ČD Cargo - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

ČD Cargo

Dceřiná společnost ČD Cargo je přední český poskytovatel nákladní železniční dopravy. Tato firma spadá pod České dráhy, které představují nejznámější českou železniční společnost. ČD Cargo sídlí v Praze v Holešovicích. Na práci potřebnou pro zajištění nákladní železniční dopravy v ČR potřebuje ČD Cargo přibližně 7.000 zaměstnanců, volná místa pro práci jsou zde hodně rozmanitá, proto si kariéru v ČD Cargo může vybudovat opravdu široká škála lidí.

Hodnocení ČD Cargo

Přidat hodnocení
před 5 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelný měsíční příjem

Negativa firmy:

Špatné zacházení se zaměstnanci, planování dovolené půl roku dopředu, špatné finanční ohodnocení, žádné 13-14 platy. Práce v stížených podmínkách bez adekvatního oděvu, bot. Neplacení přesčasů, svátků. Nervozní vedoucí pracovníci. Politika a vedení firmy katastrofální.

Doporučení pro management firmy:

Vážit si dlouholetých a poctivých zaněstnanců. Rvát se o každou jednotlivou zakázku, nepřenechávat konkurenci.

před 1,5 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Strojvedoucí
Pracoval(a) jsem ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek 5-7 let, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelný příjem,kolektiv který to ještě nevzdal.

Negativa firmy:

Nízký příjem, absolutně žádná možnost kariérního postupu, žádné navýšení platu, směšná školení o ničem, žádné bonusy, žádné 13.14.platy... Nic

před 1,5 rokem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zajímavá práce, pravidelná mzda, firma se snaží jít s dobou.

Negativa firmy:

Slabé příplatky za noční a víkendy, občas nepochopitelné kroky vedení. Nerovnoměrné zatížení zaměstnanců (někdo maká, nekdo se fláká). Odbory brzdí rozvoj firmy občas nesmyslnými požadavky. Nemožnost si přivydělat přesčasy a nebo prezčasy "jen pro nekoho. (Např. pro mladé lidi s hypotékou nic moc) Špatná komunikace se zaměstnanci s vedením.

Doporučení pro management firmy:

Názory a požadavky odborů bohužel neodráží skutečné potřeby zaměstnanců. Lepší cestou by bylo udělat průzkum u samotných zaměstnanců, a zjistit přesné potřeby jak mzdove tak ochotu dělat množství prezčasove práce. Toto by ušetřilo zaměstnavateli nemalé finanční prostředky kdy momentálně musí platit spoustu lidi 70-ti procenty průměrné mzdy za neodpracované hodiny. A také by lide v takove míře neodcházeli hledat práci u konkurence, kde by jim vyšli lépe vstříc. Některé přidělené pracovní pomůcky jsou zcela nevyužité ( špatně padnouci oblečení a výmysly jako thermoobal na láhev apod. Možná by stalo za zvážení pridelit jen ty které pro pohyb v kolejišti nezbytné nutné ( reflexní oděv a popř. obuv) a zbytek by si zaměstnanec pořídil sám takové jaké jemu vyhovují za adekvátní příplatek ke mzdě. Např. Strojvedoucí opravdu nenastupuji na směnu ve stejnokroji jak fotbalový tým. Za momentální situace opravdu firmu jako zaměstnavatele nemůžu nikomu doporučit.

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Rovnováha práce - osobní život

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČD Cargo na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelný termín výplaty to je jediné pozitivum jinak samá negativa.

Negativa firmy:

Špatná komunikace se zaměstnanci.Katastrofální platové podmínky pro zaměstnance v provozu,benefity k ničemu,žádné 13 a 14 platy,dokonce ani žádné vánoční odměny.

Doporučení pro management firmy:

5 jako nejhorší známka

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (14)

Historie firmy

Už v 70. letech 18. století v Anglii se začaly prvotně využívat primitivní železniční tratě. Převáželo se dřevo, uhlí, nerostné suroviny a později také papírenské výrobky. První železniční dráhy byly postaveny jako koněspřežné. V České republice se poprvé rozjel vlak se solí v roce 1828. O 11 let později prvně projel parní vlak z Vídně do české Břeclavi. Provoz železničních tratí se zanedlouho velice rychle rozběhl a z nenadání už tu ke konci 19. století neexistovala efektivnější doprava, než-li právě ta železniční. Vlaky zaplnily volné místo v rychlé, efektivní a nízkonákladové přepravě velkého množství hotových výrobků. Poté se začalo pracovat na tzv. "lokálkách", místních tratích. Tímto se zabývaly velké společnosti jako České obchodní dráhy a Rakouská společnost místních drah.

Při vzniku Československa vznikly zároveň Československé státní dráhy (ČSD), které se pustily do stavby nových tratí spíše ve vnitrozemí kvůli případným hraničním vojenským konfliktům. Ve 20. století byla ČSD oblíbeným zaměstnavatelem, lidé měli slibnou práci v mezinárodní společnosti. Rozdělením Československa vznikla společnost České dráhy, čímž železniční sféra přidala na obrátkách a zahájila například modernizaci tranzitních koridorů a také se zapojily do řady projektů. Založení společnosti ČD Cargo se datuje k 1. prosinci 2007. Vznikla jako dceřiná společnost ČD vkladem nákladní dopravy ČD, a.s. Od té doby muselo ČD Cargo čelit řadě nesnází. Za tu se dá považovat třeba ekonomická krize. Naopak za úspěch firmy se dá považovat povolený přístup od rakouského ministerstva dopravy na rakouské tamní koleje. Na historii této společnosti si budeme muset ještě chvíli počkat, ale s jistotou můžeme nyní říct, že v ní hlavní roli budou hrát moderní lokomotivy Siemens Vectron.

ČD Cargo kariéra

Kariéra u ČD Cargo se za dobu existence firmy stala velmi oblíbenou. Proč? Jsou zde možnost jak pro dospělé, tak i pro studenty či čerstvé absolventy vysokých škol. Zaměstnanci mají zajištěný kariérní i osobní růst, motivující finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity. Společnost poskytuje skvělou příležitost pro studenty vysokých škol, a to konkrétně vedení či konzultace bakalářských, diplomových či doktorských prací. Sledujte, jaká volná místa aktuálně nabízí a nenechte si ujít příležitost najít si práci u ČD Cargo.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7 - Holešovice

Velikost firmy:

7 000 zaměstnanců

IČ:

28196678

Právní forma:

a.s.