Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek.

Hlavní oblasti působení

Seznam.cz nabízí hned několik kategorií služeb. Jedná se zejména o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavní služby jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam .cz Televize
  • Mapy.cz

... a mnoho dalších. Významnou roli také hraje v oblasti bazarového zboží a vyhledávání práce.

Říká se o Seznam.cz

Volná místa, která Seznam nabízel, byla vždy zajímavou příležitostí, jak začít zejména kariéru v oboru IT. I tato firma však prodělala několik změn a tak si pracovní zkušenosti můžete lépe ujasnit v hodnocení od zaměstnanců. Obecně je chválen kolektiv, zázemí v podobě kanceláří a také použití technologií.

„Super kolektiv, volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office."

Tak vnímá pozitiva na práci jeden ze stálých zaměstnanců. Práce v Seznamu však není jen o IT pozicích, ale jedná se celou škálu oborů. Mezi negativa firmy bývají řazeny proběhlé změny, platové ohodnocení některých pozic či pracovní vytížení. Jeden ze zaměstnanců dodává:

„Managementu bych doporučila komunikovat již plánující změny, aby je mohli zaměstnanci lépe přijmout."

Seznam – najdu tam, co neznám

Mezi nejznámější slogany českého internetu zcela jistě patří právě tento od Seznamu.cz. Nejen díky tomuto jasnému sdělení, ale i kvalitě nabízených služeb, přístupnosti v českém jazyce a přehlednosti, byl Seznam.cz dlouhou dobu konkurentem Google. Veřejnost využívala s oblibou Seznam právě díky službě homepage a Seznam Email. Na homepage hraje důležitou roli denní tisk a zprávy Seznam, Sbazar, velmi populární Mapy.cz.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Obory ve kterých Seznam.cz obsazuje volná místa jsou mimo IT pozice i marketing, obchod, práce v provozní sféře a další.

Společnost se chlubí designově vybavenými kancelářemi, navíc jsou prostory pet friendly, takže s sebou do práce můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Na místě je dokonce i fitko a lezecká stěna. Pokud Vás zaujmou volná místa, pak můžete očekávat mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje. Školení a programy na vzdělání nejsou v Seznamu žádnou výjimkou, stejně tak i jazykové kurzy nebo účast na konferencích a pokud chcete používat Mac, Windows nebo Linux, je volba jen na Vás. Mimo plné úvazky nabízí Seznam i trainee programy a brigády, možnosti kariéry jsou tedy široké.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 18 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Seznam mám rád a rád pro něj pracuji. Vždy se dají najít věci, na které se dá stěžovat a popravdě loni nastalo období, kdy se měnilo vedení a změny jsme pocítili i my. Můžu mluvit pouze za vývojářský tým, ale aktuálně prožíváme skvělé období. Člověk tady pracuje na službách, které pak používají miliony lidí, používá technologie, které jsou in a které pro danou úlohu dávají smysl (nodejs, python, docker, k8s, openstack, různé typy databází). Výzkumný tým, tým fulltextu nebo doporučování jezdí na konference, studují odborné články a pak sami vydávají vlastní atd. atd. Jsou tady super lidi a atmosféra. Člověk chodí do práce rád. Nedalo by se říct, že Seznam přeplácí, ale platí dobře a občas potěší i drobné dárečky ve formě ovoce, svačin, snídaní a různých benefitů. Určitě tady ještě chvíli zůstanu

Negativa firmy:

Občas se ztrácí informace o aktuálním dění ve firmě nebo se toho děje až moc a člověk neví proč

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Benefity, pohyblivá pracovní doba, můžu si vzít pejska do kanceláře, vlastní trenéři, skvělý kolektiv a podpora v rozvoji.

Negativa firmy:

Míň peněz, ale na druhou stranu také míň stresu.

před 1 měsícem
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Moznost realizace

Negativa firmy:

Finance

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dostatek kafe v kuchyňce.

Negativa firmy:

Extrémně toxické prostředí, neschopný management nejeví zájem o problémy zaměstnanců (navzdory kecům o "otevřených dveřích"), buzerace na denním pořádku, vedoucí rádi štvou svoje podřízené proti jiným týmům a spoustu dalších lahůdek.

Doporučení pro management firmy:

Měli by si uvědomit, že pro ně pracují lidi, ne položky v excelu...

Zobrazit všechna hodnocení (83)

Zaměření firmy

E-commerce Produktivita Mobilní aplikace Vzdělávání a školství Administrativa Média Komunikace Služby