Kariérní tipy

Podle Eurostatu je v ČR nejnižší rozdíl příjmů

14. 05. 2018

Podle statistik, které zveřejnil Eurostat, má Česká republika nejmenší rozdíly v příjmech a je tak na jednom z předních míst ze všech 28 členů Evropské unie.

Přečíst článek

Nemoc z povolání – zaměstnavatel nesmí slíbit víc než ukládá zákon

13. 05. 2018

Víte, na co máte nárok v případě pracovního úrazu nebo nemoci z povolání a kdo vám vzniklou škodu nahradí? Zaměstnavatel v tomto ohledu nemá zcela volnou ruku, musí se řídit pravidly, která ukládá zákoník práce.

Přečíst článek

Dojíždění do práce: Jak zaměstnance ovlivňuje?

13. 05. 2018

S cestováním je často spojen stres a nervozita a tím více to platí, pokud musíte dojíždět dlouho do práce. Vystavujete se tak riziku pozdních příchodů a nepříjemné atmosféře na pracovišti. Jak se s tím tedy nejlépe vypořádat?

Přečíst článek

Nájem nebytových prostor

13. 05. 2018

Nájem nebytových prostor má o něco jiná pravidla, než je tomu u klasického nájmu bytu. Změna je jak na straně pronajímatele, tak nájemce. Jaké jsou jejich povinnosti a jak postupovat, pokud chcete nájem ukončit?

Přečíst článek

Pojištění sebevraždy nebo HIV? Za určitých okolností to je možné

13. 05. 2018

Většina lidí nad možností opustit svět dříve ani nepomyslí, jsou ale tací, kteří tím chtějí vyřešit své problémy, často finanční. Jak je to s pojištěním na sebevraždy nebo v případě AIDS a dalších vážných onemocnění?

Přečíst článek