Invalidní důchod 2018 - Kdy na něj máte nárok?

02. 10. 2018

Pokud se musíte díky úrazu či vážné nemoci začít zajímat o problematiku důchodového pojištění, je tento článek přímo stvořený pro vás. Při splnění jakých podmínek máte na invalidní důchod nárok, jak se liší jeho výše dle stupňů invalidity a jak postupovat, pokud s žádostí neuspějete?

Přečíst článek

Naučte se lépe komunikovat a zvyšte tím svou efektivitu práce

01. 10. 2018

V srpnu 2018 byla v České republice zaznamenána nejnižší nezaměstnanost za posledních 15 let, což znamená, že lidé sice mají práci, ale na druhou stranu zaměstnavatelé hůře hledají nové zaměstnance. Pracovní portály, jako kdejeprace.cz doslova překypují pracovními nabídkami.

Přečíst článek

Víte, jak se připravit na pracovní pohovor ve druhém kole?

01. 10. 2018

Pokud se na pohovor správně připravíte, nemusí se jednat o vaši noční můru. Může být někdy dokonce příjemný a zábavný. Jak se připravit na pohovor, jaké otázky na něm mohou padnout a co dělat, pokud budete pozváni do druhého kola? Na všechny zmíněné otázky vám přinášíme odpověď.

Přečíst článek

Češi obavy ze ztráty zaměstnání dle průzkumu nemají

27. 09. 2018

Nedostatek pracovníků donutil firmy poskytnout svým zaměstnancům lepší pracovní podmínky a nespokojení zaměstnanci se mohli poohlížet po práci, ve které by byli více spokojeni. I nízká míra nezaměstnanosti vede Čechy k absenci strachu ze ztráty zaměstnání. Jak si v průzkumu vedli například vyšší odborní pracovníci a živnostníci?

Přečíst článek

Fotka na životopis - poradíme vám, jakou zvolit

26. 09. 2018

Nový inzerát vám padnul do oka a zrovna tuhle pozici považujete za ideální? Byla by škoda, kdybyste kvůli mizernému CV nemohli na pohovoru ukázat, co ve vás je. Fotografie v životopisu je častým problémem. Jaké náležitosti má fotografie splňovat, jaké má mít rozměry a je vůbec důležitou součástí tohoto dokumentu?

Přečíst článek

Jak se vyvarovat stresu při pohovoru?

25. 09. 2018

Příprava na přijímací pohovor je základ. Určitě nemusíme zmiňovat, že byste měli vědět co nejvíce informací o firmě, mít na sobě vhodné reprezentativní oblečení a přijít včas. Jak ale předejít strachu a nervozitě, která nás běžně na pohovorech provází?

Přečíst článek

Nedorazíte na domluvený pohovor? Proč je dobré se omluvit

24. 09. 2018

Mnoho povyku pro nic. Název této shakespearovské hry by se mohl zdát příznačný pro výstražně zdvihnutý prst upozorňující, že neomluvená nepřítomnost na jakékoliv schůzi je do budoucna špatnou vizitkou. Tato krátkozrakost by však mohla hrát roli ve vašem budoucím profesním životě.

Přečíst článek

„Nehrajeme si na pracovní dobu a home office je nám vlastní,“ říká jednatel MobileSoft, Míra Novosvětský

24. 09. 2018

Přinášíme vám rozhovor s jednatelem společnosti MobileSoft, která se specializuje na tvorbu mobilních aplikací. Jak probíhají v této firmě pohovory, jaké pracovní benefity nabízejí a kde se vidí za 5 let? Vše vám prozradí jednatel Míra Novosvětský.

Přečíst článek

Znáte povinnosti zaměstnavatele v případě pracovního úrazu?

21. 09. 2018

Pokud dojde na pracovišti k pracovnímu úrazu, zaměstnavatel má plno povinností. Jak postupovat v případě pracovního úrazu, pokud chcete dostat spravedlivého odškodnění pracovního úrazu a jaké má povinnosti zaměstnanec, se dočtete níže.

Přečíst článek

Chcete pracovat v zahraničí? Představujeme program Working Holiday Kanada

20. 09. 2018

Zlepšit si angličtinu, trochu si přivydělat nebo prostě jen procestovat Kanadu a být součástí místní kultury? Důvodů k práci v zahraničí, v zemi javorového listu, může být několik. My jsme se rozhodli představit vám program Working Holiday Kanada, který vám dovolí skloubit vše výše zmíněné a ještě mnohem více.

Přečíst článek