"Motivace je důležitější, než mnohaleté zkušenosti," říká Dorota Dobeš, HR Manager CCC

23. 10. 2018

"Motivace je důležitější, než mnohaleté zkušenosti," říká Dorota Dobeš, HR Manager CCC

Přečíst článek

Přečtěte si, jak probíhá pohovor ve firmě Penam

22. 10. 2018

Rádi byste pracovali ve firmě Penam? Přečtěte si, jak u nich probíhá pohovor.

Přečíst článek

Oprostěte se od mýtů o podnikání a postavte na vlastní nohy

22. 10. 2018

Stále dokola přemýšlíte o vlastním projektu, ale nemůžete pro jeho realizaci posbírat dostatek odvahy? Možná je to proto, že jste uvěřili mýtům, které v naší společnosti neustále kolují.

Přečíst článek

Z brigádnice k vedoucí podniku – Barbora Hamplová popisuje svoji Mc cestu

19. 10. 2018

Drtivá většina lidí vnímá práci u McDonald´s hlavně jako přivýdělek během středoškolského, popřípadě vysokoškolského studia. Zkuste si ale představit, že ne ve všech případech musí mít kariéra u řetězce rychlého občerstvení takovýto průběh.

Přečíst článek

Jak efektivně obchodovat kryptoměny?

19. 10. 2018

Kryptoměny. Pro někoho velká neznámá, pro jiné naopak atraktivní příležitost v cestě za úspěchem. Chtěli byste začít, ale nevíte jak? Chybí vám potřebné znalosti, bez kterých se při obchodování neobejdete? Nahlédněte do našeho nového kurzu s názvem Jak úspěšně obchodovat kryptoměny, který pro vás připravili zkušení odborníci Tomáš Mirzajev a Martin Stibor.

Přečíst článek

Právní ochrana v těhotenství: Co zaměstnavatel (ne)může

18. 10. 2018

Na těhotné ženy se vztahuje tzv. ochranná lhůta. Může zaměstnavatel takové osoby vyhodit? Jaké platí výjimky a co si zaměstnavatel případně může k ženám v očekávání dovolit? Kdy mohou při práci v těhotenství požadovat změnu pracovní doby a vyrovnávací příspěvek?

Přečíst článek

Nové trendy v HR: co říkají odborníci

17. 10. 2018

Nejen konkurenční boj na trhu práce by měl vést k tomu, že společnosti a personalistika se budou v roce 2019 soustředit více na automatizaci a technologické inovace. Jak by mohl pro HR vypadat příští rok a co jsou nové trendy v této oblasti?

Přečíst článek

Co o sobě nevyzradit budoucímu zaměstnavateli skrz sociální sítě

16. 10. 2018

Po dobu studií si člověk nepřipouští, že by sociální sítě mohly znamenat něco víc než jen zábavu. Váš virtuální charakter však může mít silný dopad na vaši profesní budoucnost, a to jak negativní, tak i velmi pozitivní. Záleží jen na vašem přístupu.

Přečíst článek

Ze zákoníku práce: Na co máte právo při odchodu z pozice šéfa

15. 10. 2018

Jiná firma, vlastní byznys, nespokojenost zaměstnavatele nebo prostě čas jít dál. Pro obyčejného zaměstnance složitá situace, jenže vy jste šéf. Výhody jako roční příjem za konkurenční doložku, či nové pracovní místo. Díky několika paragrafům ze zákoníku práce nemusí být vaše budoucnost vůbec zlá.

Přečíst článek

Věčné téma životopis: Co a proč v resumé raději neuvádět

15. 10. 2018

Chystáte se změnit práci a zasíláte zaměstnavateli váš životopis? Některé informace je dobré neuvádět, kvůli předsudkům mohou způsobit více škody než užitku. Jaké informace to jsou, jak můžete na pohovoru zaujmout a jaké otázky nejspíše uslyšíte?

Přečíst článek