VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Zvyšování platů? Příští rok by mělo dojít ke zvýšení o 6 %

22. 06. 2018

Členové současné vlády v demisi neustále slibují, že se ve veřejném sektoru zvýší platy. Například učitelům měly platy vzrůst od září letošního roku, nyní Babiš mluví o roku 2019. Nespokojení ale nejsou jen učitelé. Zdravotnické odborové organizace slibují protesty. Co bylo veřejné sféře v minulých měsících slíbeno?

Přečíst článek

Teleperformance Česká republika se může pochlubit oceněním Progresivního zaměstnavatele

15. 06. 2018

Teleperformance Česká republika jako leadr v poskytování služeb kontaktních center vyhrála prestižní ocenění.

Přečíst článek

Levné zásilky z Číny: Výjimka DPH bude končit

15. 06. 2018

Levné nákupy na čínských e-shopech jsou stále populárnější a zásilek z této země rapidně přibývá. Lákadlem bylo hlavně osvobození od DPH, ale to by mělo v nejbližších letech skončit. Největší čínský gigant bude ale například doručovat své zboží z Jenče u Prahy.

Přečíst článek

Firmy zahnané do kouta – Objevují se stále další benefity

13. 06. 2018

V současné době, kdy je minimální nezaměstnanost, si lidé mohou vybírat lepší práci. Nejvíce je poptávka po vyšších mzdách, lepších pracovních podmínkách a nejnovějším trendem jsou i firemní benefity. Společnosti si teď dávají více než jindy záležet, jaké výhody svým budoucím a současným zaměstnancům nabídnou.

Přečíst článek

Česká spořitelna spustila nové bankovnictví George

13. 06. 2018

Česká spořitelna představila nové internetové bankovnictví George, o kterém tvrdí, že je to i-banking budoucnosti. George Česká spořitelna tak nahrazuje Servis 24. Co přináší za novinky?

Přečíst článek

Expanze Netflixu: Známý poskytovatel filmů a seriálů je čím dál oblíbenější

13. 06. 2018

V lednu 2016 se rozšířil do České republiky ve světě oblíbený server Netflix, kde je možné sledovat online filmy a seriály. O jeho oblibě svědčí nejen expanze po světě, ale také jeho hodnota na burze.

Přečíst článek

Dovolená 2018: Jaké jsou trendy?

12. 06. 2018

Letošní rok je specifický tím, jak moc chtějí Češi strávit dovolenou v cizině, a to třeba i víckrát během roku. Touha po vycestování za hranice mění i spotřebitelské chování a lidé už tolik nevyhlížejí dříve tak oblíbené last minute zájezdy.

Přečíst článek

Nové vlaky Regiojet budou mít až 18 vozů

12. 06. 2018

Soukromý železniční dopravce Regiojet letos v květnu představil veřejnosti nejnovější model. Dvě lokomotivy Traxx od kanadského výrobce Bombardier budou jezdit v provozu na trase Praha – Ostrava. Počítá se však i s mezistátními linkami na Slovensko a Rakousko.

Přečíst článek

České dráhy: Kolik peněz vydělávají?

31. 05. 2018

V České republice České dráhy zajišťují většinu vlakové dopravy. Stoprocentním vlastníkem firmy je sice stát, ale od roku 2003 jsou České dráhy akciovou společností. Jak si České dráhy mezi ostatními dopravními společnostmi vedou?

Přečíst článek

Ekonomika ČR se zlepšuje – Evropská unie bude snižovat dotace

31. 05. 2018

Češi si dnes žijí lépe než Portugalci nebo třeba Řekové. Výplatní pásky sice říkají něco jiného, nicméně hrubý domácí produkt na hlavu mluví poměrně jasně. Jak je to s ekonomikou České republiky si probereme detailněji v našem novém článku.

Přečíst článek