VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Dům na klíč – o co jde a jak odstoupit od smlouvy?

26. 05. 2018

Dům na klíč zní jako splněné přání. O nic se nemusíte starat a střecha nad hlavou sama roste. Má to ale háček v podobě možnosti odstoupení od kupní smlouvy. Čtěte, na co si dát velký pozor.

Přečíst článek

Ušetřete na letenkách

25. 05. 2018

Na přelomu května a června si hodně z nás pohrává s myšlenkou, že je na čase si vybrat zaslouženou dovolenou. Jak vybrat levné letenky bez ohledu na to, zda chcete k moři nebo do vnitrozemí? Ať už jste tzv. batůžkáři nebo máte rád luxus, čtěte dál.

Přečíst článek

Letní brigáda: Od kolika let můžete pracovat a kde brigádu hledat?

25. 05. 2018

Prázdniny jsou na spadnutí a je nejvyšší čas začít si hledat brigádu na léto. Víte, jaký je minimální věk brigádníka, kde brigády hledat a jak je to se smlouvou? Poradíme vám.

Přečíst článek

Digitální den nebo Mezinárodní týden žen? Vodafone organizuje akce pro veřejnost

25. 05. 2018

Vodafone, jakožto globální mobilní operátor, nabízí kromě mobilních služeb také možnost zúčastnit se zajímavých akcí nebo přednášek. V minulých měsících to byl například Mezinárodní týden žen nebo Digitální den.

Přečíst článek

Úroky z prodlení 2018

24. 05. 2018

Úroky z prodlení jsou jedinou možností, jak ze zákona postihnout dlužníka, který neplatí v dohodnutých termínech. Poradíme, jak je vypočítat a ukážeme, do jaké výše sahají.

Přečíst článek

Dovolená – Určuje její dobu šéf nebo je to ve vaší režii?

24. 05. 2018

Chcete si vzít dovolenou, ale nevíte, jestli si můžete určit její dobu sami nebo musíte čekat na povel zaměstnavatele? A kdy je nejvýhodnější dovolenou čerpat? O tom čtěte více v tomto článku.

Přečíst článek

Daň z nemovitosti: Nezapomeňte ji zaplatit

22. 05. 2018

Jako každý rok přináší květen povinnost pro všechny majitele nemovitostí a pozemků. Do 31. května 2018 je potřeba zaplatit daň z nemovitosti. Finanční správa už rozeslala složenky.

Přečíst článek

Jak vydělat peníze? Zkuste jednorázové brigády

22. 05. 2018

Není výjimkou, že mzda ze zaměstnání nestačí, a tak si lidé kladou otázky, jak rychle vydělat peníze navíc. Odpovědí můžou být jednorázové brigády, o kterých jsme si pro vás připravili nový článek.

Přečíst článek

Komunikace ve firmách: Jak to dělat co nejlépe?

21. 05. 2018

Mnoho firem řeší problémy kvůli (ne)informovanosti svých zaměstnanců. Zakopaný pes je většinou zejména ve špatné interní komunikaci. Proč je důležité na firemní komunikaci pracovat a co dělat v případě problémů?

Přečíst článek

Vlastní značky řetězců: Vyplatí se?

21. 05. 2018

Většina velkých obchodních řetězců v České republice má svou vlastní značku u řady výrobků od sladkých tyčinek po kosmetiku a drogerii. V čem je vlastní značka výhodná pro zákazníky i obchodníky?

Přečíst článek