Seznam.cz

Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek, například Seznam Homepage, Seznam Email, Vyhledávač, Seznam prohlížeč a další.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Volná místa nabízí mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 3 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Obchodní pozice
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Výborná parta lidí, seznamáci, kteří něco pomatují, vždy pomůžou..

Negativa firmy:

Od změny ve vedení, je až do pláče, co se stalo s tak skvělou společností. Došlo to tak daleko, že odešli, nebo byli odejiti nejlepší lidé a srdce společnosti. Selský rozum v Seznamu neexistuje. Seznamáci, kteří jsou ve společnosti dlouho jako já, nebo dokonce déle a jsou pro společnost nepohodlní, se v lepším případě vyhodí ze dne na den, bez důvodu, nebo v horším případě se jim hází klacky pod nohy a šlape se na ně, za vymyšlené problémy, než práci položí samy. A je úplně jedno, co jste pro společnost udělali a děláte. V Seznamu jsem od roku 2011 a vždy pro mě byla hrdost pracovat pro takovou společnost. Bohužel, ty dny, kdy jste rádi vstávali do práce a těšili se na klienty a na rozmanitou práci jsou nenávratně pryč. Situace je taková, že vedení úmyslně nechává lidi v obchodě v totální nejistotě. Atmosféra ve společnosti je na bodě mrazu. Pryč je dobrá nálada, pryč jsou milé pozdravy a úsměvy. Do vysokých pozic jsou vybíráni lidé bez praxe a schopností. Jen proto, že znají toho a toho a nebo třeba chodili kouřit se správnými lidmi. Výsledkem toho je, že na důležitých pozicích pro rozvoj společnosti jsou lidé, kteří tam absolutně nemají co dělat, ale jak se říká, věděli kam strčit hlavu. Výběrové řízení v rámci společnosti ? Zbytečné, vždy se dosadí právě takový člověk. Obchodem vládne totální demotivace a strach. Peníze a benefity jdou strmě dolů...A vedení ? To to vůbec nezajímá. Nekomunikuje. Stále jen slyšíte. Něco se ti nelíbí ? Tam jsou dveře. Na základě toho odcházejí velezkušení obchodníci a manageři a do firmy přicházejí lidé, kteří by se na tyto pozice vzhledem ke svému "umu" nikdy nedostali. Většině lidi, co pro Seznam dýchali je z toho do pláče. Nové vedení a zničení ducha celé společnosti se povedlo, pokud to bylo tedy cílem. Co bude dál ? Celý Seznam ví, co se děje, ví to i vedení. Uklidnění, nebo nějaké posezení s celým obchodem ? Proč by jsme to dělali.

Doporučení pro management firmy:

Komunikovat s lidmi ohledně změn. Ukázat, že Seznam.cz není jen firma na vydělávání peněz. začněte si vážit lidí, kteří pro společnost pracují a nosí Vám peníze.Opravdu Vám nevadí, co se v Seznamu děje a jak to vnímají Vaši zaměstnanci ?

před 3 dny
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Do společnosti jsem nastoupila před více jak rokem. Byla jsem pyšná, že tu mohu pracovat. Nekoukala jsem na hodiny a pracovala s maximálním nasazením.

Negativa firmy:

Postupem času jsem však zjistila, že Seznam se pouze sympaticky tváří. Je to korporát jako každý jiný. Nabírají nezkušené, bez praxe. Však on je někdo zaučí a hurá za pás. Čeká Vás na většině pozic nesmyslná práce, za vtipné peníze. O kariérním růstu si ani nesněte. Co se týká nějakého vzdělávání, tak to už tuplem ne. Všude musíme protlačovat jen Seznamácké produkty a ládovat z klientů peníze.

před 4 dny
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

stabilní byť oproti trhu již spíše podprůměrný příjem, slušné kanceláře

Negativa firmy:

Firemní hodnoty (neformálnost, otevřená komunikace) nahradilo úporné a často naprosto nesmyslné a neosobní vyplňování tabulek / generování emailů. Slova jako "prosím", "děkuji", "mohl bys" nahradil email s obraty typu "odevzdáš do" "bude hotovo" apod. Díky častým personálním i strukturovým změnám firma přešlapuje na místě, neboť každý manažer to chce "dělat jinak" a před ním se to dělalo blbě. Ve finále je to co 3 měsíce zleva do prava, řadový zaměstnanec už se tomu musí jen smát. Kvalitní zaměstnanci odchází, ti co přichází jsou čím dál nezkušenější, ale o to arogantnější. Vedení jen velmi chabě tuší, co se ve firmě děje (viz kauza reklamy na dezimformačních webech). Každý si čím dál víc hrabe na svém písečku a hlídá si záda, místo aby se vklidu věnoval své práci.

Doporučení pro management firmy:

People leave managers, not companies. Nepolitikařte, nesoupeřte mezi sebou o vliv, mluvte s lidmi, jďete svým chováním a jednáním příkladem. Pokud vám dá někdo zpětnou vazbu, bylo by hezké vidět, že se opravdu snažíte věci změnit.

před 5 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Super lidi v řadách řadových dříčů. Před dvěma lety bylo vidět, že vývoj někam směřuje a všichni táhnou za jeden provaz, teď je to úplně jiná firma. Cool HR oddělení, které tady zachraňuje situaci svými 5 hvězdami. (chápu vás, ale to nepomůže)

Negativa firmy:

Čím dál víc korporátní přístup představenstva. Cíl se ztratil někde v dálce a byl nahrazen slovy "4 miliardy". Čím dál větší chaos, představenstvo si neváží lidí a nechávají je tápat v nejistotě. "Komunikujeme transparentně" jsou jen prázdné slova. Zkušené nechají odcházet pryč. Nedělají nic proto, aby jsme byli konkurence schopní při náborech. Na úkor TV teď půjdou do kopru některé z ostatních služeb. Nikoho to nezajímá. Týmy co byly už nyní pod stavem a horko těžko sháněli nové lidi se rozbíjí... Nikoho to nezajímá. To není přesné, zajímá to jejich nadřízené a někdy i nadřízené nadřízených, ale ti pak naráží na ignoraci v představenstvu. Shrnuto a podtrženo, ať žije mediální dům, odpočívej v pokoji technologický průkopníku, moderní IT firmo.

Doporučení pro management firmy:

V představenstvu by si měli navzájem nafackovat.

Zobrazit všechna hodnocení (43)

Zaměření firmy

E-commerce Produktivita Mobilní aplikace Vzdělávání Administrativa Média Komunikace Služby