Práce u nás | Volná místa | VímVíc.cz

Podívejte se nejdříve na naší nabídku práce zde. Spousta lidí, kteří hledají lepší práci, zkouší své štěstí v zahraničí. Naopak valná většina lidí nechce měnit své bydliště, stěhovat se s celou rodinou a práce v České republice jim vyhovuje. Proto, když chtějí změnit zaměstnání, hledají práci u nás. U nás v České republice.

Volná pracovní místa
Práce u nás

Nabídka práce u nás v České republice

V České republice žije kolem 10,6 miliónů obyvatel, nezaměstnanost v ČR je nejnižší z celé Evropské unie. Na konci roku 2018 nezaměstnanost činila 3,1 % a dostupných bylo rekordních 214 000 volných míst. Průměrná hrubá měsíční mzda činí v České republice zhruba 31 600 Kč.

V současnosti bychom v České republice našli více jak 98 000 nabídek práce. Český pracovní trh neumí ani zdaleka naplnit poptávku po především technicky vzdělaných zaměstnancích. Vybírat bychom mohli nejen z pracovních nabídek na plný úvazek, ale i brigád a prací na částečný úvazek. Vysoká nabídka práce na plný úvazek je po celé České republice v administrativě, dopravě, logistice a zásobování. Žádaní jsou i pracovníci pohybující se v bankovnictví a financích. Práci ihned naleznou i osoby v IT oborech a obchodu. V těchto oborech najdeme uplatnění téměř kdykoliv a kdekoliv v celé České republice. Kromě výše uvedených oborů můžeme nalézt práci i v průmyslu a výrobě.

Nejvyšší nabídka práce je v Praze, kde také můžeme čekat i nejvyšší platy z celé České republiky. Velká nabídka práce je ale také i v Brně a Ostravě. Nejčastěji jsou nabízeny brigády v oblastech jako fastfoodu, zábavy, gastronomie a pohostinství nebo obchodu. Plzeň nabízí také mnoho zajímavých pracovních míst s různých uplatněním. O nabídkách práce v jednotlivých městech si můžete přečíst zde.

Na českém trhu práce můžeme vybírat z téměř sta tisíce nabídek.

Pracovní podmínky u nás

Obecně u nás v České republice zaměstnavatelé oceňují především dlouholetou praxi v daném oboru, nejčastěji je to kolem 5 let. Setkáme se ale i s požadavky pouze na jeden až dva roky, obvykle se tato čísla odvíjí od náročnosti práce a postavení pracovní pozice. Zaměstnavatelé zároveň přihlížejí i k příslušnému vzdělání, od kterého se také odvíjí budoucí plat. Uplatnění naleznou jak absolventi technicky zaměřených oborů, osoby s výučním listem, tak i zaměstnanci s vysokoškolským titulem v oblasti práva, financí a lékařství.

V České republice nejčastěji zaměstnavatelé odměňují své zaměstnance příspěvky na stravování a to ve formě stravenek, dále také příspěvky na penzijní připojištění, služebním mobilním telefonem, pružnou pracovní dobou nebo vzdělávacími kurzy. Dalšími pracovními benefity, kterými jsou čeští zaměstnanci odměňováni, jsou týden dovolené navíc nebo služební automobil. Nově začínají být populární i benefity jako kafeterie, jazykové kurzy, slevy na prodávané produkty, sick days a karta Multisport.

Pro české zaměstnavatele je nejdůležitější praxe a dobrá znalost v oboru.

Největší české firmy a zaměstnavatelé

Mezi největší české firmy patří jednoznačně ŠKODA AUTO a.s. největší český výrobce automobilů, který dosahuje obratu přes 350 miliard korun ročně a zaměstnává více jak 30 000 zaměstnanců. Druhou největší firmou je společnost ČEZ, a.s., který je největším výrobce energie v České republice. ČEZ dosahuje ročního obratu více jak 200 miliard korun a práci zde má nejméně 26 000 zaměstnanců. Třetí největší českou firmou je zemědělský, potravinářský a chemický holding AGROFERT, a.s., který disponuje 32 000 zaměstnanci a dosahuje obratu 155 miliard korun.

Jak je to s počtem zaměstnanců? Největším českým zaměstnavatelem je výše zmíněný AGROFERT, druhým největším je Česká pošta s minimálně 30 000 zaměstnanci. Dalšími významnými zaměstnavateli je skupina ČEZ, ŠKODA AUTO nebo České dráhy, které zaměstnávají zhruba 25 000 zaměstnanců, Kaufland Česká republika s 12 000 zaměstnanci a TESCO Stores ČR s 11 000 zaměstnanci.