ČD Cargo - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

ČD Cargo

Dceřiná společnost ČD Cargo je přední český poskytovatel nákladní železniční dopravy. Tato firma spadá pod České dráhy, které představují nejznámější českou železniční společnost. ČD Cargo sídlí v Praze v Holešovicích. Na práci potřebnou pro zajištění nákladní železniční dopravy v ČR potřebuje ČD Cargo přibližně 7.000 zaměstnanců, volná místa pro práci jsou zde hodně rozmanitá, proto si kariéru v ČD Cargo může vybudovat opravdu široká škála lidí.

Hodnocení ČD Cargo

Přidat hodnocení
před 14 dny
2.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pravidelna vyplata

Negativa firmy:

Mzdy soucasne hodne slabe, nepravidelne smeny

před 16 dny
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pravidelná výplata

Negativa firmy:

před 4 měsíci
3.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek, do roku 2009.
Pozitiva firmy:

Dobré platové podmínky, slušné benefity.

Negativa firmy:

Neplacení přesčasů (někdy), málo zaměstnanců na velkých ranžírech (hlavně posunovačů), vymýšlení různých dalších povinností, které nejsou v souladu s prací jako takovou.

před 1 rokem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ČD Cargo na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv,dobré pracovní podmínky

Negativa firmy:

Pro nové zaměstnance možnost IN karty pouze pro zaměstnance,ale ne pro rodinné příslušníky.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (9)

Historie firmy

Už v 70. letech 18. století v Anglii se začaly prvotně využívat primitivní železniční tratě. Převáželo se dřevo, uhlí, nerostné suroviny a později také papírenské výrobky. První železniční dráhy byly postaveny jako koněspřežné. V České republice se poprvé rozjel vlak se solí v roce 1828. O 11 let později prvně projel parní vlak z Vídně do české Břeclavi. Provoz železničních tratí se zanedlouho velice rychle rozběhl a z nenadání už tu ke konci 19. století neexistovala efektivnější doprava, než-li právě ta železniční. Vlaky zaplnily volné místo v rychlé, efektivní a nízkonákladové přepravě velkého množství hotových výrobků. Poté se začalo pracovat na tzv. "lokálkách", místních tratích. Tímto se zabývaly velké společnosti jako České obchodní dráhy a Rakouská společnost místních drah.

Při vzniku Československa vznikly zároveň Československé státní dráhy (ČSD), které se pustily do stavby nových tratí spíše ve vnitrozemí kvůli případným hraničním vojenským konfliktům. Ve 20. století byla ČSD oblíbeným zaměstnavatelem, lidé měli slibnou práci v mezinárodní společnosti. Rozdělením Československa vznikla společnost České dráhy, čímž železniční sféra přidala na obrátkách a zahájila například modernizaci tranzitních koridorů a také se zapojily do řady projektů. Založení společnosti ČD Cargo se datuje k 1. prosinci 2007. Vznikla jako dceřiná společnost ČD vkladem nákladní dopravy ČD, a.s. Od té doby muselo ČD Cargo čelit řadě nesnází. Za tu se dá považovat třeba ekonomická krize. Naopak za úspěch firmy se dá považovat povolený přístup od rakouského ministerstva dopravy na rakouské tamní koleje. Na historii této společnosti si budeme muset ještě chvíli počkat, ale s jistotou můžeme nyní říct, že v ní hlavní roli budou hrát moderní lokomotivy Siemens Vectron.

ČD Cargo kariéra

Kariéra u ČD Cargo se za dobu existence firmy stala velmi oblíbenou. Proč? Jsou zde možnost jak pro dospělé, tak i pro studenty či čerstvé absolventy vysokých škol. Zaměstnanci mají zajištěný kariérní i osobní růst, motivující finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity. Společnost poskytuje skvělou příležitost pro studenty vysokých škol, a to konkrétně vedení či konzultace bakalářských, diplomových či doktorských prací. Sledujte, jaká volná místa aktuálně nabízí a nenechte si ujít příležitost najít si práci u ČD Cargo.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7 - Holešovice

Velikost firmy:

7 000 zaměstnanců

IČ:

28196678

Právní forma:

a.s.