DPP - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Dopravní podnik hlavního města Prahy

Údaje

Sídlo firmy:

Sokolovská 217/42, 190 22 Praha 9

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

00005886

Založení / Zapsání do OR*:

1. 9. 1897

Právní forma:

a.s.

Web:

www.dpp.cz

O společnosti

Dopravní podnik hlavního města Prahy přepravuje cestující na území města Prahy a v okolí. Vlastní dva tisíce vozidel tramvají, metra a autobusů a provozuje i dvě lanové dráhy v Praze nebo lodní přepravu. Volné místo v Dopravním podniku hlavního města Prahy obsadilo už přibližně 12 000 zaměstnanců, kteří zajišťují volný průběh přepravy skoro 1,2 miliardy cestujících. V Muzeu městské hromadné dopravy ve Střešovicích, které provozují, jsou k vidění například různé historické vozy, jízdenky a fotografie. Zaměstnanci dokonce volný čas tráví spolu a vytvořili i pěvecký sbor Dopravního podniku, kde se sbormistrem stal strojvedoucí metra.

Historie

Historie podniku sahá až do roku 1897, kdy započaly svou činnost v Praze Elektrické podniky královského hlavního města a během následujících let modernizovaly své dráhy a začaly se rozrůstat. V roce 1946 změnily své jméno na dnešní Dopravní podnik hl. města Prahy a v 60. letech 20. století svou kariéru Dopravní podnik hlavního města Prahy rozšířil i o lodní dopravu, taxislužbu a půjčovnu aut. V roce 1974 byl zahájen provoz metra linky C a o 4 roky později i linky A. Doprava po Praze a okolí dala vznik systému Pražské integrované dopravy, do něhož se přidaly i České dráhy. V 90. letech se podnik stal akciovou společností, jejímž vlastníkem je město Praha.

Kariéra v Dopravním podniku hlavního města Prahy

Skvělou pracovní příležitost nabízí Dopravní podnik hl. města Prahy studentům a díky tzv. Motivačnímu programu pomáhají studentům nastartovat kariéru v technickém oboru. Najít volné místo v Dopravním podniku hl. města Prahy může například automechanik, zámečník, řidič, hasič, elektrotechnik a další. Svým zaměstnancům podnik nabízí příspěvek na stravovaní, poukázky Flexipass nebo i příspěvek na rekreaci a nezapomíná ani na rodinné příslušníky, kteří mohou využít zaměstnanecké slevy na jízdné. Volná místa jsou neustále aktualizována a rozšiřována. Šanci získat práci dávají absolventům, mladým ale i starším lidem.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Zámečník kolejových vozidel
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik hlavního města Prahy na plný úvazek 5-7 let.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Firma s tradicí. Jistota práce i peněz. Benefity. Práce nezasahuje do osobního života. Vstřícný přístup.

Negativa firmy:

Zaostávající technologické vybavení některých provozů, pomalá nebo odkládaná modernizace technologického zázemí.

před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik hlavního města Prahy na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Snad jen výplata na účtě max do 12

Negativa firmy:

Totální rodinná firma! Dal jsem výpověď po 6 letech! Řádně dva měsíce okamžitě jsem byl šikanován podřadnými pracemi! A nakonec jsem byl komfrontován vedoucím odboru který nesmyslně hledal záminky abych odešel dřív! To neřeším jmenovaneho vedoucího odboru který tam má bratra a měl důtky a byl přeložen pod ochranou jinam kde nemuže dělat chyby!

Doporučení pro management firmy:

Nechat zaměstnance dýchat když odvedou práci a ne jim naložit další a další dokud se nezlomí. Někteří lemply vyhodit a ne přeložili k svému kamaradovy případně příbuznému! Což je běžná praxe DPP!

před 4 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Řidič autobusu - Řepy
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik hlavního města Prahy na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jistota mzdy.

Negativa firmy:

Nekoncepčnost, plýtvání prostředky, obrovský počet nepotřebných zaměstnanců, neochota naslouchat lidem z provozu.....

Doporučení pro management firmy:

Nutná reorganizace,jasná koncepce, kvalitně ohodnotit zaměstnance.

před 5 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - řidič autobusu - Kačerov
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik hlavního města Prahy na plný úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jistota výplaty, která je vždy včas, nějaké drobné benefity jako flexi pass, penzijní spoření, sick day, člověk si udělá svoje a jde domů s čistou hlavou, příplatky ve státní svátky, víkendy, noční... Se soukromými zlodějskými dopravci v tomto ohledu neporovnatelné.

Negativa firmy:

Mnoho hodin přesčas, které jsou de facto povinné, když to nepodepíšete, budete pro všechny ostatní něco jako černá ovce kolektivu. 220 hodin měsíčně běžná věc, pořád jen slyšíme, že nemají lidi. Kvůli každé blbosti je potřeba se ozvat, nechápu např., proč mi dávají 4x do týdne "kolejovou" linku č. 135, o kterou ze starších kolegů nikdo moc nestojí. Za rok zvednou výplatu maximálně tak o údajnou inflaci, takže 1 - 2%, což jsou tak v průměru čtyři stovky. Poměrně velký nápor na nové řidiče, po nástupu jezdí šejdry a denně 2 nové linky. Nejsem už nejmladší, přiznám se, byl to pro mne už problém si to všechno zapamatovat, pletlo se mi to, spousta linek je podobných. Pořádný volný víkend jen jednou do měsíce, ten druhý "volný" víkend končíte ve tři čtvrtě na dvě ráno v sobotu a musíte jít spát už v neděli po Večerníčku, abyste v půl třetí ráno vstali. Rodina z mé pracovní doby opravdu není nadšená. Dále se poměrně hodně "kazí" autobusy, dost často se stává, že přijdu do práce, už z dálky vidím pod autobusem louži čehosi, tak ho tam nechám stát a jdu si vyřídit jiný. Případně mi bus vyteče někde po cestě, problémy s dveřmi, které se nechtějí zavírat, na palubce barevná hudba kontrolek diagnostiky, klekající Mypol, kdy se lidé na zastávkách ptají co jsem vlastně za linku. Prostě by se o ten vozový park mělo víc dbát nebo zatlačit na výrobce autobusů, ať neprodukují takovou "kvalitu". A to píšu jen tak co mne narychlo napadlo.

Doporučení pro management firmy:

Více se zajímat o to, proč více řidičů odchází než přichází.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (25)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Cestování Doprava Služby