Jaké benefity jsou cool mezi zaměstnanci?

12. 10. 2018

Firmy si tak trochu lámou hlavu, čím překvapit své zaměstnance, aby byli v práci spokojení a k firmě loajální. Stravenky, homeoffice a multisport karta už dnes nikoho neohromí, jelikož se to bere jako standard. Podívejte se, co nás inspirovalo u jiných firem.

Přečíst článek

Myšlení personalisty: Co rozhoduje o úspěchu při pohovoru

12. 10. 2018

Jak se připravit na pracovní pohovor a na co si dát před i během výběrového řízení pozor? Přinášíme vám několik tipů a rad, které mohou rozhodnout o vašem úspěchu při pohovoru.

Přečíst článek

Slevy na daních pro studenty: Poradíme vám, jak ušetřit

11. 10. 2018

Zákony se mění každý rok a vy možná pátráte po tom, jakých slev můžete jako studenti v roce 2018 využít. Tento článek vám pomůže i v případě, že pro zaměstnavatele nepracujete od začátku roku. V jakém rozsahu pak můžete o vratku daně zažádat a jak tedy na daních ušetřit?

Přečíst článek

Fluktuace Čechů v práci roste. Co říkají personální agentury?

10. 10. 2018

Nové výsledky průzkumu ukazují, že fluktuace zaměstnanců nabývá vysokých čísel. Kdo se spíše rozhodne pro změnu a kdo je naopak loajální? Co je pro nás rozhodující při změně zaměstnání a je teď vhodná doba k tomu práci změnit?

Přečíst článek

Jak na teambuilding aneb čeho se na firemní akci vyvarovat

09. 10. 2018

Teambuildingy jsou vesměs mezi zaměstnanci oblíbené. Jak se ale přesto vyhnout otráveným účastníkům a co může udělat firemní akci nezapomenutelnou, když její výběr padne na vás? Také o tom, čeho se raději na firemní akci vyvarovat, abyste se druhý den nemuseli bát přijít do práce, se dočtete níže.

Přečíst článek

Tipy, jak vyjednávat s personalistou o platu

09. 10. 2018

Při pohovoru často nastane situace, kdy se vás personalista zeptá, jaký byste si představovali plat. S cizími lidmi o penězích mluví rád jen málokdo. A to i v situaci, kdy bude mít vyřčená částka vliv na životní úroveň. Jak se zachovat, když s vaším návrhem zaměstnavatel nesouhlasí, a kam až ustoupit?

Přečíst článek

Co dělat, když si hledáte jinou práci a šéf se to doslechne?

08. 10. 2018

Pokud se chystáte na změnu zaměstnání a k vašemu nadřízenému se to donese dřív, než jste mu to osobně řekli, je to ošemetná situace. Pokud nastane, je potřeba z ní nějak vybruslit. Rozhodně se vyplatí mluvit pravdu a jednat korektně. Možná, že vás místo kázání o loajalitě čeká zvýšení platu nebo zlepšení podmínek.

Přečíst článek

Nevyšel vám pracovní pohovor? Co pro příště změnit

05. 10. 2018

Je přirozené, že se člověk cítí zklamaně, když mu po pohovoru přijde zamítavá odpověď. Podobné je to s každým neúspěchem. Je však důležité se ze svých nezdarů poučit. Utápění se v sebelítosti bez sebereflexe ničemu nepomůže. A navíc fakt, že vás zaměstnavatel, u kterého jste se ucházeli o práci, nepřijal, možná ani není vaše vina.

Přečíst článek

Výpověď pro nadbytečnost? Opravdu nebo jen naoko

04. 10. 2018

Výpověď pro nadbytečnost patří mezi nejčastější příčiny, které zaměstnavatelé uvádí jako důvod pro propuštění zaměstnance. Existuje mnoho situací, v nichž už nemá zaměstnavatel pro pracovníka dostatečné využití. Pak se jedná o zcela legitimní vysvětlení. Občas je ale výpověď pro nadbytečnost jen naoko a zneužívá se jako záminka.

Přečíst článek

Skutečně musí být všichni ve firmách při změně aktivní?

03. 10. 2018

Asi už se k vám také doneslo, že musíte být ve firmě aktivní a inovativní. Neustále přicházet s novými nápady a zlepšováky. Díky tomu můžete mít pocit, že se podílíte na chodu firmy a měníte ji. Proč je tedy aktivních jen 50 % zaměstnanců ve firmách?

Přečíst článek