Konsolidace půjček online: Sloučení půjček | VímVíc.cz

Konsolidace půjček online: Sloučení půjček do jedné

18. 12. 2022

Konsolidace úvěrů mohou klientům snížit splátky až o 50 % a je to způsob, jak šetřit. Konsolidace půjček online znamená sloučení půjček do jedné. Následující článek vysvětlí, co je konsolidace půjček online, představí jednotlivé druhy konsolidací půjček a ukáže konkrétní produkty konsolidací online od různých poskytovatelů v České republice.

Ještě před sjednáním úvěru je vhodné využít kalkulačku půjčky. Ta může předejít nevýhodným splátkám do budoucna. Pokud se však z jakéhokoliv důvodu změní situace, není třeba zoufat, je způsob, jak šetřit. Na trhu je několik možností konsolidací online. Například nebankovní konsolidace půjček, konsolidace půjček se záznamem v registru dlužníků nebo konsolidace půjček pro dlužníky. Konsolidace půjček kalkulačka porovná několik různých konsolidací úvěrů a klient si vybere nejvýhodnější konsolidace online na míru.

Konsolidace půjček

Co je konsolidace půjček

Mnoho lidí si plete refinancování úvěru a konsolidaci půjček online. Co je konsolidace půjček a co znamená refinancování úvěru? Refinancování půjčky zohledňuje převedení půjčky od jednoho poskytovatele k jinému. Konsolidace úvěru je sloučení půjček do jedné, často sloučení více půjček do jedné výhodné půjčky. Pokud má klient například bankovní půjčku, nebankovní půjčku, kontokorent a k tomu ještě kreditní kartu, bude pro něho výhodnější sloučení půjček do jedné výhodnější. Konsolidace úvěrů usnadní klientovi administrativu, splácí pouze jeden úvěrový produkt a může si snížit splátky až o 50 % v závislosti na poskytovateli konsolidace online. Konsolidaci půjček online nabízí jak banky, tak zcela běžně nebankovní společnosti pod názvem nebankovní konsolidace půjček.

Pro konsolidaci úvěru se lidé často rozhodnou kvůli vysokým měsíčním splátkám, které už nezvládají splácet. Pokud se však klient zpozdil se splátkou nebo splátku úplně vynechal, možná není platební bonita natolik důvěryhodná, aby klientovi bankovní instituce umožnily konsolidaci půjček. Sloučení půjček do jedné je další formou úvěru a platí pro ni stejná pravidla jako pro kteroukoliv jinou nebankovní či bankovní půjčku. Někteří poskytovatelé konsolidací online prověřují bonitu klientů, výši příjmu a nahlížejí do registru dlužníků. Nahlížení do registru dlužníků podle rodného číslado registru dlužníků podle rodného čísla je asi nejrychlejší způsob. Jestliže má klient negativní záznam v registru dlužníku, banky často konsolidaci úvěrů neschválí. Existují však konsolidace půjček pro dlužníky a konsolidace půjček se záznamem v registru.

Jak konsolidace půjček se záznamem v registru dlužníků, tak konsolidace půjček pro dlužníky jsou nejčastěji poskytovány jako konsolidace nebankovních půjček. Výpis registru dlužníků je dnes snadné získat a poskytovatelé úvěrů a půjčkových produktů, kam patří i konsolidace půjček, do něho mají přístup. Nebankovní společnosti nemají tak přísná pravidla pro schválení konsolidace online. Sloučení půjček v podstatě funguje tak, že poskytovatel konsolidace úvěru za klienta zaplatí finanční závazky u jiných společností a klient následně splácí jednu měsíční splátku, díky které ušetří nemalé peníze (až 50 %). Klienti si často sami určují den splatnosti, výši splátek a dobu splácení. Mnoho poskytovatelů konsolidací půjček nabízí možnost půjčit si peníze navíc k produktu sloučení půjček.

U konsolidace půjček je důležité si předem spočítat, zda se konsolidace online doopravdy vyplatí. S tím může pomoci online nástroj konsolidace půjček kalkulačka. Protože pokud klient doposud splácel v pořádku splátky, měl trvalý a dostačující příjem, není možná vůbec nutné a výhodné, aby pro své závazky využil sloučení půjček,. Ve výsledku může klient splácet mnohem déle a vyšší částku. Pokud se však člověk nachází v tíživé finanční situaci a potřebuje snížit výši měsíčních splátek, může pomoci třeba konsolidace nebankovních půjček.

Výhody a nevýhody konsolidace úvěrů

Podobně jako je tomu u bankovních půjček online nebo nebankovních půjček, tak i konsolidace úvěrů může přinést určité nevýhody a výhody svým klientům. Každý klient se nachází v jiné situaci, má jinou výši příjmů, má či nemá rodinu, splácí půjčku na auto, anebo přišel o práci. Není možné jednohlasně určit, která konsolidace půjček online je ta nejlepší pro všechny. S výběrem vhodného produktu na míru může pomoci konsolidace půjček kalkulačka. Klient do konsolidace půjček kalkulačky zadá požadované informace a výsledkem je seznam několika poskytovatelů konsolidací úvěrů. Klient si vybere dle svých požadavků ten nejlepší produkt na míru.

Využití kalkulačky půjčky, u úplně první půjčky online, může předcházet následným potížím, kdy klient již nezvládá splácet všechny své závazky a rozhodne se ke sloučení půjček do jedné výhodnější. Nejčastější výhody konsolidace online jsou jedno a přehlednější splácení, nižší manipulační poplatky a poplatky za vedení konsolidace půjčky, nižší splátka (nižší až o 50 % ve srovnání s původní půjčkou) a možnost navýšení půjčky. Možné nevýhody konsolidace úvěrů jsou případné sankce za předčasné splacení úvěru, delší doba splácení a celková vyšší splacená částka.

Druhy sloučení půjček

Na českém úvěrovém trhu jsou různý typy sloučení půjček do jedné. Liší se poskytovatelé konsolidací online (nebankovní instituce a banky), různí se podmínky konkrétních konsolidací úvěrů a liší se také vhodnost použití dané konsolidace online pro určitého klienta a jeho životní situaci, ve které se nachází. Nejčastější druhy sloučení půjček jsou následující:

  • Bankovní konsolidace úvěrů
  • Konsolidace nebankovních půjček
  • Konsolidace mikropůjček
  • Konsolidace půjček se záznamem v registru dlužníků
  • Konsolidace půjček pro dlužníky

S tím, jestli je sloučení půjček vhodné a výhodné, může pomoci odborník na konsolidace, anebo použití online nástroje konsolidace půjček kalkulačka.

Bankovní konsolidace úvěrů

Jak název napovídá, bankovní konsolidace úvěrů je sloučení půjček do jedné od bankovních institucí. Někteří poskytovatelé mají v nabídce svých produktů také refinancování půjček (převedení půjčky od jednoho poskytovatele půjček online k jinému). Konsolidace online od bank umožňují sloučit spotřebitelské půjčky a úvěry, kontokorenty, kreditní karty, nákupy na zboží a leasingové finanční produkty.

Příkladem bankovního sloučení půjček do jedné je kupříkladu konsolidace MONETA Money Bank, Equa bank konsolidace online (Equa bank Raiffeisenbank) nebo Air Bank konsolidace úvěrů. Konsolidace MONETA Money Bank poskytuje transparentní úrok od 6,3 % ročně a možnost dodatečného půjčení peněz na cokoliv. Equa bank konsolidace již není v nabídce banky Equa bank.

Po sloučení společnosti Equa bank a Raiffeisenbank se klienti mohou obracet na produkty banky Raiffeisen. Převod a sloučení půjček Raiffeisen nabízí úrokovou sazbu od 6,7 % ročně a taktéž novou hotovost až do částky 800.000 Kč. Air Bank konsolidace půjček nabízí aktuálně výhodný úrok od 4,9 % p.a.. Jedná se o časově omezenou akci banky.

Konsolidace nebankovních půjček

Bankovní instituce nabízejí i nebankovní konsolidace půjček, ne však všichni bankovní poskytovatelé konsolidací půjček online. Konsolidace nebankovních půjček mívají podobné podmínky jako bankovní konsolidace úvěrů. Pokud se jedná o ,,běžné" spotřebitelské půjčky. Jestliže má však klient negativní záznam v registru dlužníků nebo je na něho například vedená exekuce, podmínky se rázem změní. U konsolidací nebankovních půjček je pohyblivé RPSN, které se odvíjí od výše částky. Klient může najít velice solidní nabídku, ale i velmi nevýhodnou nabídku nebankovní konsolidace půjček.

Mezi lidmi nejznámější je nejspíše nebankovní Home Credit konsolidace a následně webové stránky coolpujcky.cz, ziba.cz nebo sosfinance.cz. Home Credit konsolidace půjček sloučí všechny druhy úvěrů do částky 700.000 Kč a nabízí možnost získat hotovost navíc. Konsolidaci nebankovních půjček však nabízí i některé velké banky.

Konsolidace mikropůjček

Refinancování a konsolidace mikropůjček je specifická tím, že se jedná o krátkodobé půjčky a mikropůjčky. Mikropůjčka je nejčastěji půjčka v malé částce, jedná se zpravidla o maximální částku do 10.000 Kč a krátkou dobu splatnosti (30 nebo 45 dní). Krátkodobá půjčka je půjčka až do 30.000 Kč se splatností do jednoho měsíce. Někteří poskytovatelé těchto krátkodobých půjček mají pochopitelně odlišné doby splatnosti, případně možnost prodloužení za poplatek.

Konsolidace mikropůjček je nabízena spíše jako konsolidace nebankovních půjček než sloučení půjček od bankovních institucí. Protože se jedná o specifický produkt, je velmi důležité nepodcenit výběr vhodného poskytovatele a samozřejmě finálního produktu konsolidace online.

Konsolidace půjček se záznamem v registru dlužníků

Pokud mají klienti negativní platební morálku či negativní záznam v registru dlužníků, je vysoká pravděpodobnost, že ani bankovní instituce neposkytnou konsolidaci půjček. Registr dlužníků podle rodného čísla rychle ukáže, jestli má konkrétní klient záznam a zda je negativní či pozitivní. Získat výpis registru dlužníků není pro poskytovatele sloučení půjček potíž. Po odmítnutí bankou se většina klientů obrátí na konsolidace půjček se záznamem v registru dlužníků. Ne vždy se jedná o zcela nevýhodnou nabídku. Jako ve všech případech, tak u konsolidace půjček se záznamem v registru pomůže konsolidace půjček kalkulačka.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Nejvíce diskutovaným produktem je konsolidace půjček pro dlužníky. Má-li klient nesplacené půjčky u více věřitelů a nezvládá je splácet, je nejlepším řešením právě konsolidace půjček pro dlužníky. Pokud má klient například půjčku na auto, úvěr na bydlení, případně dluží kamarádovi za dovolenou, snadno se dostane do nepříjemné situace, kdy nezbývá dostatek peněz na důstojný život. Konsolidace půjček se záznamem v registru se v mnoha aspektech prolíná s konsolidacemi půjček pro dlužníky. Je to nejlepší cesta, jak se dostat ven z dluhové pasti. Dlužník má obvykle výhodnější úrok a nižší výši splátky, díky čemuž je pro něj situace snesitelnější a může žít víceméně bez starostí. Konsolidace půjček pro dlužníky nabízí snížení měsíčních splátek v rozmezí od 30 % do 50 %.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Investice a spoření Peníze Půjčky Návody