Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek.

Hlavní oblasti působení

Seznam.cz nabízí hned několik kategorií služeb. Jedná se zejména o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavní služby jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam .cz Televize
  • Mapy.cz

... a mnoho dalších. Významnou roli také hraje v oblasti bazarového zboží a vyhledávání práce.

Říká se o Seznam.cz

Volná místa, která Seznam nabízel, byla vždy zajímavou příležitostí, jak začít zejména kariéru v oboru IT. I tato firma však prodělala několik změn a tak si pracovní zkušenosti můžete lépe ujasnit v hodnocení od zaměstnanců. Obecně je chválen kolektiv, zázemí v podobě kanceláří a také použití technologií.

„Super kolektiv, volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office."

Tak vnímá pozitiva na práci jeden ze stálých zaměstnanců. Práce v Seznamu však není jen o IT pozicích, ale jedná se celou škálu oborů. Mezi negativa firmy bývají řazeny proběhlé změny, platové ohodnocení některých pozic či pracovní vytížení. Jeden ze zaměstnanců dodává:

„Managementu bych doporučila komunikovat již plánující změny, aby je mohli zaměstnanci lépe přijmout."

Seznam – najdu tam, co neznám

Mezi nejznámější slogany českého internetu zcela jistě patří právě tento od Seznamu.cz. Nejen díky tomuto jasnému sdělení, ale i kvalitě nabízených služeb, přístupnosti v českém jazyce a přehlednosti, byl Seznam.cz dlouhou dobu konkurentem Google. Veřejnost využívala s oblibou Seznam právě díky službě homepage a Seznam Email. Na homepage hraje důležitou roli denní tisk a zprávy Seznam, Sbazar, velmi populární Mapy.cz.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Obory ve kterých Seznam.cz obsazuje volná místa jsou mimo IT pozice i marketing, obchod, práce v provozní sféře a další.

Společnost se chlubí designově vybavenými kancelářemi, navíc jsou prostory pet friendly, takže s sebou do práce můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Na místě je dokonce i fitko a lezecká stěna. Pokud Vás zaujmou volná místa, pak můžete očekávat mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje. Školení a programy na vzdělání nejsou v Seznamu žádnou výjimkou, stejně tak i jazykové kurzy nebo účast na konferencích a pokud chcete používat Mac, Windows nebo Linux, je volba jen na Vás. Mimo plné úvazky nabízí Seznam i trainee programy a brigády, možnosti kariéry jsou tedy široké.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 22 dny
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pěkné kanceláře a technika (tedy záleží na pozici). Na některých pozicích nejsou ani ntb, natož telefon...

Negativa firmy:

Roste chuť po zisku. Dříve zajímavé technologické novinky. Nyní tradiční honba za plánem, ziskem a škrty, kde se dá. Zaměstanci z rostoucíh příjmů firmy nevidí vůbec nic. Obsazování funkcí bez výběrových řízení, která se nedělají už ani na oko. Z toho plynou nízké šance profesního růstu pro ostatní. Komu se změny a styl vedení nelíbí, dostane klasické doporučení ať jde jinam. Někteří se touto radou začínají řídit.

Doporučení pro management firmy:

Naučte se pracovat se zaměstnanci a aspoň maličko předstírat, že nejsou jen lidské zdroje. Udržte své mocenské hry v pozadí, když už od nich neumíte upustit. Pozitivní naladění ve firmě jinak nezískáte. O transparentnosti nemůže být řeč.

před 24 dny
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

- někdo může jako pozitivum brát poměrně mladý kolektiv - vzhled pracoviště - brand

Negativa firmy:

- vedoucí pozice získávají nekompetentní lidé bez zkušeností s arogantním přístupem - vedoucí funkce také často bez výběrových řízení, pouze na základě osobních sympatií - manažeři často aplikující micromanagement - velká soutěživost mezi zaměstnanci ve snaze zalíbit se nadřízeným (a získat tak šanci povýšit, jinak je mizivá) - nízké šance na profesní růst - podprůměrné platové podmínky, nejspíš kvůli znělému brandu - v některých odděleních vysoká fluktuace a neochota ji řešit - povětšinou nezajímavá pracovní náplň - v dnešní době průměrné zaměstnanecké benefity, část z nich spíše hypotetická (klouzavá pracovní doba a možnost homeofficu)

před 1 měsícem
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Záchody rozdělené na pánské a dámské Vytápěné prostory Možnost pít na pracovišti Práce v sedě

Negativa firmy:

Ze začátku důvěra a kreativita, člověk byl pán svého času a obětoval i více než musel. Do práce vkládal hodně, byl v práci rád. Nyní jste kontrolováni ze všech stran, na schůzky s vámi jezdí pojízdné píchačky a na vaší loutce se stále zamotávají provázky.

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Online marketing trainee - Praha
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na poloviční úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zpětně jsem nejvíc ocenila, že se po nástupu do Seznamu účastníte produktového školení se všemi nováčky a člověk se hodně rychle začlení. Všichni jsou velmi otevření a rádi s čímkoli pomůžou. Přestože je Seznam velká firma, panuje tam neformální přátelská atmosféra. Teambuildingy, stravenky, posilka, horolezecká stěna, multisportka, telefon a notebook i k vlastním účelům a další benefity.

Negativa firmy:

Změnu organizační struktury pocítí většina zaměstnanců, což není dobře.

Doporučení pro management firmy:

Méně velkých změn současně + kvalitnější personál HR oddělení

Zobrazit všechna hodnocení (68)

Zaměření firmy

E-commerce Produktivita Mobilní aplikace Vzdělávání a školství Administrativa Média Komunikace Služby