TRANSCARGO - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

TRANSCARGO

Společnost TRANSCARGO s.r.o. byla založena pro účely dovozu dodávek pohonných hmot pro skupinu ČSAD. Aktuálně je českým distributorem a velkoobchodníkem s pohonnými hmotami.

Hodnocení TRANSCARGO

Přidat hodnocení

O firmě

Společnost TRANSCARGO s.r.o. je uznávaná česká firma, která byla dříve hlavním distributorem pro firmu ČSAD Havířov, ČSAD Frýdek-Místek a ČSAD Karviná, kdy pouze pro tuto společnost dodávala dodávky pohonných hmot, oleje a podobně. Dnes je práce firmy dodávat pohonné hmoty i jiným společnostem. Od ostatních aktivit firma odstoupila.

TRANSCARGO s.r.o. se spojilo teď už s mateřskou firmou ARMEX Oil s.r.o. a tím vzniklo velké rozšíření sortimentu. Převážně se jednalo o dodávky motorové nafty bez bioslužby. Firma dodává svůj sortiment přímo z rafinerií v Kralupech a Litvínově. Díky spojení s firmou ARMEX Oil s.r.o. se navýšil růst objednávek z původních 15 milionů litrů na okolo 55 milionů litrů pohonných hmot za měsíc.

Než se dostane pohonná hmota ke koncovému zákazníkovi, uběhne poměrně dlouhá cesta. Benzín nebo nafta se vyrábí v rafinériích. Později se hmota se uskladní ve skladech ČERPO, a.s. A z těchto skladů TRANSCARGO s.r.o.teprve dopravuje svému zákazníkovi.

Historie firmy

TRANSCARGO s.r.o. byla založena v polovině roku 1998 za účelem dodávek pohonných hmot. Podle starších záznamů firma uváděla, že na počátku měla firma prodej okolo 2 milionů litrů. Později okolo roku 2007 se dostali do objemu 20 milionů litrů za měsíc.

Firma se považuje za významného dodavatele pohonných hmot. V roce 2013 se firma ARMEX Oil s.r.o. stala mateřskou společností firmy TRANSCARGO s.r.o. Po spojení těchto dvou firem využívá TRANSCARGO s.r.o. know how své mateřské firmy a díky tomu se jí otevírají podmínky pro další rozvoj, navýšení objemu dodávek a počtu volných míst. Firma ARMEX s.r.o. patří mezi padesátku největších firem České republiky. Po spojení obou firem se posunula firma ARMEX s.r.o. na 24. místo a TRANSCARGO s.r.o. na 42. místo.

Kariéra v TRANSCARGO

Jak vypadá kariéra v TRANSCARGU? Dále pak mají externí zaměstnance. Jedny z pracovních nabídek jsou technici skladu, jejich plat se pohybuje okolo 15-20 tis.Kč měsíčně. TRANSCARGO upřednostňuje pracovité lidi loajální k firmě, manuální zručnost a výhodou je zaměření strojní nebo železniční. Další často poptávanou prací je řidič dodávek, jehož plat je okolo 12- 35 tis.Kč měsíčně. Jejich plat záleží zejména na výši proplacených diet z cest a kolik odjezdí kilometrů.

Mezi firemní benefity, které nabízejí volná místa, patří stravenky a pololetní odměny. Ve firmě nabízí pružnou pracovní dobu. Firma klade důraz na proškolování. Podporuje zvyšování kvalifikace a odbornosti u svých zaměstnanců, jak stávajících tak i nově příchozích. Tím dává svým zaměstnancům velkou příležitost pro kariérní růst a smysl jejich práce ve firmě.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Malý val 1580/17, 767 01 Kroměříž

Velikost firmy:

1-49 zaměstnanců

IČ:

65141261

Založení / Zapsání do OR*:

14. 5. 1996

Právní forma:

s.r.o.