Poraďte si s problémy a udržte hlavu nad vodou | VímVíc.cz

Poraďte si s problémy a udržte hlavu nad vodou

05. 12. 2017

Ne vždy jde život podle našich představ. V těžkých chvílích máme tendenci vše vidět černě. Pokud se ale zase chceme zhluboka nadechnout a vyrazit vstříc pozitivním zkušenostem, novým zážitkům a úspěchům, musíme se na svůj život začít dívat opět pozitivně.

Poraďte si s problémy a udržte hlavu nad vodou

Dopřejte si čas

Ne vždy je to jednoduché. A ne vždy to jde hned. Ale nebuďte na sebe přísní. Katastrofy v našem životě přicházejí náhle. Ne vždy jsme s nimi počítali a měli v záloze plán B. Často se rozhodneme hned jednat, abychom se svým životem něco dělali. Ještě v slzách se pokoušíme zvednout se ze země a jít dál. Jaký ale může mít naše konání výsledek, když vycházíme ze svých slabostí a ne ze své síly? Možná jsme si vše dobře nepromysleli a jednáme zbrkle jen proto, aby to špatné honem zmizelo.

Čeká vás výpověď? Podívejte se na článek jak napsat životopis pomocí odkazu životopis vzor.

Čas a odstup. Pouze tyto dvě věci nám mohou pomoci.

Co ale skutečně potřebujeme, je odstup. Připustit si, co jsme zpackali, a co nejracionálněji si připravit plán, jak nastalou situaci vyřešit. Neměli bychom zběsile jednat hnaní emocemi, protože potřebujeme dostat pod kontrolu nejen dění kolem sebe, ale i své myšlenkové nastavení. Vybijte své emoce, dejte si šálek čaje a pak teprve začněte problém řešit – připraveni.

Soustřeďte se na řešení

Co se stalo, stalo se. I když je to lákavé, přestaňte si na to pořád dokola stěžovat všem lidem kolem sebe a přemílat, jak se to mohlo tak hrozně pokazit. Je čas s tím něco dělat. Místo problému se zaměřte na jeho řešení. Přátelé a rodina nebudou mít nekonečnou trpělivost s utěšováním a brzo jim dojdou výrazy, kterými by vás mohli konejšit. Místo toho u nich hledejte radu. Neberte frázi: „Co mám teď dělat?“ jako prázdný povzdech – hledejte na ni skutečnou odpověď. Neustálé stěžování si nikdy nikam nikoho nedostalo. Nehledě a to, že vaše okolí poměrně brzo přestane bavit vám jen přitakávat, jak vše nestojí za nic.

Místo prázdných povzdechů se snažte u přátel hledat skutečné rady.

Zamiřte na cíl

Připomeňte si své cíle. I když už máte odstup i řešení, je těžké z nich těžit, pokud jste zapomněli, kam jste směřovali. Váš cíl vás bude hnát kupředu a proto se na něj nepřestávejte dívat. Dejte si dohromady nejen řešení od přátel ale i svá vlastní a vyberte z nich ty, jež vám umožní svého cíle dosáhnout. Upozadněte nedůležité a berte v potaz to podstatné. A hlavně jděte kupředu.

Můžete zkusit změnit celý svůj životní styl. Co třeba vyzkoušet online kurz veganství?

Dopřejte si pozitivní myšlení

Nesklouzávat v takových chvílích k negativitě je těžké a někdy téměř nemožné. Máme pochybnosti o sobě samých a bojíme se, co se pokazí tentokrát. Toho se musíte zbavit. Udělejte cokoli, co váš mozek opět přenastaví na to pozitivní – pro někoho to může být energický kamarád, s nímž si zajde po dlouhé době popovídat, pro jiného odlehčená komedie nebo dobrá kniha. Cokoli vás vytrhne z pochybností se počítá.

Dostali jste výpověď? Podívejte se na aktuální nabídky práce.

Pamatujte, že věci se mění

I když máme po sérii zklamání pocti, že už se to nikdy nezlepší, nic není na pořád. Vše nakonec přejde a časem nám to bude připadat jako menší a menší prohra. Až nakonec odezní. A protože naděje umírá poslední, vždy stojí za to doufat v to nejlepší. Konec konců, ani vy už nejste úplně tím samým člověkem, kterému se nějaká pohroma stala – něco jste se cestou naučili do dalšího boje vstupujete s novou zkušeností.

Každá bouře se jednou přežene. Na vás je v ní neztratit chuť jít dál, až přejde.

Připusťte si to dobré

Nikdy není špatné bezvýhradně všechno. Když si dáte dohromady všechny proměnné (od práce přes materiální situaci až po přátele a rodinu), vždy přijdete aspoň na jednu složku, která za to stojí. Musíte si to ale umět přiznat a těšit se z toho. I kdyby to byl jen pěkný výhled z vašeho okna a pohled na východ slunce. Hledejte radost v čemkoli, kde se může ukrývat.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný