S ženami s nízkým sebevědomím se setkávám denně – Hana Wolf, koučka ve Škole pro ženy | VímVíc.cz

S ženami s nízkým sebevědomím se setkávám denně – Hana Wolf, koučka ve Škole pro ženy

12. 10. 2017

Přinášíme vám rozhovor s lektorkou, která vytvořila kurz na míru všem ženám, které neví, jak nechat vyniknout své přednosti a cítit se spokojenější. Hana Wolf pracuje jako senior koučka a mentorka a pomáhá svým klientkám najít cestu ke spokojenému životu.

S ženami s nízkým sebevědomím se setkávám denně – Hana Wolf, koučka ve Škole pro ženy

    1. Jste koučkou a mentorkou ve Škole pro ženy. Jak jste se k tomuto poslání, více než povolání, dostala?

Vždy mě nesmírně naplňovalo pomáhat druhým, naslouchat jim a společně hledat řešení z nejrůznějších situací. Má cesta k této profesi vedla oklikou, kdy jsem pracovně působila v úplně jiné oblasti, avšak vždy mě to táhlo k pomoci lidem. Pak už jsem stačilo být ve správný čas na správném místě, potkat ty správné lidi a můj sen se stal skutečností.

    2. Setkáváte se často s ženami, které mají nízké sebevědomí? Čím si to vysvětlujete?

Se ženami, které trápí nízké sebevědomí se setkávám téměř denně, ať už prostřednictvím individuálních konzultací, nebo na workshopech, které se Školou pro ženy pořádáme. Nízké sebevědomí je nejčastěji způsobeno negativními zkušenostmi, jež v průběhu života slýcháme, a ty se pak zapíší do našeho podvědomí. Obecně je v našich končinách zvykem spíše druhé kritizovat, než rozvíjet, a takový přístup má právě za následek nízké sebevědomí.

Pokud i vás trápí nízká sebedůvěra, zkuste začít hledat ve svém životě to, co se vám povedlo, namísto samých chyb.

    3. Na svých kurzech pracujete hlavně s duševní stránkou – jaký mají ženy vztah samy k sobě. Je však stejně důležité, jestli se žena maluje a pěkně obléká, tedy starost o fyzickou stránku?

Já sama zastávám názor, že zevnějšek je odrazem našeho nitra. To, jak vypadáme, podle mého názoru značí také v jakém jsme duševním rozpoložení. Nesnažím se klientky měnit a předělat jejich image. Spíš se je snažím inspirovat a podtrhnout na nich to krásné. Možná tomu nebudete věřit, ale většinou i ty nejkrásnější ženy mají v mnoha ohledech nízké sebevědomí a krásné si vůbec nepřipadají. Mnoho žen si také myslí, že jsou průměrné a nezajímavé. A právě toto mínění je jedním z největších omylů. Každá z nás má v sobě cosi krásného a magického, jen je to potřeba objevit a začít si hrát.

Pokud se žena začne sama sobě věnovat, začne si uvědomovat svou ženskost a vnitřní krásu, automaticky vykvete a zkrásní i navenek.

    4. Kdybyste měla říct jednu věc, kterou mohou ženy udělat dnes a která bude mít na ně velmi pozitivní dopad, co by to bylo?

Uvědomte si, že krása není jen o fyzických dispozicích ale hlavně o vnitřním vyzařování. Zkuste svou vnitřní krásu přenést navenek a dovolte sobě a ostatním, aby byl vidět ten drahokam, který v sobě má každá z nás.

    5. Pro VímVíc.cz jste vytvořila kurz „Jak být okouzlující a stále sama sebou“. Co byste vzkázala potenciálním zájemkyním?

Kurz jsem tvořila s velkou radostí a s upřimnou touhou vám pomoci. Pokud si připadáte nevýrazná, tuctová, nebo se vám na sebe nedaří udělat čas, tento kurz je pro vás jako stvořený. Dozvíte se mimo jiné to, jak náš zevnějšek souvisí právě se stavem našeho nitra, uslyšíte o významu barev, povíme si o tom, proč byste měla relaxovat, jak se správně nalíčit a hlavně, jak nechat vyniknout vaše skryté kouzlo.

S lektorkou jsme strávili celý den natáčením kurzu „Jak být okouzlující a stále sama sebou“, který bude dostupný na našem webu VimVic.cz.

O lektorce:

Hana Wolf, MBA – Senior kouč a mentor ve Škole pro ženy

Dlouhodobě se specializuje na oblast nízké sebedůvěry, pomáhá lidem po náročném rozchodu a rozvodu a dlouhodobé nedobrovolné samoty. Rovněž se zaměřuje na téma změny kariéry a maximalizaci pracovního potenciálu.

Věnuje se individuálním konzultacím a poradenství při náročných životních situacích a krizích. Ve své praxi pracuje s pojmenování a zpracováním bolestných emocí způsobujících nízkou sebedůvěru a nefunkční vztahové modely.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Lektoři radí Start kariéry Úspěch v kariéře