České dráhy - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Kupón na Lítačku za 399 Kč měsíčně

České dráhy

České dráhy, a.s. patří pod Skupinu České dráhy od roku 2003. Poskytují dopravní služby po celé České republice a zajišťují cestování po různých státech EU. Sídlí na Praze 1 v budově ministerstva dopravy v blízkosti Vltavy a je tak výborně dostupným místem v centru Prahy.

Hodnocení České dráhy

Přidat hodnocení
před 3 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

penzijní pojištění IN karta

Negativa firmy:

Nízký základ mzdy v hrubém (vše ostatní jsou pak různé příplatky), tzn. plat v jednom měsíci může být dost rozdílný, než v měsíci druhém. Přibývá práce, různé nesmyslné předpisy, opatření,... Velké rozdíly mezi strojvedoucími (turnusy) tzn. někdo může jezdit turnus, který je úplně v pohodě, jiný zase turnus, který je postavený mizerně - časté ježdění - minimální pauzy - zpoždění nikoho nezajímá... Hlavně, že na papíře to vychází...Časté brzké ranní nástupy (není problém mít nástup i v 1 h ráno), krátké směny, krátké dvoudenní směny Dělené směny (nezapočítává se vám do výkonu práce a zaměstnavatel vám hradí 1h = 50 % mzdy). Velké rozdíly mezi zaměstnanci.

před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Vlakvedoucí – Praha
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zvýhodněné jízdné, příspěvek na penzijní a životní pojištění

Negativa firmy:

-Dělené směny- směny dlouhé i 15 hodin denně, z toho řádně zaplaceno třeba jen 10 (5 hodin sedíte na útulku za 50%..) - Špinavé noclezny a prostředí pro odpočinek (na nočních kolikrát spíte ve vlastním spacáku) - na Prahu absolutně nedostatečný plat (pro menší města a stanice asi OK) - napadání vlakvedoucich agresivnimi cestujícími je na denním pořádku, firma s tím nic nedělá - strhávání peněz téměř za vše

před 3 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Vlakvedoucí osobních vlaků – ZAP Olomouc
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Režijka, stabilní zaměstnání, vysoká mzda a lze si slušně přivydělat přesčasy

Negativa firmy:

před 4 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Peníze ale pouze pro lidi bydlící v malém městě s nízkými náklady na život. Příspěvek na penzijní připojištění a multisport kartu. Režijka je určitě plus ale kdoví kde bude platit za pár let.

Negativa firmy:

Mzda pro města jako Praha a jiná velká je silně nedostačující. Nefungující a přebujelé vedení nemá pod kontrolou údržbu vozového parku. Závady se evidují zbytečně, nic se neopraví. Nejsou lidi.... nemá kdo opravovat ani jezdit. Vedení háže klacky pod nohy.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (39)

O České dráhy

Nejznámější železniční dopravce v ČR nemá na starosti pouze dopravu, má pod sebou také několik dceřiných společností. České dráhy se spojují s několika ne tolik známými, avšak důležitými obory - telekomunikace a IT služby; zdravotnictví; vzdělávání; poskytování údržeb a služeb; pronájem reklamy; provoz cestovní kanceláře; vývoj a výzkum a dokonce také provoz Ústřední technické knihovny dopravy.

České dráhy se mohou pyšnit titulem jednoho z největších zaměstnavatelů u nás – zaměstnávají kolem 16 tisíc lidí.

Hlavní oblasti působení

Hlavní náplní práce ČD je zajištění železniční dopravy pro osoby a náklad. Pojí se s tím však i několik dalších služeb, které nejsou na první pohled zcela zřejmé. Výčet aktivit firmy je tedy následující:

  • provoz železničních drah a železničních stanic
  • osobní železniční doprava
  • nákladní železniční doprava
  • lanové dráhy
  • autobusová doprava
  • taxislužba

Říká se o Českých drahách

„Benefit ve formě levné jízdenky platící v ČR a SR. Dále možnost levných jízdenek do zahraničí. Jazykové kurzy zdarma“

I tak hodnotí společnost jeden z dlouhodobých zaměstnanců. Zároveň se však objevují negativní názory na přístup firmy k přesčasům a zaměstnanci doporučují:

„Zrušit noční směny s přerušením. V práci strávím 12 hodin, ale dostanu zaplaceno jen 8,5 hod. Tento systém je už dnes přežitkem.“

České dráhy - vyhledávání spojení

Jednou z často využívaných aplikací, které České dráhy provozují, je web a aplikace jízdních řádů. Díky ní je možné jednoduše najít vhodný dopravní spoj i z mobilního telefonu, a to na stránkách Českých drah nebo pomocí aplikace Můj vlak pro chytré mobilní telefony.

Historie firmy

Minulost Českých drah začala na počátku 21. století v momentu zániku Českých drah jako státní organizace. Spolu s a.s. se zrodila také společnost Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), které připadla od léta roku 2008 role provozovatele dráhy. Se zrodem SŽDC přešlo okolo 10 000 zaměstnanců a také značný podíl majetku – asi 12 miliard Kč. V této době byla založena dceřiná společnost Českých drah a.s. – ČD Cargo, které převzalo nákladní dopravu Českých drah a.s.

Na konci roku 2014 České dráhy začaly poskytovat vlaky kategorie Rx, které se někdy nazývají kvalitnější rychlíky. Jsou charakteristické zabudovanými zásuvkami nebo moderním interiérem a klimatizací v alespoň některých vozech vlakové soupravy. Na trase Brno – Břeclav – Olomouc jezdí od prosince roku 2015 moderní vlaky značky Interpanter.

České dráhy kariéra

Významný poskytovatel dopravy České dráhy patří mezi největší zaměstnavatele v zemi, proto nabízí velké množství kvalitních a různorodých volných pracovních míst. Je velmi stabilním zaměstnavatelem na trhu v oblasti dopravy a nabízí kariérní rozvoj nejenom dospělým, ale také studentům především dopravních škol. Snaží se zaujmout a zaučit mladší generaci v oblasti železniční dopravy. Výrazně by tak České dráhy mohly přispět k omlazení zaměstnanců a tím zprůměrovat cílenou strukturu uvnitř společnosti. Mezi benefity práce v Českých drahách patří například i zvýhodněné jízdné po ČR a SR. Dalším oblíbeným bonusem jsou kurzy cizích jazyků, které jsou dostupné pro zaměstnance. Volná místa se týkají různých pozic, od specializovaných jako jsou strojvedoucí a jiné obsluhy vlaků, přes elektromechaniky, kontrolory až po možnosti kariéry v oboru nákupu, obchodu a další pozice.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, 110 00 Praha 1 - Nové Město

Velikost firmy:

15 000 - 20 000 zaměstnanců

IČ:

70994226

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 2003

Právní forma:

a.s.