VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Rozvod: Jak předejít majetkovým tahanicím?

30. 05. 2018

Rozvod nebo rozchod, to vždy znamená dělení společných peněz. Pokud ale ve financích nemáte pořádek, pak se můžete díky majetkovým sporům hodně rychle ocitnout i u soudu. My vám v našem článku poradíme, jak takové situaci předcházet.

Přečíst článek

Služební cesta: Co zaměstnavatel proplatí?

30. 05. 2018

Chystáte se na služební cestu a zajímá vás, kolik peněz vám zaměstnavatel proplatí? Máte nárok například na proplacení času, když jedete dopravním prostředkem, nebo když spíte? Podívejte se na to s námi.

Přečíst článek

Jak vypadá hodnocení firem působících v automobilovém průmyslu?

29. 05. 2018

Přinášíme vám další článek o tom, jak dopadá hodnocení konkrétních firem v daném odvětví. Chcete pracovat v automobilovém průmyslu a zajímá vás, jak takovou práci hodnotí samotní zaměstnanci? Mrkněte do našeho článku a dozvíte se, jak jsou zaměstnanci v automobilových firmách spokojeni.

Přečíst článek

Kariéra? Mladí lidé si ji chtějí přizpůsobovat podle sebe

29. 05. 2018

Tak jako každý rok, i letos bude maturovat několik desítek tisíc mladých lidí. V čem je to ale pro ně v dnešní době jiné? Pracovní trh je neskutečně otevřený a mnohem příznivější, než třeba před 10 lety. Letošní absolventi tak mohou zahájit kariéru snů.

Přečíst článek

Čeští zaměstnanci jdou spolu s německými řetězci za hranice Evropy

27. 05. 2018

Nejoblíbenější německé řetězce se rozhodly expandovat až do zámoří. Spolu s nimi půjde i část českých a slovenských zaměstnanců. Lidl začal s růstem již loni, a to rovnou ve Spojených státech, kde otevřel své první prodejny.

Přečíst článek

Problémy v práci aneb Co zaměstnance nejvíce trápí?

27. 05. 2018

Je celá řada věcí, co zaměstnancům v jejich práci nevyhovuje. Někdy jsou to drobnosti, jindy závažné věci, jako například kontroly skříněk a podobně. Problémy v práci by se ale neměly podceňovat, protože jejich důsledkem může být i výpověď zaměstnance.

Přečíst článek

Zdravotní a sociální pojištění po zakončení školy

26. 05. 2018

Platby za zdravotní a sociální pojištění bývají poměrně velkým strašákem, jelikož se lidé bojí, aby měli vše v pořádku. Obzvláště to platí u čerstvých absolventů, kteří i tak nevědí, kde jim hlava stojí. V našem článkům vám poradíme, jak se s pojištěním poprat.

Přečíst článek

Penzijní pojištění – jak přejít ze starého na nové?

26. 05. 2018

Platíte si penzijní připojištění jako jistotu na důchod a potřebovali byste něco změnit? Připravili jsme pro vás přehledný seznam situací, které mohou nastat, a co všechno budou tyto změny obnášet.

Přečíst článek

Kolik zaplatíte za odeslání balíku?

26. 05. 2018

Každý potřebuje čas od času poslat někomu balík. V dřívějších dobách tuto službu poskytovala oficiálně pouze Česká pošta. Dnes je na trhu nepřeberné množství dopravců a existuje dokonce tzv. spolujízda pro balíky.

Přečíst článek

Prodejte nemovitost bez potíží

26. 05. 2018

Ne každý je obchodník tělem i duší nebo ostřílený realitní makléř. Prodej nemovitosti je tak pro většinu lidí poměrně stresující záležitost. Poradíme, jak dům nebo byt prodat.

Přečíst článek