VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Generace Y – modré a bílé límečky

09. 08. 2018

Na pracovním trhu se aktuálně zabydlela generace Y, tedy mileniálové. Jak s nimi umí pracovat firmy? A co jim jsou schopné nabídnout? Víte také, jaký je rozdíl v přístupu k „modrým“ a „bílým“ límečkům?

Přečíst článek

Budování osobní značky jako cesta k pracovním nabídkám

08. 08. 2018

Ve většině VímVíc článků v sekci "Pohovory bleskově" najdete skvělé tipy na předposlední krůček v podobě pohovoru, který vás dělí od práce, kterou si v tu chvíli určitě moc přejete. Já se teď s vámi, pohledem a zkušeností kariérového poradce a kouče, podívám na to, jak zvýšit počet pozvání na pohovory do firem, které se vám líbí.

Přečíst článek

"Ocenění je velký úspěch a také závazek," říkají HR specialisti firmy PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.

06. 08. 2018

Co je klíčové pro to, aby zaměstnance jejich práce bavila? Jak se dá v práci předejít syndromu vyhoření? Přečtete si rozhovor s HR specialisty firmy PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. o tom, jak to chodí v jejich firmě.

Přečíst článek

Podpora v nezaměstnanosti počítaná z průměrné mzdy? Může být velmi nízká

25. 07. 2018

V určitých případech se podpora v nezaměstnanosti neurčuje z výdělku v posledním zaměstnání, ale z průměrné mzdy. Taková podpora je bohužel velmi nízká.

Přečíst článek

Na co si dát pozor při práci přes agenturu?

25. 07. 2018

Chystáte se pracovat přes agenturu? Pak je dobré si předem zjistit, jaké má taková agentura vůči zaměstnancům povinnosti, co smí a nesmí, a jak se případně bránit proti špatnému zacházení a nedodržování zákonů. S tím vším vám poradí náš nový článek.

Přečíst článek

Dostávají se pracovní portály do stínu sociálních sítí?

24. 07. 2018

Podobně jako online portály s nabídkami práce vytlačily inzeráty v tisku nebo na nástěnkách, přebírají teď funkci pracovních portálů sociální sítě. Personalistika vstupuje do nové éry.

Přečíst článek

Hledáte novou práci? Vsaďte na sociální sítě

19. 07. 2018

Pracovní anonce v tisku nebo inzeráty na nástěnkách jsou už dávno pasé a začíná se zdát, že ani pracovní portály nestíhají jít s dobou. Nadešel čas hledání práce na sociálních sítích!

Přečíst článek

Firmy mají zájem i o uchazeče bez vzdělání

18. 07. 2018

Firmy se perou s nízkou nezaměstnaností, jak jen to dokáží. Zaměstnávají i uchazeče, kterým by běžně neodpověděli a nabízí benefity, které ještě před pár roky náležely jen vyvoleným. Jaké zaměstnání jsou na „pokraji vyhynutí“ a kde chce dnešní generace pracovat?

Přečíst článek

Fluktuace zaměstnanců: Firmy mají problém udržet si kvalitní zaměstnance

18. 07. 2018

Firmy mají problémy obsadit volná pracovní místa. Pokud se jim to povede, mají problém si zaměstnance udržet. Fluktuace kvalitních zaměstnanců při dnešní situaci na trhu práce je vysoko nad tzv. zdravou mírou fluktuace, která se pohybuje okolo 5 %. Na jakých pozicích a kdy lidé nejčastěji mění zaměstnání?

Přečíst článek

Vybíráte si firmu snů? Poseďte tam chvíli, říká mentorka Lenka Mrázová

09. 07. 2018

Chodíte po příjímacích pohovorech a vybíráte si budoucího zaměstnavatele. Víte, jak se připravit na pohovor, dohledali jste si dostupné informace o firmě, pobavili jste se o ní se známými. Myslíte, že jste dobře připraveni na rozhodnutí, zda sem jít či ne?

Přečíst článek