize
  • Mapy.cz

... a mnoho dalších. Významnou roli také hraje v oblasti bazarového zboží a vyhledávání práce.

Říká se o Seznam.cz

Volná místa, která Seznam nabízel, byla vždy zajímavou příležitostí, jak začít zejména kariéru v oboru IT. I tato firma však prodělala několik změn a tak si pracovní zkušenosti můžete lépe ujasnit v hodnocení od zaměstnanců. Obecně je chválen kolektiv, zázemí v podobě kanceláří a také použití technologií.

„Super kolektiv, volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office."

Tak vnímá pozitiva na práci jeden ze stálých zaměstnanců. Práce v Seznamu však není jen o IT pozicích, ale jedná se celou škálu oborů. Mezi negativa firmy bývají řazeny proběhlé změny, platové ohodnocení některých pozic či pracovní vytížení. Jeden ze zaměstnanců dodává:

„Managementu bych doporučila komunikovat již plánující změny, aby je mohli zaměstnanci lépe přijmout."

Seznam – najdu tam, co neznám

Mezi nejznámější slogany českého internetu zcela jistě patří právě tento od Seznamu.cz. Nejen díky tomuto jasnému sdělení, ale i kvalitě nabízených služeb, přístupnosti v českém jazyce a přehlednosti, byl Seznam.cz dlouhou dobu konkurentem Google. Veřejnost využívala s oblibou Seznam právě díky službě homepage a Seznam Email. Na homepage hraje důležitou roli denní tisk a zprávy Seznam, Sbazar, velmi populární Mapy.cz.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Obory ve kterých Seznam.cz obsazuje volná místa jsou mimo IT pozice i marketing, obchod, práce v provozní sféře a další.

Společnost se chlubí designově vybavenými kancelářemi, navíc jsou prostory pet friendly, takže s sebou do práce můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Na místě je dokonce i fitko a lezecká stěna. Pokud Vás zaujmou volná místa, pak můžete očekávat mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje. Školení a programy na vzdělání nejsou v Seznamu žádnou výjimkou, stejně tak i jazykové kurzy nebo účast na konferencích a pokud chcete používat Mac, Windows nebo Linux, je volba jen na Vás. Mimo plné úvazky nabízí Seznam i trainee programy a brigády, možnosti kariéry jsou tedy široké.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.

Fotogalerie

Kolektiv v Seznamu
Práce v Seznamu
Práce v Seznamu
Práce v Seznamu

Pracovní nabídky

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

E-commerce Produktivita Mobilní aplikace Vzdělávání a školství Administrativa Média Komunikace Služby