VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Negativní hodnocení od zaměstnavatele: Jak se bránit?

30. 06. 2018

Dostali jste od zaměstnavatele pracovní posudek, ve kterém kritizuje vaši práci, a vy máte pocit, že je to neoprávněné? Můžete se bránit. Poradíme vám, jak na to a jak je to s ušlou mzdou.

Přečíst článek

Angličtina Online - vše o angličtině na jednom místě

29. 06. 2018

Chcete zdokonalit své znalosti anglického jazyka? Je jen na vás, zda to zkusíte sami doma nebo využijete pomoc lektora. Mnoho možností vám přinese portál Angličtina Online, a právě tento článek vám o nich něco řekne.

Přečíst článek

Průměrná mzda v ČR má stále rostoucí tendenci

28. 06. 2018

Mnoho zaměstnanců na konci minulého roku a během roku 2018 zaznamenalo na svém kontě měsíční přírůstek v podobě zvýšené mzdy. Průměrná mzda v ČR se poprvé dotýká hranice 32 tisíc korun. Čím to je způsobené? A mají platy ještě kam růst?

Přečíst článek

Dovolená 2018: Kdy rozhoduje o termínu volna zaměstnavatel?

28. 06. 2018

Chystáte se na dovolenou, ale nevíte, na co konkrétně máte nárok? Vždy je dobré si předem zjistit, jaké jsou požadavky a podmínky firmy, do které směřují vaše budoucí kroky. Ale i pro stávající zaměstnance je dobré znát pár uzákoněných faktů.

Přečíst článek

Sociální a zdravotní pojištění v případě rodiče v domácnosti

28. 06. 2018

Kromě starostí týkající se nákupu plenek, ovocných přesnídávek a strachu z nepřipravenosti musí rodiče řešit ještě platby za sociální a zdravotní pojištění. V jakém případě platbu uhradí stát a kdy se o ni musíte starat sami? Do jakého věku dítěte umožňuje stát rodičům zůstat doma bez starostí s placením? Vše se dozvíte níže.

Přečíst článek

Jak získat pracovní povolení?

28. 06. 2018

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, to jsme doma slýchávali často. Pokud se chcete vydat do zahraničí pracovat, ať už kvůli zlepšení jazykových dovedností, praxi či vyššímu výdělku, nesmíte opomenout administrativu. Kam potřebujete pracovní povolení a jak ho případně získat zjistíte v tomto článku.

Přečíst článek

Reklamace dovolené: Co vše můžete reklamovat?

28. 06. 2018

Dovolená je pro většinu lidí synonymem odpočinku a klidu. Všechno je pečlivě naplánované tak, aby se z volna dalo vytěžit maximum. Poradíme, co si počít, když to nevyjde.

Přečíst článek

Propojení cestování a výdělku: Jak na to?

28. 06. 2018

V dnešní době je celý svět propojený jako jedna globální vesnice. Nikdy nebylo snazší cestovat a zároveň si při tom na cestování vydělávat. Naučte se travelhacking – cestování jako umění.

Přečíst článek

Češi versus cizinci v práci: Bereme si navzájem pracovní místa?

28. 06. 2018

V roce 2009 začala STEM provádět průzkum zajímající se o názory Čechů ohledně situace na trhu práce. Konkrétně se zabývá tím, zda Češi vnímají negativně cizince na trhu práce a jestli je vidí jako ohrožení sebe samých. Jak se tedy cítíme? A jaká je situace na úřadu práce?

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek