Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26168685

Založení / Zapsání do OR*:

5. 4. 2000

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Společnost Seznam.cz je český internetový vyhledávač a portál. Společnost založil Ivo Lukačovič v roce 1996 a stal se jedním z prvních českých internetových vyhledávačů.

O společnosti Seznam.cz

Seznam je jeden z mála internetových vyhledávačů, který dokáže úspěšně konkurovat na trhu, zejména v podobě Google. Již od počátku se stal i významnou mailovou službou a portál, který se stal domovskou obrazovkou pro velký počet uživatelů v Čechách. Roku 2009 byl Seznam.cz nejoblíbenější a nejpoužívanějším vyhledávačem. Seznam.cz využívá opensource technologie, většinu aplikací vyvíjí v Pythonu a C++. Společnost provozuje okolo 30 služeb a značek.

Hlavní oblasti působení

Seznam.cz nabízí hned několik kategorií služeb. Jedná se zejména o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavní služby jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam .cz Televize
  • Mapy.cz

... a mnoho dalších. Významnou roli také hraje v oblasti bazarového zboží a vyhledávání práce.

Říká se o Seznam.cz

Volná místa, která Seznam nabízel, byla vždy zajímavou příležitostí, jak začít zejména kariéru v oboru IT. I tato firma však prodělala několik změn a tak si pracovní zkušenosti můžete lépe ujasnit v hodnocení od zaměstnanců. Obecně je chválen kolektiv, zázemí v podobě kanceláří a také použití technologií.

„Super kolektiv, volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office."

Tak vnímá pozitiva na práci jeden ze stálých zaměstnanců. Práce v Seznamu však není jen o IT pozicích, ale jedná se celou škálu oborů. Mezi negativa firmy bývají řazeny proběhlé změny, platové ohodnocení některých pozic či pracovní vytížení. Jeden ze zaměstnanců dodává:

„Managementu bych doporučila komunikovat již plánující změny, aby je mohli zaměstnanci lépe přijmout."

Seznam – najdu tam, co neznám

Mezi nejznámější slogany českého internetu zcela jistě patří právě tento od Seznamu.cz. Nejen díky tomuto jasnému sdělení, ale i kvalitě nabízených služeb, přístupnosti v českém jazyce a přehlednosti, byl Seznam.cz dlouhou dobu konkurentem Google. Veřejnost využívala s oblibou Seznam právě díky službě homepage a Seznam Email. Na homepage hraje důležitou roli denní tisk a zprávy Seznam, Sbazar, velmi populární Mapy.cz.

Historie firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996, v roce 1998 přibyl i email. Přibývaly další služby a od roku 2001 se Seznam.cz stává akciovou společností. V roce 2006 se Seznam.cz přestěhoval do Radlické ulice v Praze a Ivo Lukačovič předal exekutivu dosavadnímu technickému řediteli, kterým byl Pavel Zima. Po různých machinacích s akciemi firmy a spekulacích od odkupech, které většinou Ivo Lukačovič odmítá, došlo v roce 2012 k odchodu Pavla Zimy z pozice CEO a nástupu Michala Feixe. Firma se též přestěhovala do nově vybudovaných kanceláří na pražském Andělu.

Seznam.cz kariéra

Práce ve společnosti Seznam.cz je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru IT. Jedná se o silnou a stabilní firmu s moderním přístupem. Obory ve kterých Seznam.cz obsazuje volná místa jsou mimo IT pozice i marketing, obchod, práce v provozní sféře a další.

Společnost se chlubí designově vybavenými kancelářemi, navíc jsou prostory pet friendly, takže s sebou do práce můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Na místě je dokonce i fitko a lezecká stěna. Pokud Vás zaujmou volná místa, pak můžete očekávat mimo standardní firemní benefity i týden dovolené navíc, firemní školku, Cafeterii a další. Seznam.cz se chlubí přátelským prostředím, moderními technologiemi, home office a možností osobního rozvoje. Školení a programy na vzdělání nejsou v Seznamu žádnou výjimkou, stejně tak i jazykové kurzy nebo účast na konferencích a pokud chcete používat Mac, Windows nebo Linux, je volba jen na Vás. Mimo plné úvazky nabízí Seznam i trainee programy a brigády, možnosti kariéry jsou tedy široké.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 dnem
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Prostředí (myslím kancelář) Nějaké benefity

Negativa firmy:

V inzerátu lákají na něco, co není! Home office je jen za těžko splnitelných podmínek a přátelská atmosféra je lež. Nechápu chování dnešních velkých firem, kdy místo toho, aby drželi nějaký stav, zaplatili zaměstnance a vzdělávali je, tak je to jak na kolotoči. Jedna jízda a další prosím. Toto nutí lidi k úplnému obratu, kdy jdou buď dělat řemeslo, což je práce, která dává smysl, nebo podnikají na vlastní pěst, aby nad sebou neměli 3 přímé nadřízené.

před 24 dny
1.0
Současný zaměstnanec - Administrátor Zboží.cz
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pozitiv je tu spoustu - super kolektiv, příjemné prostředí, ze začátku i motivující práce. Teď ale převažuje to negativní a to díky jediné osobě.

Negativa firmy:

Od nástupu nové manažerky mě práce tolik nebaví, všecko se zpřísňuje, zvyšují se normy, místo, aby to k práci motivovalo tak to od ní totálně odrazuje. Dřív byl i dobrý pocit při založení produktu, teď tak nějak zakládáme to nejjednodušší, jen abychom plnili normy. Na kvalitu se už vůbec nekouká, bylo nám na rovinu řečeno, že se musíme odnaučit všechno dělat tak pečlivě. Pro manažerku nejsme lidi, ale jen jednotky, jak sama řekla. Vůbec se do této firmy nehodí, vadí jí neformální a přátelské prostředí, nejradši by tady asi měla roboty. Je to ale smutné, protože před jejím příchodem to tady všecko fungovalo skvěle. Lidi odcházejí a je tu pořád strach, co zase přijde za jobovku.

před 24 dny
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Nezávislý mediální dům s kvalitními technologiemi

Negativa firmy:

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Seznam.cz na plný úvazek, do roku 2016.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

absolutně žádné pozitivum

Negativa firmy:

Na vedoucích pozicích jsou naprosto nekompetentní lidi, v podstatě takhle to funguje v Seznamu - máte známého na vysokém místě? dostaneme vedoucí pozici ikdyž jste člověk co není schopný dělat práci sám za sebe natož vést ostatní. Nulová možnost nějakého kariérního postupu, platové podmínky naprosto tristní, na každém rohu si čtete interní bulletin o tom jak Seznam vykazuje rekordní tržby a platy zamrzly v době komunismu, po třech a půl letech práce v Seznamu jsem si našel místo v jiné společnosti a nástupní mzda dvakrát vyšší než co jsem měl v Seznamu. Práce v této firmě nikomu nedoporučuji, protože jediné o co jim jde je aby zvenčí vypadali dobře a je jim úplně jedno, že zevnitř je to naprosto prohnilá firma.

Doporučení pro management firmy:

Co třeba se nad sebou trochu zamyslet? Chápu, že Vám jde pouze o zisky a je Vám úplně jedno co za zvěrstva se ve firmě dějí, ale možná by se firmě dařilo ještě lépe, kdyby se starala o svoje zaměstnance.

Zobrazit všechna hodnocení (73)

Zaměření firmy

E-commerce Produktivita Mobilní aplikace Vzdělávání a školství Administrativa Média Komunikace Služby