České dráhy - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

České dráhy

Údaje

Sídlo firmy:

nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, 110 00 Praha 1 - Nové Město

Velikost firmy:

15 000 - 20 000 zaměstnanců

IČ:

70994226

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 2003

Právní forma:

a.s.

O společnosti

České dráhy, a.s. patří pod Skupinu České dráhy od roku 2003. Poskytují dopravní služby po celé České republice a zajišťují cestování po různých státech EU. Sídlí na Praze 1 v budově ministerstva dopravy v blízkosti Vltavy a je tak výborně dostupným místem v centru Prahy.

O České dráhy

Nejznámější železniční dopravce v ČR nemá na starosti pouze dopravu, má pod sebou také několik dceřiných společností. České dráhy se spojují s několika ne tolik známými, avšak důležitými obory - telekomunikace a IT služby; zdravotnictví; vzdělávání; poskytování údržeb a služeb; pronájem reklamy; provoz cestovní kanceláře; vývoj a výzkum a dokonce také provoz Ústřední technické knihovny dopravy.

České dráhy se mohou pyšnit titulem jednoho z největších zaměstnavatelů u nás – zaměstnávají kolem 16 tisíc lidí.

Hlavní oblasti působení

Hlavní náplní práce ČD je zajištění železniční dopravy pro osoby a náklad. Pojí se s tím však i několik dalších služeb, které nejsou na první pohled zcela zřejmé. Výčet aktivit firmy je tedy následující:

  • provoz železničních drah a železničních stanic
  • osobní železniční doprava
  • nákladní železniční doprava
  • lanové dráhy
  • autobusová doprava
  • taxislužba

Říká se o Českých drahách

„Benefit ve formě levné jízdenky platící v ČR a SR. Dále možnost levných jízdenek do zahraničí. Jazykové kurzy zdarma“

I tak hodnotí společnost jeden z dlouhodobých zaměstnanců. Zároveň se však objevují negativní názory na přístup firmy k přesčasům a zaměstnanci doporučují:

„Zrušit noční směny s přerušením. V práci strávím 12 hodin, ale dostanu zaplaceno jen 8,5 hod. Tento systém je už dnes přežitkem.“

České dráhy - vyhledávání spojení

Jednou z často využívaných aplikací, které České dráhy provozují, je web a aplikace jízdních řádů. Díky ní je možné jednoduše najít vhodný dopravní spoj i z mobilního telefonu, a to na stránkách Českých drah nebo pomocí aplikace Můj vlak pro chytré mobilní telefony.

Historie firmy

Minulost Českých drah začala na počátku 21. století v momentu zániku Českých drah jako státní organizace. Spolu s a.s. se zrodila také společnost Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), které připadla od léta roku 2008 role provozovatele dráhy. Se zrodem SŽDC přešlo okolo 10 000 zaměstnanců a také značný podíl majetku – asi 12 miliard Kč. V této době byla založena dceřiná společnost Českých drah a.s. – ČD Cargo, které převzalo nákladní dopravu Českých drah a.s.

Na konci roku 2014 České dráhy začaly poskytovat vlaky kategorie Rx, které se někdy nazývají kvalitnější rychlíky. Jsou charakteristické zabudovanými zásuvkami nebo moderním interiérem a klimatizací v alespoň některých vozech vlakové soupravy. Na trase Brno – Břeclav – Olomouc jezdí od prosince roku 2015 moderní vlaky značky Interpanter.

České dráhy kariéra

Významný poskytovatel dopravy České dráhy patří mezi největší zaměstnavatele v zemi, proto nabízí velké množství kvalitních a různorodých volných pracovních míst. Je velmi stabilním zaměstnavatelem na trhu v oblasti dopravy a nabízí kariérní rozvoj nejenom dospělým, ale také studentům především dopravních škol. Snaží se zaujmout a zaučit mladší generaci v oblasti železniční dopravy. Výrazně by tak České dráhy mohly přispět k omlazení zaměstnanců a tím zprůměrovat cílenou strukturu uvnitř společnosti. Mezi benefity práce v Českých drahách patří například i zvýhodněné jízdné po ČR a SR. Dalším oblíbeným bonusem jsou kurzy cizích jazyků, které jsou dostupné pro zaměstnance. Volná místa se týkají různých pozic, od specializovaných jako jsou strojvedoucí a jiné obsluhy vlaků, přes elektromechaniky, kontrolory až po možnosti kariéry v oboru nákupu, obchodu a další pozice.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 10 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Praxe
Pracuji ve společnosti České dráhy jako nezávislý pracovník 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Skvělý kolektiv, podmínky pro práci, žádná stereotypní prace,

Negativa firmy:

Politika společnosti, neustále změny předpisů

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Kolektiv lidí který svojí práci opravdu milují. Zázemí a jistota. Pestrost práce. Peníze v čas. Benefity, a spousty dalších věcí.

Negativa firmy:

Trošku alespoň trošku by všem mohli přidat od dílenských posunovačů atd.

Doporučení pro management firmy:

Trošku lepší ohodnocení manuálních zaměstnanců.

před 2 měsíci
4.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Velikost stabilita potencial rozvoje firmy tradice přítomnost odboru.

Negativa firmy:

Nevyužití pozitiva firmy. Dělené smeny, tudíž prostě promrhaný čas.

před 2 měsíci
4.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti České dráhy na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Nemusím pracovat s veřejností. V době kasinového kapitalismu mám stabilní zaměstnání. Peníze chodí včas a všechny. Paleta benefitů. Jsem ušetřen moderních zhůvěřilostí typu open space, team building, atd. Buzerace je přiměřená, jde spíše o "radioaktivitu" konkrétních snaživek, než systémovou záležitost. Stržení prémií nepamatuji mnoho let. Snadné výměny směn mezi kolegy. Možnost profesního růstu, o který ale nestojím a nikdo mě do něj netlačí. Spousta volného času.

Negativa firmy:

Plat není zrovna oslnivý. Chaotická strategie firmy, která se mění s každým nově příchozím koštětem do pozice gen. ředitele. Tristní vozový park a jeho pomalá obnova. Nesmyslné a drahé náborové akce s minimálním efektem. Směšné a často "žluťácké" odbory. Gigantickým negativem, které se teprve projeví, je návrat jistého profesionálního škůdce k podniku...říkejme mu třeba "motýl Emanuel".

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (32)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Cestování Železniční doprava Doprava